Mirė JAV televizijos legenda L. Kingas

Jungtinėse Valstijose šeštadienį mirė televizijos legenda Larry Kingas (Laris Kingas), kuris net pusę šimtmečio savo laidose kalbino pasaulio lyderius, kino žvaigždes ir paprastus žmones.

87 metų televizijos žvaigždė mirė „Cedars-Sinai“ medicinos centre Los Andžele, pranešė studija ir televizijos tinklas „Ora Media“, kurios vienas įkūrėjų buvo ir L. Kingas.

„63 metus įvairiose radijo, televizijos ir skaitmeninės žiniasklaidos platformose transliuoti L. Kingo imti tūkstančiai interviu, pelnyti apdovanojimai ir pasaulinis pripažinimas – tai unikalaus ir neišblėsusio laidų vedėjo talento liudijimas“, – sakoma „Ora Media“ pranešime, paskelbtame tinklalapyje. „Twitter“.

Mirties priežastis nebuvo nurodyta, tačiau CNN anksčiau pranešė, kad žurnalistas buvo paguldytas į ligoninę dėl COVID-19.

Ilgalaikis visoje šalyje transliuotos radijo laidų vedėjas nuo 1985 iki 2010 metų vedė laidą „Larry King Live“ CNN kanale ir yra pelnęs daugybę apdovanojimų, įskaitant du „Peabody“ apdovanojimus, įteikiamus žiniasklaidos atstovams.

L. Kingas garsėjo ne tik interviu su žvaigždėmis, politinėmis ir aktualiomis diskusijomis, bet ir sugebėjimu prakalbinti savo svečius ir jiems skiriamu dėmesiu, nesvarbu, ar kalbintų nukentėjusiąją vadinamoje „Centrinio parko bėgikės“ byloje, ar milijardierių pramonininką Rossą Perotą (Rosą Perotą), kuris 1992 metais sukrėtė prezidento rinkimų kampaniją, L. Kingo laidoje paskelbęs apie savo kandidatavimą.

Ilgame L. Kingo pašnekovų sąraše buvo visi JAV prezidentai nuo 1974 metų, tokie kitų šalių lyderiai kaip Yasseras Arafatas (Jasiras Arafatas) ir Vladimiras Putinas bei tokios įžymybės kaip Frankas Sinatra (Frenkas Sinatra), Marlonas Brando ir Barbra Streisand.

Paskutinėje emocingoje „Larry King Live“ laidoje 2010 metais buvo parodytas ir prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) pasisakymas. Tuometis JAV lyderis savo vaizdo žinutėje pavadino L. Kingą „vienu iš eterio milžinų“.

Karjeros pradžia radijuje

Pasirodžius žiniai apie televizijos legendos mirtį, užuojautą suskubo pareikšti įvairūs žiniasklaidos ir Holivudo atstovai bei politikai, įskaitant Rusijos prezidentą V. Putiną, kuris kalbėjo apie L. Kingo „didžiulį profesionalumą ir neabejotiną žurnalistinį autoritetą“.

CNN užsienio korespondentė veteranė Christiane Amanpour (Kristian Amanpur) prisiminė L. Kingą kaip „eterio milžiną ir neprilygstamą televizijos įžymybių/valstybės veikėjų–moterų kalbinimo meistrą“.

Ji pridūrė: „L. Kingo vardas yra CNN sinonimas, jis buvo gyvybiškai svarbus kanalo iškilimui. VISI norėjo atsidurti laidoje „Larry King Live“. Tegu jis ilsisi ramybėje.“

1933 metų lapkričio 9 dieną neturtingų rusų žydų imigrantų šeimoje Niujorko Bruklino rajone gimęs žurnalistas, kurio tikrasis vardas ir pavardė yra Lawrence'as Harvey'as Zeigeris (Lorensas Harvis Ceigeris), teigė niekada nenorėjęs būti niekuo kitu kaip tik radijo laidų vedėju.

Būdamas 23 metų, jis išvyko į Floridą ieškotis darbo.

1957 metais tapo diskžokėju Majamio radijo stotyje ir pasikeitė pavardę, kai radijo vadovas jam pareiškė, jog jo tikroji pavardė yra „per daug etninė“.

Kitoje Majamio paplūdimio radijo stotyje jis įrašinėdavo programas restorane, kalbindamas žiūrovus tiesioginiame eteryje.

1978 metais L. Kingas išvyko į Vašingtoną, kur vakarais vedė pokalbių laidą, kol jį pastebėjo 1980 metais įkurtas CNN kanalas, 1985-aisiais pasamdęs jį vesti vėlyvo vakaro programas.

Milijonas žiūrovų

Pokalbių laida „Larry King Live“ buvo rodoma nuo 1985 iki 2010 metų, šešis vakarus per savaitę daugiau nei 200 šalių.

„Gal vietoj „viso gero“ verčiau ištarsiu „Iki?“

Pasak CNN, per šiuos metus buvo paimta 30 tūkst. interviu.

Pačiais geriausiais laikais laidą kiekvieną vakarą laidą žiūrėdavo po daugiau nei milijonas žiūrovų. Toks laidos populiarumas padarė L. Kingą kanalo žvaigžde ir leido jam derėtis dėl daugiau nei 7 mlrd. JAV dolerių metinio atlyginimo.

Laida susidėjo iš dviejų dalių.

Pirmojoje dalyje L. Kingas, paprastai pasiraitojęs marškinių rankoves ir ryšėdamas įvairių spalvų kaklaraiščius, kalbindavo svečius jam būdingi laisvu stiliumi.

Antroje laidos dalyje svečiai atsakydavo į žiūrovų iš viso pasaulio klausimus.

„Aš neturiu nusistatymų. Nesilaikau nuomonės, kad žinau atsakymus, – L. Kingas papasakojo apie savo požiūrį į darbą 2017 metais „The Miami Herald“ duotame interviu. – Kalbėdamas dar niekada nieko neišmokau. Svarbu yra klausyti.“

Nors kritikams jo neįpareigojantis kalbinimo stilius atrodė per švelnus, kiti manė, kad tai buvo raktas į L. Kingo patrauklumą, kuris paskatino tiek daug žvaigždžių svečių ateiti į jo laidą ir kuris padėjo CNN užimti pozicijas.

„Nesiekiu gėdinti [svečių], taip pat nenoriu jiems gerintis, – 1995 metais eterio žvaigždė teigė naujienų agentūrai AFP. – Aš tiesiog esu smalsus.“

„Šou tęsiasi“

Baigęs dirbti CNN, L. Kingas toliau skelbė paimtus interviu savo tinklalapyje, o 2013 metais ėmė vesti naują laidą „Larry King Now“ kanale „Russia Today“, kurį finansuoja Rusijos vyriausybė.

Jo privatus gyvenimas taip pat buvo spalvingas: po 22 santuokos metų 2019 metais jis išsiskyrė su savo septintąja žmona Shawn Southwick (Šon Sautvik). Tai buvo aštuntosios žvaigždės skyrybos, nes su viena žmona jis buvo susituokęs du kartus.

Atsisveikindamas su savo garsiąja laida L. Kingas ištarė: „Gal vietoj „viso gero“ verčiau ištarsiu „Iki?“



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių