Brandos egzaminai: uodega vizgina šunį

Arvllas

Arvllas portretas
tai ktug ir vl mokina blogiausiai

gagarinas

gagarinas portretas
Žiūrėk į kompuiterį visą dieną ir visą naktį. Gal ko ir išmoksi.

Kosmonautas.

Kosmonautas. portretas
Atrodo, kad gyvenam negyvenamoje saloje. Kiek visokių projektų buvo, kiek važinėta po užsienį pasisemti patirties, bet vis tiek likom prie suskilusios geldos, su tom pačiom problemom. Negi nėra Europos Sąjungoje valstybės, kuri būtų mums kaip kelrodis, kurios mokymo ir mokymosi sistema tiktų ir mums.Vis tas pats per tą patį. Kaip pasiekti kad mokiniai mokytųsi. Mokiniui turi būti priminta ir iš jo pareikalauta (daugiau iš tėvelių pusės) pareiga mokytis, didesnė kontrolė. Klausimas: kodėl negalima mokinio palikti antriems metams kurso kartoti be tėvų sutikimo ir t.t. Ar yra tokia statistika, kiek Lietuvoje mokinių paliekamų. Manau, kad visi bus sėkmingai baigę mokslo metus. Pasižiūrėkim kaip rašo abiturientai, kaip skaičiuoja, tai ar mokytojas tik kaltas, o tėvų atsakomybė? Tarybiniais laikais dar buvo paliekami kurso kartoti ir mokytojo žodis buvo svarus Kol mokytojas bus paliktas vienas kovoje su vėjo malūnais, tai rezultatų gerų ir nebus. Ir visi šnekės dar daug metų apie tą patį.

Virga

Virga portretas
Tai palaukit, nesupratau, kaip su šiųmetiniais abiturientais?Taip ir palikti likimo valiai vaikai. Mokosi vos ne nuo anų metų pavasario nuotoliniu. Alio?Ir čia viskas ok?suprantu, kad kas nori mokytis , tas išmoks. Girdžiu dažniausiai iš prieš n metų baigusių mokyklą. Bet abiturientai tuos du metus kaip tik ir startuoja su pasiruošimu grynai egzaminams. Egzaminų reikia, bet turi būti peržiūrėtas jų turinys. Būtinai. Lietuvių k.egzaminas yra išvis parodija. Turi būti testai, teksto suvokimo analizė, tikrinamas kūrinių perskaitymas.

Ala

Ala portretas
Egzaminai būtini. Yra mklų kur vaikas dalyko turi 8, 9, bet iš tiesų- tai 4,3.

Vilma

Vilma portretas
Vaikai mokosi viena, egzaminai-iš kitos operos. Paskui stebėsi, kad tokie rezultatai. Vadovėlių išleista N, jokios sistemos. Kas priėjo prie valdžios ir prastūmė copy paste, to ir išleido. Programos perkrautos, mokiniai tapo studentais, visokie projektai, mipai. Mano vienuoliktokė mokosi univero matematikos kursą. Apkrauti tiek, kad nėra laisvo laiko.

Snobas

Snobas portretas
Pats egzaminas yra parodija. Tarkim lietuvių kalbos. Rašomas kokis tai filosofinis, papilstymo iš tuščio į kiaurą rašinys remiantis visiškai nūdieną nebeaktualiais kūriniais ir autoriais. Neprieštarauju, kad tie autoriai ir kūriniai turi būti žinomi, tačiau spangti apie kažką bandant įtikti tikrintojui... Be to, tai neatneš jokios naudos ateityje. Literatūros žinioms patikrinti organizuočiau testą, o gramatikos - diktantą. Egzaminas būtų iš dviejų dalių. Pirmoji - nedidukas diktantas, antroji - testo klausimai su galimais 4 - 6 atsakymų variantais apie rašytojus, kūrinius ar tiesiog žinomo eilėraščio praleistos eilutės parinkimas. Mane ypač piktina, kai valstybės tarnautojai, gydytojai ar kiti aukštas pareigas užimantys žmonės, daro elementarias gramatines klaidas, o paklausus kaip jie išlaikė lietuvių kalbos egzaminą, visi atsako, kad gavo įvertinimą puiku arba labai gerai. Parodija.

Nuomonė

Nuomonė portretas
Mokykliniai menų egzaminai atima daug laiko mokiniams ir mokytojams ir yra beverčiai. Ypač ruošiant nuotoliniu būdu. Pirmiausia reikėtų tokių atsisakyt šiais mokslo metais ir visas jėgas skirti valstybiniams egzaminams.

G

G portretas
Labai teisinga mintis straipsnio pradžioje: Mokykla moko vieno, o egzminai tikrina kitą. Iš čia ir visos nelaimės.

Pagalbos paketas

Pagalbos paketas portretas
Ar universitetų dėstytojai jau susipažinę su brandos egz programa? Ar žino skirtumus tarp bendrųjų ir egzaminų programų? Ar kaip dalyvaus " pagalbos pakete" ir padės abiturientam? Kad numatyta tai lyg ir gražu, bet tiem vaikam nauda tai kokia?

Su ta įskaita neaišku

Su ta įskaita neaišku portretas
Bendram egzaminų tvarkaraštyje ji patvirtinta. Gal ŠMSM galėtų atsakyti?

Artistai

Artistai portretas
liaudies... Rimtais veidais vaidina, kad kažkas vyksta.
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių