Klaipėdos valstybinės kolegijos Dekoratyvinių augalų augyno vedėja
Artėjantį savaitgalį ne vienas skubės pas savo brangiausią žmogų, o tie, kurie negalės, – bent jau paskambins telefonu, kad ištartų pačius šilčiausius, nuoširdžiausius žodžius.
Tradiciškai gegužės pradžioje, pirmąjį sekmadienį, Lietuvoje švenčiama Motinos diena. Pradėta minėti apie 1929 m., 1990-aisiais ji paskelbta tautine švente.
Turbūt nedaug kas žino, kad Motinos diena pradėta švęsti JAV XX a. pradžioje. Po Pirmojo pasaulinio karo ji atkeliavo į Europą ir tapo populiari daugelyje Europos šalių.
Data Motinos dienos šventei pasirinkta neatsitiktinai. Tai pats gražiausias metų laikas, kai šilta, viskas žaliuoja ir žydi daugelis augalų. Nuo šios šilumos, regis, atbunda ir mūsų jausmai brangiausiam žmogui.
Motinos diena priskiriama šeimos švenčių grupei, žmonės ją švenčia įvairiai – kiekviena šeima kuria savas tradicijas. Vaikai mamas stengiasi pavaduoti, atlikti už jas įvairius darbus, dovanoja gėlių, dovanėles, gamina vaišes. Anūkai sveikina ir savo močiutes.
Jei mama mirusi, tą dieną aplankomas kapas, sutvarkomas, papuošiamas gėlėmis.
Pradžiuginti savo mamas galima savos kūrybos įdomesnėmis puokštėmis ar kompozicijomis. Šiai progai labiausiai tinka lauko gėlės arba tokie žiedai, kurie jas primena. Puokštės turėtų būti margos, spalvingos, spalvos – švelnios, pastelinės.
Žiedus galima paprasčiausiai surišti kaspinu arba žole ir pamerkti į tiesią permatomo stiklo, porceliano ar keraminę vazą. Netinka prabangios, didelės, iš egzotinių augalų, sukomponuotos su įvairiais neaugaliniais priedais kompozicijos ar puokštės.
Interjerui papuošti galima sukomponuoti kelių ar keliolikos narcizų grupę su pamerktomis gėlėmis. Originaliai ir žaismingai atrodys nuo šviestuvo su siūlu nuleistos stiklinės vazelės su pamerktomis žibutėmis ar kitomis smulkiomis pavasarinėmis vaikų surinktomis gėlytėmis.
Naujausi komentarai