Parama streikuojantiems mokytojams streiko fonde padvigubėjo

Finansinė parama šeštą savaitę streikuojantiems mokytojams per savaitę padvigubėjo.

Kaip interneto svetainėje paskelbė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), iki gruodžio 16 dienos į LŠDPS streiko fondo sąskaitą pervesta 33 748,60 euro.

„Dėkojame, kad remiate ir aukojate streikuojantiems mokytojams. Gautos paramos sumą skelbsime kiekvieną dieną, o rėmėjų sąrašą paskelbsime vėliau”, - rašo geresnių darbo sąlygų švietimo darbuotojams siekiantys mokytojai.

Kaip skelbė ELTA, prieš savaitę Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos streiko fondo sąskaitoje buvo beveik 17 tūkst. eurų.

Kaip Eltai yra sakęs atsistatydinusios Švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės patarėjas Arminas Varanauskas, streikuojantiems mokytojams darbo užmokestis nebus mokamas. Darbo kodekse numatyta, kad streikuojantiems asmenims darbo užmokestis už streiko laikotarpį nėra mokamas, nes tuo metu yra stabdomi darbo sutarties įsipareigojimai abiem šalims - darbuotojui nemokamas atlyginimas, bet darbuotojas taip pat neturi atlikti ir jokių sutartyje numatytų pareigų.

Pasak LŠDPS vadovo Andriaus Navicko, atlyginimo dalį, kurios darbuotojai netenka streiko metu, paprastai kompensuoja profesinė sąjunga, tačiau ir Vyriausybė neturėtų būti tam abejinga.

„Streikui pasibaigus mokytojai intensyviau dirbs su mokiniais, kad „pasivytų“ programas, tad bent jau dalį atlyginimo turėtų gauti“, - Eltai sakė LŠDPS pirmininkas.

Nuo sausio paremti profesines sąjungas 1 proc. nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) galės kiekvienas norintis. Apie šią galimybę susitikime su streikuojančiais mokytojais kalbėjo ir Seimo narys Tomas Tomilinas.

A.Navickas padėkojo Lietuvos žmonėms, kurie ne tik morališkai remia streikuojančius mokytojus, siekiančius geresnių darbo sąlygų visiems. „Sulaukiam ne tik palaikymo, bet ir konkrečios finansinės paramos“, - sakė lapkričio 12 dieną neterminuotą streiką paskelbusios profesinės sąjungos lyderis.

Švietimo ir mokslo ministerijos preliminariais duomenimis, pirmadienį, gruodžio 17 dieną streikuoti planavo 36 mokyklos, pamokų neves apie 350 pedagogų.NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
Kaip suprast, intensyviau dirbs su mokiniais. O mes , tevai, nesutinkam, nes vaikams kruvis jau pries tai didelis buvo, kodel musu vaikai turi kenteti del to, kad kazkas staiga susigribo atsiimti prarasta alga? Kodel didesnis kruvis turi gulti ant musu vaiku , o kartu ir amt tevu peciu ? Tao , gal , mokytojai, lai pasistengia taip isdestyti pamokas, kad vaikui butu suprantama ir aiski esme. Tegul oatys pasiruisia atidirbti taip, kad neuzkrauti kitiems savo pareigu. Kodel visada tik mokiniai ir tevai veza didesne nasta po strriku, nors pries streika visi mokytojai dievagojosi, kad gi ne, nereikes didesnio kruvio vaikams po to pakelti.As cia matau didele veidmainyste, o save pateikia, kaip vienintelius nerealiai isskirtines profesijos atstovus.

Bubinas

Bubinas portretas
vyti lauk,jie ne mokytojai o tiesiog isdave savo sventa pareiga mokyti vaikus .Neturi gedos dar praso atlyginti uz pravaikstas.Navickai atsipeikiek,atmink nieko tu nelaimiesi,o po viso sito tiesiog busi ismestas kaip siuksle vargseliai papole i konservatoriu pinkles

Turi buti kol susitars

Turi buti kol susitars portretas
Ir kodel negali prideti , kaip mokytojai praso po viena eura uz pamoka. Kokia cia yra beeda. Ne tiek istasko. Ir mokytojai pradetu dirbti ir vaikai mokintis. Jei nesuranda po ta viena eura uz pamoka , tai kaip ta ekonomika kyla , kur visi giriasi.
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių