Darbo rinka keičiasi, o būsimų studentų pasirinkimai – ne

Š. Sakalauskas teigia, kad takoskyra tarp socialinių ir technikos mokslų išties yra dirbtinė, o mes gyvename pasaulyje, kuriame reikia labai įvairių kompetencijų. Jis įsitikinęs, kad negerai apriboti žmogų: „Jaunuolį įsprausti į specialybės rėmus labai pavojinga. Normalu, kad universitete žmonės įgyja būtent bendrųjų kompetencijų.“ Be to, sako specialistas, nereikia pamiršti, kad jaunuoliai šiais laikais subręsta vėliau – Didžiojo Britanijoje vyrai sulaukia to būdami maždaug 30 metų. Tad duoti tinkamą patarimą 18–19 m. jaunuoliui, ką reikėtų studijuoti, yra labai sudėtinga.

Pašnekovas mini praėjusiais metais JAV universitetuose atliktą tyrimą dėl populiariausių ir geriausiai apmokamų 2015 m. profesijų. Pirmąsias pozicijas užima tokios pat specialybės, kaip ir Lietuvoje, tai – medikai ir odontologai. Toliau išsidėsto profesijos, susijusios su internetu ir elektronine erdve, pavyzdžiui, e. rinkodara, e. prekyba.

Be to, sako Š. Sakalauskas, elektroninės erdvės išmanymas puikiai dera su socialinių mokslų kompetencijomis: „Visi žinome populiarųjį socialinį tinklą „Facebooką“ ir jo įkūrėją, kuris yra psichologas. Tai – žmogaus komunikacijos įgūdžių, poreikio bendrauti sujungimas su IT. “

E. Butkevičienė pastebi, kad sudėtinga pasakyti, kurių socialinių mokslų atstovų yra perviršis, o kurių stinga, nes rinka labai keičiasi, tad tiksliai prognozuoti, ko reikės Lietuvai po ketverių ar šešerių metų, labai sunku. Ji pritaria savo pašnekovams ir teigia, kad universitetai studentams turėtų suteikti platesnes kompetencijas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Bukasfeisas

Bukasfeisas portretas
Facebook įkūrėjas visų pirmą yra žydas ir tuo viskas pasakyta. Kažkada žydai buvo sukūrę TSRS ir Kominterną. Tai kur kas sudėtingesni kūriniai, nei kažkoks facebookas...
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių