D. Grybauskaitė apie smurtą: Lietuva ima busti iš abejingumo

Projekto iniciatorius: man rūpi, kaip gyvena Lietuva

Tuo tarpu projekto sumanytojas, LRT RADIJO žurnalistas E. Kubilius įsitikinęs, kad Gasčiūnų kaimas, kuriame penktadienį ir vyks finalinis iniciatyvos prieš smurtą „Įkvėpk“ renginys, – vienas geriausių pavyzdžių, kad kaimas Lietuvoje nėra miręs, kad jame gali būti šviesių žmonių.

„Gasčiūnai – labai geras pavyzdys, kaip per dešimtmetį po kolūkio žlugimo apgriautas kaimas atsistojo. Labai gerai atsimenu, kaip kaimas atrodė prieš dvylika metų: buvo niekuo neišsiskiriantis. Šiandien Gasčiūnai spindi, demonstruoja, kad nemadinga su „bambaliu“ sedėti ir gerti.

Gasčiūnai – labai geras pavyzdys, kaip per dešimtmetį po kolūkio žlugimo apgriautas kaimas atsistojo.

Gasčiūnai yra tas kaimas, kur gera atvažiuoti. Čia atvažiavę žmonės nustemba: kaip šalies šiaurėje gali būti toks tvarkingas, šviesių žmonių pilnas kaimas“, – tikina jis.

Žurnalistas pripažįsta, kad sunku rasti vieną priežastį, dėl kurios ėmėsi projekto „Įkvėpk“.

„Man, kaip jaunam žmogui, ne visvien, kaip Lietuva gyvena. Esu empatiškas ir net per daug. Keistai jaučiuosi, kai svetimas žmogus kreipiasi į mane ir prašo pagalbos: turiu daug darbo, mažai laiko, tačiau tu negali nesureaguoti į prašymą. Tikiu, kad Lietuva gali eiti į priekį, tik problema, kad esame labai abejingi ir rūpinamės tik savo kiemu“, – kalba E. Kubilius.

Daug įtakos turėjo ir vyro profesija: kasdien dirbant neretai ir tragiškų įvykių apsuptyje, abejingu išlikti negali, o žurnalistika turi galios kai kuriuos procesus pakeisti.

Savo gyvenimą pakeitusios moterys

Labiausiai įkvepia sėkmės istorijos, todėl projekte dalyvavo ir kelios moterys, pakeitusios savo gyvenimą. Jos visą vasarą važinėjo po Lietuvą ir tapo pavyzdžiu panašioje situacijoje atsidūrusiems žmonėms.

„Dar neteko tokio jausmo patirti, įdomiausi pokalbiai – su tokio pat kaip ir mano likimo moterimis“, – tikina projekte dalyvaujanti Ina.

Savo gyvenimą ryžtingai pakeitusi Agnė sako, kad norėjo įkvėpti panašaus likimo moteris, parodyti, kad jos gali gyventi kitaip.

Būtent vienos iš šių moterų istorija, išgirsta radijo laidoje „60 minučių“, ir paskatino E. Kubilių pradėti socialinę iniciatyvą „Įkvėpk“.„Moterys prakalbinamos sudėtingai, kai kurios papasakoja, kaip joms nelengvai namuose gyvenasi, užjaučia ir mus, supranta. Teko daug ko išklausyti“, – apie projekto eigą pasakoja Ina.

Statistika skelbia, kad smurtą patiria viena iš trijų moterų, tačiau Agnės įsitikinimu, kaimo vietovėje ši statistika turbūt dar liūdnesnė. „Ten moterys labiau priklauso nuo vyrų, neturi finansinio pagrindo, dėl to ir kenčia“, – mano ji.

Tačiau į šventę Gasčiūnuose moterys važiuoja pakiliomis nuotaikomis ir neša teigiamą žinią. „Mes pakeitėme savo gyvenimą. Prieš metus, nežinau, ar iš vis šypsojausi, dabar aš išsitiesiau ir jaučiu gyvenimo skonį, dabar gyvenu ir esu labai tuo patenkina“, – tvirtina Ina.

Jai antrina ir likimo draugė Agnė: „Mielos moterys, mylėkite save, tikrai galima gyventi kitaip. Nėra padėties be išeities, netylėkite, negyvenkite blogai.“



NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
LABIAUSIAI smurtauja moterys (ką geriausiai vyrų gyvenimo trukmė parodo), bet... vyrams juk skųstis negalima, tuo labiau kad ir nėra kam.

juokas

juokas portretas
Mėlynojo maro sapalionės ,Čia gi rusai kalti,bus tokia išvada. Tu tautai ekonomika sutvarkyk darbo ūžimtumo duok duok pragyventi o ne sapaliones traiškyk
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių