Būstą sergsti drakonas ir tigras Pereiti į pagrindinį turinį

Būstą sergsti drakonas ir tigras

2008-09-01 09:00

Namo statyba pagal fengšui užtruko septynerius metus

Užklydusiems į nuošalų individualių namų kvartalą sostinės pakraštyje yra į ką paganyti akį. Tačiau iš visų statinių netrunka išsiskirti netradicinės architektūros ir formos dviaukštis gyvenamasis namas. Ant vienos jo sienų nupieštas didžiulis egzotiškas tigras, o ant kitos – dar didesnis drakonas. Tokiais piešiniais Aleksandras ir Tatjana Čunichinai būstą išdailino laikydamiesi fengšui gyvensenos principų.

Suvaldė energiją

Pagal fengšui name turi būti geras vandens ir vėjo santykis (kiniškai feng reiškia vėją, šui – vandenį), o gyvūnai padeda išlaikyti harmoningą aplinką, kurioje vyrauja gera energija. Todėl ant vakarinės namo sienos atsirado tigro atvaizdas, o nuo rytinio fasado į priešais esantį kiemą žvelgia mistinis drakonas. Juos nupiešė dailininkas Aleksandras Osinas.

Namo vidus ir aplinka įrengti taip pat remiantis fengšui. Būsto šeimininkai tiki, kad energija į namą patenka pro pagrindinį įėjimą. Taigi jam parinko teisingą kryptį – pietvakarių. A.Čunichino teigimu, pagal fengšui principus energija skirstoma į tris rūšis. Lietuviškai jos įvardijamos kaip drakono kvėpavimas, prilygstantis ramiai upelio tėkmei, užmušančioji energija, lyginama su kalnų upės veržlumu, ir mirštančioji energija.

Kad išlaikytų teigiamą energiją, projektuodami statinį vengė aštrių kampų – visi kampai tiek namo viduje, tiek išorėje yra suapvalinti. \"Jei energija juda teisingai, žmogus jaučiasi gerai ir harmoningai, o jei neteisingai, jis tarsi išsikrauna\", – fengšui tiesas dėstė A.Čunichinas.

Jei būste vyrauja 90 laipsnių arba dar smailesni kampai, atsiranda užmušančioji energija. Kitaip tariant, kuo aštresnis kampas, tuo blogiau, o tokiame name gyvenantis žmogus jaučia diskomfortą. Būsto šeimininkui antrino žmona Tatjana: \"Energija lengviau juda lenktomis linijomis, jų apstu ir gamtoje, o ties aštriu kampu energija užsistovi, jai sunku išeiti.\"

Sutuoktiniai pasakojo, kad šią teoriją patvirtino ir namą statę statybininkai: meistrai pastebėjo, jog apvalūs kampai griaučiau džiūsta nei smailūs.

Trys svarbiausios vietos

Netradicinio būsto šeimininkai pasakojo, kad jų name svarbiausi trys dalykai. Pirmiausia – pagrindinės durys, per kurias į namus patenka energija.

Antra svarbi vieta – viryklė. \"Nuo jos priklauso visų šeimos narių sveikata. Ji turi stovėti tinkamoje vietoje, šiluma iš jos turi eiti į namo centrą. Svarbu, kurioje pusėje jos jungikliai. Mūsų atveju tai šiaurės vakarai\", – pasakojo verslininkas.

Vietą viryklei padėjo išrinkti žinomas fengšui akademijos lektorius Yap Cheng Hai, rengiantis šios srities specialistus visame pasaulyje. Čunichinų šeima į Vilnių jį specialiai pasikvietė iš Malaizijos.

Trečia vieta – šeimininkų miegamasis, įrengtas pietvakarių pusėje. Tai in zona, kurioje viešpatauja ramybė, kurioje poilsiaujama. Vadovaudamiesi fengšui principais sutuoktiniai pastatė tik lovą, į miegamąjį neįsileido nei vaizdo, nei garso aparatūros – šią pastatė svetainėje.

Kambarys turi įtakos mokslams

Svetainė tigro ir drakono saugomuose Čunichinų namuose yra aktyvi jan zona, kurioje dirbama kompiuteriu, žiūrimas televizorius ar filmai per vaizdo projektorių, klausomasi muzikos, bendraujama.

Įrengiant trijų sūnų kambarius taip pat vadovautasi fengšui mokymais. Garsus fengšui žinovas Yap Cheng Hai patarė su tėvais jau negyvenančiam vyriausiam sūnui numatytą kambarį perleisti jaunesnėliui. Esą tai ideali vieta mokytis, padedanti sukoncentruoti dėmesį. Čunichinai paklausė ir šio patarimo. Teigia to nesigailintys, nes pakeitęs kambarį sūnus pradėjo geriau mokytis.

Visi trys vaikų kambariai įrengti panašiai – juose tik tai, kas reikalingiausia: lovos, spintos ir darbo stalai. Šie baldai, kaip ir namas, apvaliais kampais. Beje, darbo stalai pastatyti taip, kad sėdinčiojo nugara būtų atsukta į sieną, o priešais matytųsi durys. Lova irgi pastatyta panašiai – joje gulint irgi privalu matyti kambario duris.

Negandas nuplauna upelis

Fengšui žinovas Yap Cheng Hai negailėjo patarimų ir projektuojant aplinką. Jis sukūrė vadinamąjį drakono upelį kieme, kuris juosia rytinę namo pusę. Tikima, jog toks upelis saugo nuo negandų. \"Suprojektuoti tokius upelius ne visi fengšui specialistai moka, jiems sunku surasti tinkamą vietą\", – aiškino vandens telkinio svarbą T.Čunichina.

Drakono upeliui įrengti reikalingi akmenys buvo atgabenti iš Karpatų. Iš jų suformuota drakono galva, liemuo, kojos ir uodega. Šalia iškastas baseinas, į kurį krenta dirbtinės vandens kaskados.

Antrus metus šiame name gyvenanti Čunichinų šeima pasakojo, kad namui pastatyti prireikė septynerių metų. Tiek užtruko suprojektuoti, pastatyti, sutvarkyti aplinką. Būsto šeimininkai džiaugiasi, kad pastatė tokį namą, kokio ir norėjo. Jei dabar vėl reikėtų tai daryti, statinys būtų visiškai kitoks, bet vėl pagal fengšui.

Bijojo buvusių kapinių

Norėdami, kad namas kuo tiksliau atitiktų fengšui principus, būsto šeimininkai konsultavosi su ne vienu specialistu. Patarimų Čunichinams negailėjo ir vienas žymiausių Lietuvoje bioenergetikų, inžinierius geologas Vytautas Kapačiauskas.

V.Kapačiauskas aiškinosi, ar vieta, kurioje iškils statinys, nėra biologiškai, fiziškai ir chemiškai užteršta. Vietą namui statyti pageidauta ekologiškai ištirti baiminantis, kad čia nebūtų kapinių vieta, nebūtų palaidota gyvulių, sirgusių juodlige, ir iki šiol išlikusių ligos židinių. Čunichinai baiminosi ir kitų netikėtumų, ypač požeminių vandens srautų, galinčių sukelti sveikatos sutrikimų.

Ištyrus paaiškėjo, kad šalia yra Vitmano karkasas. \"Tai žemės gardelė, kuri turi anomalinį poveikį – tose vietose žmonės daugiausia miršta nuo infarkto, insulto\", – aiškino bioenergetikas. Tai išsiaiškinus namui buvo parinkta tokia vieta, kurioje būtų galima išvengti anomalijų poveikio.

Vis dėlto, V.Kapačiausko manymu, drakono ir tigro piešiniai ant sienų yra svetimi mūsų kultūrai, todėl jie gali turėti daugiau neigiamos įtakos nei gamtos anomalijos.

Kitas fengšui žinovas Alfredas Anusevičius, konsultavęs būsto šeimininkus, siūlė jiems atsisakyti sumanymo taip dekoruoti sienas. Vietoje tigro jis patarė nupiešti gamtos motyvą arba hieroglifą, o vietoje drakono – lietuvišką ąžuolą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų