Premjerė Pabradėje susitiko su JAV kariais: padėkojo už misiją Lietuvoje

Premjerė Ingrida Šimonytė penktadienį Pabradėje susitikusi su Lietuvoje dislokuotais Jungtinių Amerikos Valstijų kariais padėkojo jiems už Lietuvos ir viso Baltijos regiono saugumą sustiprinančią tarnybą.

„JAV yra svarbiausia Lietuvos sąjungininkė, o jos karių buvimas mūsų šalyje siunčia patikimiausią agresoriaus atgrasymo žinią, kad NATO sąjungininkų vienybė ir įsipareigojimai nėra deklaratyvūs, ir kad laisvę bei demokratiją mes esame pasirengę ginti kartu“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Ministrė pirmininkė pažymėjo, kad pasaulyje augant saugumo iššūkiams svarbu plėsti demokratijų partnerystę ginant bendras vertybes, o šalių kariams – stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą, taip pat ir kuo dažnesnėmis bendromis pratybomis, pranešė Vyriausybė.

„Iš savo istorijos gerai žinome, jog laisvė nėra duotybė, todėl gynybai skirdami 2,52 proc. BVP mes stiprinime savo gynybinius pajėgumus ir investuojame į priimančios šalies infrastruktūrą, tačiau būtent sąjungininkų parama ir buvimas čia yra kertinė Lietuvos ir viso regiono saugumo garantija“, – pranešime cituojama premjerė.

Kaip nurodo Vyriausybė, šiuo metu Lietuvoje tarnybą atlieka 966 JAV kariai. Tai yra septintoji nepertraukiama JAV pajėgų rotacija Lietuvoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Amarakiuks

Amarakiuks portretas
Ziur,vaaaaaaaaaaau net Ameriksoj tokiu ciucelu sunku surast.

Makas

Makas portretas
Tikimes nieko nepasirasys neskaiciusi, kaip tas...

juk JANKIAI išprovokavę karą Ukrainoje,

juk JANKIAI išprovokavę karą Ukrainoje,  portretas
išnešė " muilą" ir džiaugiasi UŽATLANTĖJE , kaip rusai pešasi su ukrainiečiais.--Tą patį JANKIAI padarys ir su Lietuva, jeigu tik RUSAI pajudės Lietuvos link.-- Gerai žinome , kaip JANKIAI " gelbėjo" Lietuvą po II-ro pasaulin io karo ir nėra teigiamų ženklų , kad JANKIŲ laikysena būtų pasikeitusi-- manau , jie s i e k i a SUAGITUOTI KITUS, kad nugalėtų rusus, nemąstančių k v a i l e l i ų rankomis- kurie neatsakingai kištų pirštą į UGNĮ.
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių