“Tikras vyras – tik užgrūdintas gyvenimo sunkumų“
Prieš metus “Klaipėda“ bandė prakalbinti Lietuvos vyrus, kad išsiaiškintų, ką jie galvoja apie save, kaip vertina Lietuvos moteris, koks jų požiūris į šeimą ir kaip įsivaizduoja moters idealą. Dabar atėjo laikas revanšui. Nuo šiol klausime moterų, ko jos tikisi iš vyrų, į ką pirmiausia atkreipia dėmesį ir kaip supranta idealią šeimą.
Pirmoji mūsų pašnekovė – buvusi Jūros šventės direktorė ir dabartinė radijo stoties ir agentūros “Vox Maris“ kūrybinių projektų vadovė Audra Umbrasienė. Tiesa, Audrai dar teko ir penkerius metus rengti laidas radijo stotyje “Laluna“, pusmetį dirbti lietuvių kalbos mokytoja vidurinėje mokykloje ir net būti varjetė grupės šokėja.
Trumpas dosjė: Audrai – 36, išsiskyrusi, augina 12 metų Beatričę ir 10 metų Kiprą, zodiako ženklas – Liūtas.
- Kaip Jūs vertinate Lietuvos vyrus? Ar skiriasi mūsų vyrai nuo užsieniečių?
- Lietuvių išskirtinis bruožas – emocinis santūrumas. Kartais tai pavadinčiau simpatišku saikingumu, bet dažniau – susikaustymu. Tai labai jaučiasi per renginius. Kai salėje yra užsieniečių, po pirmų paraginimų susilauki emocinio atgarsio. Kol išjudini lietuvių vyrų auditoriją – gali galą gauti. Ir svarbiausia - kad jie nori emociškai atsipalaiduoti: pažiūrėkit, kas darosi per sporto varžybų transliacijas! Dėmesio moterims rodymas lietuviams dažniau yra našta, o užsieniečiams - malonumas. O gal lietuvės moterys neįdomios?
- Kaip įsivaizduojate tobulą vyrą?
- Labai žemiškas ir realus. Ir būtinai praėjęs gyvenimiškų išbandymų kelią. Ne veltui primityviose tautose, kurios yra išlaikiusios prigimtinius lyčių skirtumus, buvo (ir tebėra) paauglių berniukų iniciacijos į vyrus ritualai. Minioje atskiriu vyrą, kuriam gyvenimas paliko randų... Būtent tokiu žvilgsniu žavi viso pasaulio moteris garsusis “Marlboro” reklamos modelis – susimąstęs ir paslaptingas kaubojus... Lengvo kelio ieškotojai, užaugę ir gyvenantys šiltnamio sąlygomis, “sėkmės kūdikiai“ taip ir neatskleidžia savo vyriškumo. Prisimenat, viso pasaulio pasakų princesės pretendentams skiria nerealius išbandymus. Tiesa, paprastai tuos išbandymus kažkodėl įveikia tik „tretieji broliai“. O gal tik jie ir gali laimėti didžiąją meilę ir pusę karalystės... O jei rimtai, tobulybių nemačiau ir nepamatysiu...
- O ką galėtumėte pasakyti apie Lietuvos moteris?
- Gražios ir protingos (šypsosi)...
- Kam Jūs teikiate pirmenybę – šeimai ar darbui?
