Premjerė: tūkstančiai nužudytų Lietuvos žydų laikė Lietuvą savo vieninteliais namais

  • Teksto dydis:

Lietuvoje minint Holokausto aukų atminimo dieną, premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad tūkstančiai nužudytų Lietuvos žydų laikė Lietuvą savo vieninteliais namais.

„Masinėse kapavietėse visoje Lietuvoje nugulė daugybė talento, išminties, žinių, svajonių ir tikslų. Tai – brutaliai nutraukti gyvenimai, kurie turėjo tęstis, ir neišpildytas potencialas, kuris dabarties Lietuvą būtų pavertęs dar puikesne. Tūkstančiai nužudytų Lietuvos žydų laikė Lietuvą savo vieninteliais namais, buvo mūsų bendrapiliečiais ir kaimynais, todėl labai svarbu, kad rastume savyje nuolankumo šias aukas prisiminti ir pagerbti, o taip pat – ryžto ir valios stoti prieš bet kokias neapykantos apraiškas, susidūrę su jomis šiandien“, – pranešime spaudai sako ministrė pirmininkė.

Anot jos, „jokie nepakantumo šešėliai neturi temdyti šviesios Lietuvos, kurią šimtmečiais kūrė ir tebekuria ištisos kartos skirtingų kultūrų, tautybių ir religijų žmonių“.

„Tebūna mums pavyzdžiu didžiausios pagarbos verti Lietuvos sūnūs ir dukros – žydų gelbėtojai, Pasaulio tautų teisuoliai, nenutildę savo sąžinės balso nepaprastos tragedijos akivaizdoje“, – teigė I. Šimonytė.

Tebūna mums pavyzdžiu didžiausios pagarbos verti Lietuvos sūnūs ir dukros – žydų gelbėtojai, Pasaulio tautų teisuoliai, nenutildę savo sąžinės balso nepaprastos tragedijos akivaizdoje.

Penktadienį, Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, pagerbiamos Antrojo pasaulinio karo metais vykdyto žydų genocido aukos. Tarp milijonų šiuo laikotarpiu nužudytųjų – ir beveik 200 tūkst. Lietuvos žydų.

Bendrame šešių diplomatinių misijų, Jungtinių Valstijų, Vokietijos, Japonijos, Izraelio, Nyderlandų ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje, pranešime teigiama, kad šią dieną prisimenamos ir kitos bendruomenės, kurios buvo žudomos.

„Minėdami Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną prisimename šešis milijonus žydų, vyrų, moterų ir vaikų, tarp jų daugiau nei 200 000 Lietuvos žydų, nužudytų per Holokaustą. Prisimename kitas bendruomenes, kurios buvo žudomos: romus, neįgaliuosius, LGBTQI+ asmenis, slavus ir kitas. Ir prisimename daugybės žmonių, kurie rizikavo savo gyvybėmis, kad išgelbėtų tūkstančius žydų, didvyriškumą“, – skelbiama pranešime.

Diplomatinių misijų atstovybių teigimu, kova su Holokausto iškraipymu ir neigimu, taip pat bet kokiu istorijos iškraipymu yra politikos prioritetai, kurie mus visus jungia. Misijos bendradarbiauja su vietos institucijomis, stiprindamos švietimą apie Holokaustą ir skatindamos objektyvią istorijos analizę.

„Holokausto tragedijos supratimas yra būtinas norint išsaugoti ir sustiprinti vertybes, kurios yra mūsų santykių pagrindas, ir tokios pastangos dar niekada nebuvo tokios svarbios visų mūsų tautų taikai ir saugumui.  Mes ir toliau atvirai pasisakysime ir ginsime demokratines vertybes, kurios mus sieja“, – pabrėžiama pranešime.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis, iki Holokausto pradžios Lietuvoje gyveno apie 208 tūkst. žydų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Kauno diena yra žydų portalas juk ja nupirkęs sorošas

Kaušei PIŠ

Kaušei PIŠ portretas
Rusai irgi laiko ukrajina savo namais kodėl dvigubi standartai.

Mes

Mes portretas
nekerštaujame už savo artimuosius ,likusius Sibiro žemėje,o minima tauta tur būt kaltins mūsų palikuonis šimtus metų ir vis bus ne gana.
VISI KOMENTARAI 47

Galerijos

Daugiau straipsnių