Net ir finansininkams skaičiai 90-60-90 nėra tik skaičiai
Nors ir kilęs iš Šilutės, Artūras Buivydas, banko “NORD/LB Lietuva” Klaipėdos verslo centro vadovas, uostamiesčiui jaučia ypatingų sentimentų. Būdamas vos keturiolikos metų, jis paliko tėvų namus ir atvyko į tuometinį Klaipėdos politechnikumą studijuoti automobilių paslapčių. Jis čia pradėjo pirmus savarankiško gyvenimo žingsnius, čia prabėgo jaunystė, čia vyko pirmieji pasimatymai, čia gyveno jo draugai. 35 metų vyriškio žmona Arida – taip pat klaipėdietė. Tad 2000 metais, gavęs kvietimą pradėti vadovauti banko skyriui Klaipėdoje, ponas Artūras nedvejojo ir iš sostinės persikėlė į savo jaunystės miestą.
- Ar skiriasi bankininkai Lietuvoje ir užsienyje?
- Man atrodo, kad tarp pačių finansininkų esminių skirtumų nėra. Tačiau kolegos, atvykę iš užsienio, Lietuvoje stebisi grynųjų pinigų kiekiu mūsų šalyje bei tuo, kaip aktyviai žmonės lankosi banko skyriuose. Vakaruose vis daugiau klientų naudojasi elektronine bankininkyste, taip pat ir kitas paslaugas vis dažniau įsigyja per internetą. Užsieniečiai taip pat stebisi ilgu mūsų bankų darbo laiku. Tai išties yra patogu klientams. Dažniausiai Vakarų Europoje bankai klientus aptarnauja daug trumpiau. O ir palūkanos už paskolas jiems atrodo labai nedidelės, bent mūsų banke.
- Koks, Jūsų manymu, yra tipiškas lietuvis?
- Geras, mielas žmogus, pakankamai atviras, dėmesingas savo aplinkai, savo miestui. Darbštus ir kūrybingas. Dažniausiai. Bet būna ir kitokių, tipiškai blogesnių lietuvių. Kalbėdamas apie savo aplinkoje esančius, ir ne tik vyrus, galiu pasakyti, kad mūsų žmonės, norėdami pasiekti tikslą, neskaičiuoja savo darbo valandų ir energijos. Jie ir sudėtingiausiose situacijose ieško sprendimų ir juos suranda. Jie - optimistai, komandos žmonės.
- O save ar laikote tipišku lietuviu?
- Jeigu tipiškas lietuvis yra optimistas, tada laikau.
- Kaip apibūdintumėte tipišką lietuvaitę?
- Lietuvoje turime daug žavių ir protingų moterų. Linkęs manyti, kad tautiškumas darosi sąlyginis dalykas, nes jaunoji karta vis labiau europėja. Lietuvaitė, kaip ir kitokia europietė, turi gerą išsilavinimą, išsiauklėjimą, energinga, norinti ir mokanti gyventi visavertį gyvenimą, nepriklausomai jaunesnė ji ar vyresnė, ištekėjusi ar ne. Tad vis svarbesni darosi ne tautiniai, o atskiros asmenybės bruožai. Moterys darosi įdomesnės, nes priimamos ne tik kaip grožio ar malonumo objektai, bet kaip asmenybės ir partnerės. Svarbu yra ne tik jų išvaizda, bet ir vidus. Tad aš asmeniškai moterų pagal tautybę neskirstau.
- Koks Jūsų moters idealas? Ką jums sako skaičiai 90-60 90?
- Manau, idealų apskritai nėra, tad galiu kalbėti apie idealą tik kaip apie gražią idilę. Kaip liaudyje sakoma: “Sutinki akimis, palydi ausimis”. Ši taisyklė tinka visiems. Tačiau manau, kad ši taisyklė turi ir tam tikrų išimčių. Skirtingai nei vyrams pirmas moters įspūdis dažniausiai užglaisto šio posakio antrosios dalies įspūdį. Bent trumpam. Moteriai išorė vienareikšmiškai yra svarbus dalykas. O tai yra dar svarbiau, jei ji dirba grožio industrijoje, yra manekenė, fotomodelis ar aktorė. Ten grožis – kapitalas. Į ką dėmesį kreipiu aš? Sutikęs moterį, žiūriu jai į akis. Akyse slypi labai daug informacijos, o dažnai – ir klaustukų, ir jaustukų, ir... Žvilgsnyje gali išskaityti džiaugsmą, rūpestį, meilę ar neapykantą. Taip pat svarbu gražūs plaukai, derantys prie jos charakterio, aprangos, stiliaus, progos. Svarbu ir šypsena, juk besišypsantys žmonės į gyvenimą žiūri džiaugsmingiau. Moters balsas taip pat papildo jos esybę. Juk net mokslininkai yra nustatę, kad balso tembru, tempu, aiškumu ir intonacija perduodama daug daugiau informacijos negu žodžiais. O ir skaičiai 90-60-90 man ne tam tikra kombinacija, o graži kombinacija.