- Manau, kad toks klausimas yra neteisingai suformuluotas, nes kiekvienai motinai tai yra neatsiejami dalykai. Jei vieną akimirką (dieną, mėnesį, metus – laikas nesvarbu) tau rūpi darbas, kitą – vaikai ir šeima. Žodį “darbas“ pakeiskime žodžiu “veikla“, ir turime tris pagrindines moters prigimties vertybes, kurios palaiko ir įkvepia, be kurių neatsiskleidžia nė vienos moters prigimtis – tai motinystė, kūryba ir laisvė. Idealu, jei visa tai ji randa šeimoje. Tai vidiniai moters varikliai – jei tik vienas kuris nesisuka pagal esamą pajėgumą, tai stabdoma ir visa asmenybė. Ir nesvarbu, ar ji yra namų šeimininkė, ar įmonės vadovė. Blynų kepimas, mezgimas, sodas, grožio salonai, vadovavimas įstaigai – visa tai ir yra kūryba. Sąlyga viena – moteris turi jausti pasitenkinimą savo veiklos rezultatais. Moters esmė – nuolatinis dalinimosi procesas. Ji atiduoda dalį savęs naujai gyvybei, dalį šeimai, dalį veiklai, dalį draugėms. Laiminga moteris nori ir gali dalintis su kitais savo laime. Kitaip ji palūžta - suserga, būna liūdna ir nelaiminga. Ir tada priversta dalintis savo nelaime. Tik tiems vyrams, kuriems užtenka drąsos ir jėgų suteikti savo moteriai, savo vaikų motinai veiklos ir kūrybos laisvę, lemta sulaukti didžiosios dovanos – abipusės meilės.
- Kuo pirmiausia Jus patraukia vyras?
- Mokslo įrodyta, kad visų pirma mes vieni kitus biologiškai „nuskanuojame“ pagal tam tikrus mūsų genuose užkoduotus fizinius duomenis – ūgį, sudėjimą, plaukų ir akių spalvą ir pan. Instinktyviai visada pajaučiame – tai gali būti Jis arba Ji. Ir aš su mokslu nesiginčysiu. Pirmiausia patraukia bendras vaizdas, po to veidas, o jame - gyvenimiška patirtis. Taip pat vyro judesiai turi būti nesuvaržyti. Iš jo turi sklisti pasitikėjimas savimi, ramybė ir drąsa.
- O į ką, Jūsų manymu, sutikęs moterį pirmiausia dėmesį atkreipia vyras?
- Vėlgi mokslo įrodyta, kad į kojas, krūtis ir akis...
- Kaip įsivaizduojate idealią šeimą?
- Idealią šeimą sieju ne su meile, o su partneryste. Kai yra tarpusavio supratimas, kai įmanoma išsiaiškinti santykius, suderinti elgesį ir interesus. Šeimą palyginčiau su kelių eismo taisyklėmis, kurių pagal abipusį norą ir susitarimą laikosi abi pusės. Jei taisyklės pažeidinėjamos, sulauksi avarijos arba baudos. Todėl manau, kad ideali šeima įmanoma tik tarp brandžių žmonių, kurie supranta, ką ir kodėl daro.
- Kokia Jūsų nuomonė apie skyrybas?
- Bet kokiu atveju tai yra skaudus pralaimėjimas ir praradimas. Skyrybos – negailestingas išbandymas, kuris arba visiškai palaužia, arba sustiprina. Bet jei šeima neteikia ramybės, tai praradimas lygiai toks pat skaudus. Tik jis vidinis, o ne išorinis. Tada iš išorės viskas atrodo gerai, o šeimos ir žmogaus viduje – kančia. Anksčiau ar vėliau tai duos liūdnų pasekmių.
- Koks geriausias būdas užkariauti vyro širdį?
- Pajusti, ko vyrui reikia, ir duoti tai.
- Ar egzistuoja meilė iš pirmo žvilgsnio?
- Man šis posakis labiau fiziologinis negu romantiškas. Jis labai pagrįstas. Juk būtent akių kontaktas būna pirmas - dar nežinome, ką pasakysime, o širdis jau plaka dažniau arba neplaka... Aš tikiu, kad drąsus žvilgsnis, o ne pilnas skrandis greičiau atveria širdį.
- O kaip dėl amžinos meilės?
- Turėtų būti...
- O ką Jūs vadinate meile?
- Visos didžiosios tiesos – labai paprastos. Meilė – kai negali be to žmogaus gyventi.
Naujausi komentarai