„Jo Ekscelencijos Chrizostomo išmintinga laikysena ir pilietinė pozicija, remiant siekį atkurti Lietuvos valstybę ir pasmerkiant sovietų karinę agresiją 1991 metais, svariai prisidėjo prie tautinės santarvės ir darnios visuomenės puoselėjimo Lietuvoje“, – sakė prezidentas Gitanas Nausėda.
Anot jo, Lietuvoje per šimtmečius taikiai sugyveno įvairių religijų ir skirtingų etnokonfesinių grupių žmonės, o metropolitas Chrizostomas telkė visų religijų išpažinėjus bendrai kovai už Lietuvos nepriklausomybę.
Seimo pirmininko Sauliaus Skvernelio teigimu, Lietuvos stačiatikių bendruomenė neteko vienos ryškiausių asmenybių.
„Tai žmogus, kuris įeis į istoriją ne tik kaip ilgametis Stačiatikių bažnyčios vadovas, bet ir aktyvus Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės gynėjas, turėjęs aiškią poziciją, smerkiančią Sovietų Sąjungos valdžios veiksmus dėl 1991 metų sausio įvykių Vilniuje, ir dėl to apdovanotas Lietuvos valstybės Sausio 13-osios atminimo medaliu“, – savo užuojautoje teigė parlamento vadovas.
Premjeras Gintautas Paluckas savo užuojautoje taip pat akcentavo Chrizostomo indėlį į laisvės, bendrystės ir tautinės santarvės principų puoselėjimą.
„Metropolitas emeritas Chrizostomas bus prisimenamas ne tik dėl ilgametės dvasinės lyderystės Lietuvos stačiatikių bendruomenėje – itin svarbi buvo ir jo laikysena Lietuvai siekiant nepriklausomybės bei vėliau ją ginant Sausio 13-ąją. Šiuo nepaprastu šaliai ir jos žmonėms laikotarpiu Lietuvos stačiatikių bažnyčios vadovas prisidėjo prie esminių laisvės, bendrystės ir tautinės santarvės principų puoselėjimo, palaikydamas šalies nepriklausomybės atkūrimą ir pasmerkdamas nepateisinamą, neišprovokuotą agresiją“, – sakė premjeras G. Paluckas.
Lietuvos stačiatikių bažnyčios metropolitas emeritas Chrizostomas mirė sausio 6 dieną eidamas 91-uosius metus.
Jis Lietuvos stačiatikių bažnyčiai vadovavo nuo 1990 iki 2010 metų.
1992 metais metropolitas Chrizostomas buvo apdovanotas Sausio 13-osios atminimo medaliu.
Naujausi komentarai