- O kokios moters charakterio savybės imponuoja?
- Nuoširdumas, kūrybiškumas, švelnumas ir optimizmas. Man tikrai nėra svarbu, kokia moteris yra namų šeimininkė ar būsto tvarkytoja. Tam didelio dėmesio neskiriu.
- O koks, Jūsų nuomone, yra vyriškas vyras?
- Aš tiesiog paprasčiausiai kalbėčiau apie vyrą, nekalbėčiau apie vyrišką vyrą ar kitokį... Taigi vyras - sugebantis būti geras draugas, patikimas partneris, bent mintyse besijaučiantis jaunas ir sportuojantis. Žinoma, jis turėtų mokėti vairuoti automobilį. Juk automobilis susijęs su energija, judėjimu ( dažniausiai į priekį).
- O ką vyrui reiškia pinigai?
- Pinigai… Pinigų visada yra tiek, kiek jų yra. Ir nepriklausomai nuo jų kiekio, gyventi vis tiek reikia. Svarbiausia - filosofiškai ir optimistiškai žiūrėti tiek į dabartį, tiek į ateitį. Bet, žinoma, neginčysiu tos nuomonės, kad pinigai žmogų daro laisvesnį, suteikia daugiau galimybių realizuoti save, skirti daugiau dėmesio savo moteriai, šeimai ir pačiam sau.
- Ar lietuviai vyrai pakankamai dėmesio skiria savo išvaizdai?
- Lietuvoje šiuo klausimu išties yra skirtumas tarp vyrų ir moterų. Moterys daug daugiau dėmesio skiria savo priežiūrai. Tai ir pastebi užsieniečiai. O vyrai dėl laiko ar lėšų stygiaus ir stengdamiesi gražinti savo moteris pamiršta save. Ir dažniausiai padaro esminę klaidą, nes, žiūrėk, kokią gražią lietuvaitę ir išsiveža koks užjūrio princas.
- O kaip Jūs vertinate į užsienį nutekančias lietuvaites?
- Tai asmeninis kiekvieno žmogaus pasirinkimas.
- Ar pakankamai dėmesio skiria moterims lietuviai vyrai?
- Dėl įtempto gyvenimo šiuo gana sunkiu metu mūsų vyrai neturi pakankamai laiko ir lėšų, kad galėtų skirti atitinkamą dėmesį moterims. Tačiau žinau ir gerų išimčių iš bendros tendencijos, viliuosi, kad jų daugės. Aš ir pats galėčiau daugiau dėmesio skirti žmonai ir šeimai, jeigu neskirčiau tiek daug jėgų ir laiko savo darbui ir tiems tikslams, kuriuos noriu įgyvendinti.
- Lietuvoje – matriarchatas ar patriarchatas?
- Manau, kad kiekvienoje šeimoje sava santvarka. Svarbiausia, kad kiekvienam iš sutuoktinių ji būtų priimtina.
- Kas vadovauja Jūsų šeimoje?
- Man nėra kada vadovauti... Tad tenka taikytis abipusiu sutarimu priimamais sprendimais.
- Koks Jums priimtiniausias šeimos modelis?
- Toks modelis, kuris nereikalauja papildomos energijos, taikymosi vienas prie kito, kai gyvenimas kartu suteikia ir ramybės, ir energijos. Man džiugu, kad žmona turi mėgstamą užsiėmimą, kuris jai įdomus. Namuose darbo problemų stengiamės neaptarinėti, nebent išsakome emocinę būseną. Manau, svarbu, kad požiūris į gyvenimą ir vaikų auklėjimą sutaptų, taip pat kad būtų smagu kartu leisti laisvalaikį. Žiemą mes nevengiam rogių, pačiūžų, slidžių, o vasarą - riedučių ir dviračių.
Naujausi komentarai