Kvartalų renovacija – ne panacėja?

Grįžti į straipsnį

nu

nu portretas
"techninis projektas vienam namui atsieitų apie 100 tūkst" iš kur tokios sumos? prieš 3 metus projektas 6 laiptinių 9 aukštų daugiabučiam kainavo 21 tukst

ruta

ruta portretas
Kaip tik nufotografuotas mūsų namas. Labai džiaugiames, jog iš naujo apšildinamas namas, pakeisti nauji vamzdynai bei stogas. Šilumos susitaupo trigubai. Radijatoriai drungni, o namuose šilta, gera. Dar reikėtų paminėti, jog ir namas iš išorės gražiai atrodo. O visa iniciatyva buvo namo gyventojų, nes taip pakyla buto vertė ir šildymo išlaidos tikrai sumažėja. Manau, daugelis daugiabučių turėtų apsvarstyti šią idėją.

o

o portretas
namai tai standartiniai, vienodi , bet projektas vistiek 100 tukst.

miškas

miškas portretas
miško kvartale renovuoja todel kad baigia visos plytos nuo viršutinių aukštų nubirėti

parduodamibutai.net

parduodamibutai.net portretas
Panacėjos nėra - juo labiau už dyką, bet kažkokie sprendimai turi būti daromi ir turi būti daromi greitai, nes liaudies pinigai išeina pro kaminą dideliais tempais... parduodamibutai.net

Gyventojas

Gyventojas portretas
Visi daugiabučiai yra panašūs.Skiriasi tik aukštų skaičiumi. Sakykime yra 55, 60 būtų tipiniai namai.Parengus tipines sąmatas ir projektus - tiktų visiems namams. Galima būtų tik išbraukti nereikalingas ar nenorimas pozicijas. Bet šito nedaroma, bet štai aiškinama apie 100000 litų sumas.Jeigu imtųsi savivaldybė įgyvendinti ir kontrolė būtų kita.Dabar viskas norima suversti gyventojams, kurių pusę pensininkų.Jeigu bus tokios kalbos renovacija liks tik kalbomis.

KLP

KLP portretas
vieną kartą gal per 20 metų pajudes ta renovacija ,ir tik turi savivaldybe imtis tos veiklos,nes gyventojai niekada nesusitars ,nes visada bus tų kurie gauna kompensacijas ir stovi metų metais biržoje ,be to vagia šilumą iš gyventojų papildomai prisijungę radijatorių ir po grindimis išvedžioję gyvatukus ,bei nelegaliai padidinę butus balkonų sąskaita.Užtenka vieno buto "saviveiklos "ir visa sistema šildymo išbalansuojama.Negi dar tiems savivaldybems vadovams niekaip tas nesuprantama.Todel per tiek laiko galima buvo ir vyriausybei priimti atitinkamus įstatymo potvarkius.

ateb

ateb portretas
Renovuoti senus namus būtina. Juose gyvename ir gyvensime beveik visi. Koks kitas variantas? Kas pristatys kitokių ir geresnių, ir gražesnių. Renovacija reikalinga. Pritarčiau viso kvartalo, ar rajono renovacijai. Namai būtų, kaip saldainiukai. Greičiau spręskim.

tomas

tomas portretas
Pradėti renovaciją reikia pradėti nuo senamadiškų blokinių namų,kurių dauguma stovi Taikos prospekte.Jei dar toji renovacija užsitęs,tai tie namai ir subyrės.

Acha

Acha portretas
Kad reikia, čia ir arkliui aišku, bet iš valdžios pusės veiksmų nesimato. Pradėkit nuo Kalniečių, Žukausko gatvės kur pastatyti pirmieji namai tame rajone.

9-am

9-am portretas
nu reikia proto turėti ką rašai,renovacija nuo subyrėjimo neišgelbės,

to ateb

to  ateb portretas
matyt neturi savo gyvenamo ploto? kad tik parašyt,ar ne?

ateb

ateb portretas
To 12 O kaip tai susiję? Turi neturi. Aš turiu savo nuomonę. Turiu ir kur gyvent, todėl man ir rūpi. Nerūpi tiems kas neturi.

onute

onute portretas
visu pirma, nei jokie dokumentai LT nenurodo kas yra kvartalas ! :) kai apibres savoka kvartalas - tada gal ir galima kazka daryt...

Sv.

Sv. portretas
Sutinku, kad reikia naujų langų ir durų, na ir sienas apšildinti... Tačiau... Šildomės elektra. Kaimynai už praėjusį spalį sumokėjo 250 lt., o mes už bendrą elektrą - 90 lt. Reikalas tikrai ne renovacijoje...

Remigijus.KLP

Remigijus.KLP portretas
Renovacija nevyksta, dėl: 1. Konstitucijoje yra teiginys, kad nuosavybė yra neliečiama, tad Lietuvoje valstybė negali naudot prievartos renovuojant namus. Imant Lenkiją, kaip pavyzdį, ten renovuota daugiau nei 60 proc. pastatų, nes ten po 2 metų nevykstant jokiems darbams, teismo sprendimu yra skiriamas administratorius turintis rūpintis namų modernizavimu. Čia taip pat netaikomos kompensacijos už šildymą. 2. Labai silpnas namų administravimas. Renovacija Lietuvoje vyksta ten kur yra aktyvūs ir veiklūs namų bendrijų pirmininkai. Jei namas ir jo gyventojai patys nesirūpina, namus administruojančios įmonės renovacijom nesirūpina visiškai. 3. Netinkamas gyventojų informatyvumas. 2012 balandžio mėnesį apklausus 5 daugiabučių namų gyventojus (iš 330 butų apklausta 179 butai) suvedus duomenis paaiškėjo, kad tik 6 proc. yra girdėję apie naująją Jessicos programą išvis kažką, Netgi daugiau kaip pusė Bendrijų pirmininkų Klaipėdos mieste nežinojo apie šios programos privalumus ir galimybes. Labiau įsigilinę yra ne daugiau kaip 5 proc. Bendrijos pirmininkų, tarp gyventojų tokių neteko sutikt. 4. Politiniai žaidimai. Jie labai susiję su žmonių baimėm, kad reik imt paskolas per bankus, kad Jessicos programa yra niekam tikusi. Šiuos gandus viešųjų ryšių pagalba inirtingai skleidė opozicinių partijų atstovai, ypač "Socialdemokratų partijos" ir "Tvarkos ir Teisingumo partijos" atstovai. Socialdemokratų super-duper deklaruojamas planas prieš rinkimus ypač stabdė daugumą iniciatyvų pradėti renovacijas, mūsų namas ne išimtis. Dabar tik apsvarstę naujosios Seimo daugumos pasiūlymą, aktyvesni namo gyventojai nusprendėm įšokti į benuvažiuojantį traukinį. (Eilučių autorius nepalaiko konservatorių taip pat kaip ir ankščiau minėtų partijų.) 5. Kompensacijos. Šitos problemos name nepastebėjau, name nėra asocialių šeimų. Iš 5 butų, kurie gauna kompensacijas, 4 butų savininkai yra už renovaciją. Name 75 butai.

klausimelis

klausimelis portretas
jau dabar silumininkai verkia, kad dirba nuostolingai, o tai jei bent 30 proc namu bus renovuoti-logiskai, silumininku pajamos dar turetu krist. tad kur garantija kd isibegejus renovacijos bumui nebus sugalvoti nauji mokesciai? juk silumininkai irgi nori ikrus valgyt.

Taigi

Taigi portretas
Ne Kalniečiai, o Kovo 11-osios blokiniai verkia renovacijos. Bet ar kas nors pagalvoja, kad žmonėms iki mirties reikės įlisti į skolą bankui? Su tokiom algom ir pensijom? Būsto valdos tyčia reguliariai neprižiūri namų (nors mokestį už namo techninę priežiūrą mokam kas mėnesį), kad paskui namui pradėjus byrėti, galėtų pristoti su renovacija. Taigi, pirmiausia tegu renovuoja 30-40 metų senumo blokinius namus ir nelenda prie gerų plytinių.

Sv.Kl.

Sv.Kl. portretas
Ne renovuot reikia, o statyt naujai. Kaip sakant - kiek špakliaus betepsi, bet po juo raukšlės vis vien liks... Statant naujai, butų atsižvelgta į šiandienos reikalavimus, o ne 40-ties metų senumo standartus...

Pritariu Klausimeliui

Pritariu Klausimeliui portretas
Pagal šiandieninę situaciją, nemanau, kad vėliau, po renovacijos, šildymo paslaugos įkainiai kris... Monopolininkas norejo ir norės uždirbti. Pažiūrėkit kas jau su elektra darosi... Visi perka ekonominius prietaisus A; A+; A++... Buitinę įranga taip pat A+ ir pan. Lemputės dešimtimis kartų mažiau energijos neudoja... Ledai... diodai... O ką padaro valdžia, leidžia kelti energijos kainas, kai dujos tuo tarpu pinga... Žodžiu - užburtas ratas....

ttt

ttt portretas
taip buvo,kai privatizavo butus irgi aiškino,kad mokesčiai bus mažesni,o ką dabar daro...greit atlyginimo neužteks.aš prieš priverstinį paskolos ėmimą,nes visus paleis elgetom be namų.

ežys

ežys portretas
ko ta valdžia įsikibusi į fasado šildymą ir dar puta,kai kiltų gaisras nuo tų nuodingų putų visi laiptinės gyventojai galą gautų,ypač ,jei naktį kiltų gaisras.Bloko storis 40 cm,įmaišyta keramzito šilumai palaikyti,visi gyventojai įsistatę naujus langus,lauko duris,vienas kitas pijokas su papuvusiais langais gyvena,kodėl neina šneka apie šilumos punkto modernizaciją,visi gyventojai mielai prisidėtų,autonominį šildymą,suokia apie skolinimąsi bankui,o valgyti nereikia?

jo

jo portretas
As suprantu ,kad reikia renovuoti ,bet jei esu pensininke ir kodel as turiu imti paskola ir ja atidavineti iki mirties,ir kam man to reikia.Valstybe nori priristi zmones ,kad jie nebegtu is Lietuvos ,o butu visa gyvenima skolingi jai.

Manau

Manau portretas
kad techninio projekto kaina( apie 100000 vienam daugiabučiui) yra noras pasipinigauti projekutotuojams. Juk pakanka padaryti keletą tokių tipinių projektų variantų, kurie gali būti pritaikyti atitinkamiems namams.

Galerijos

Daugiau straipsnių