Atnaujiname namus: interjero dizaino tendencijos

  • Teksto dydis:

Viltingai žvelgiame į ateitį, laukdami atsinaujinimą dovanojančio pavasario. Tačiau širdžiai malonių pokyčių galima imtis nedelsiant. Metų pradžia – tinkamiausias metas atnaujinti savo namus. Kokios interjero tendencijos šiemet paklausiausios, kaip nepasiklysti jų įvairovėje?

Nuosaikūs pasirinkimai

Turbūt niekas nebandytų ginčytis, kad baldai yra svarbiausia interjero dalis. Norime atnaujinti interjerą – tereikia pakeisti baldus ir turime naujus namus.

Interjero dizaino ekspertė Anna Ilmere rekomenduoja atkreipti dėmesį į jų funkcionalumą, rinktis kokybę ir natūralią prabangą, akcentams naudoti ryškiai mėlyną spalvą su violetiniu atspalviu, vadovautis biofilinio dizaino koncepcija ir savo namuose taikyti tvarius sprendimus.

Ekspertė pabrėžia, kad nors lietuviai ir mėgsta puošti savo namus, tačiau tam ne visada renkasi perdėtai populiarias tendencijas.

„Mūsų kraštiečiai teikia pirmenybę lengvai transformuojamiems baldams, kuriuos lengva pritaikyti prie besikeičiančio namų stiliaus. Šiais metais ypač akcentuojami universalaus, daugiafunkcio interjero privalumai, net mažas erdves paverčiantys jaukiomis. Taip pat auga biofilinio dizaino elementų paklausa”, – pristato naujausias tendencijas A. Ilmere.

Kryptis: interjero dizainerė A.Ilmere pastebi, kad lietuviai mėgsta atnaujinti savo namus, tačiau perdėtai nesivaiko populiarių tendencijų. Pigu.lt nuotr.

Daugiafunkcis dizainas

Metams vos tik prasidėjus jau yra aišku, kad šiemet neblės noras kurti jaukią aplinką mažesnėse patalpose, vadinasi, ir toliau dominuos funkcionalūs baldai. Be to, pandemijos metu savo aukso amžių skaičiuoti pradėjo daugiafunkciai daiktai, prisitaikantys prie darbo iš namų režimo ir naujo „įprasto“ gyvenimo būdo.

A. Ilmere pabrėžia, kad ateityje dar labiau augs modulinių sistemų ir kompaktiškų, atskirų daiktų, kurie yra kintami arba ištraukiami ir aprūpinti technologijomis, paklausa. Jų populiarumo paslaptis – galimybė nesunkiai priderinti naujus elementus prie įvairaus dydžio patalpų ir baldų.

Kalbant apie baldus, reikia pasakyti, kad didžiausias dėmesys bus skiriamas valgomojo stalui, kuris turi patenkinti šeimos poreikius, ar kitiems baldams, pavyzdžiui, sofai ar darbo stalui. Pastarasis namų apstatymo elementas turi būti renkamas ne pagal dydį, o pagal ergonomiškumą – drąsiai naudokite pakėlimo mechanizmus, kurie namų biuro stalą paverčia patogiu dirbti stovint.

Pasaulinė aplinkosaugos krizė privertė interjero pramonės narius nutolti nuo ankstesnių metų koncepcijos „daugiau ir pigiau“ ir nukreipti dėmesį į nesenstančią kokybę.

Kokybė ir prabanga

Koja kojon šiemet žengia kokybė ir prabanga, kuri yra tokių savybių kaip meistriškumas, subtilus dizainas ir ilgaamžės medžiagos sinonimas. Pasaulinė aplinkosaugos krizė privertė interjero pramonės narius nutolti nuo ankstesnių metų koncepcijos „daugiau ir pigiau“ ir nukreipti dėmesį į nesenstančią kokybę. Interjero dizaino ekspertės teigimu, žmonės nori, kad jų būstas būtų ekologiškesnis, natūralesnis ir tvaresnis.

„Vienas iš būdų, kaip tai padaryti, – tai rinktis rafinuotą, apdorotą medžiagą ir odą, papildyti jas švelnių kontūrų akmeniu ar matiniu marmuru. Reikia nepamiršti, kad baldai ir apdailos medžiagos turi derėti („žiūrėti ta pačia kryptimi“) ir kurti širdžiai mielų namų istoriją“, – sako A. Ilmere.

Įdėmiau žvelgiant į spalvines tendencijas, įkvėpimo reikėtų ieškoti gamtoje – šiemet dominuos smėlio spalvos, šviesiai rudi, pilki tonai ir žemės atspalviai.

Norint į gyvenimą ir namus įnešti kiek ryškesnių tonų, prie neutralių ir natūralių spalvų derinkite šiltos oranžinės ir medaus geltonumo spalvos akcentus.

Įkvėpimas – iš gamtos

Įvairių tyrimų duomenimis, natūralių gamtoje randamų spalvų ir formų deriniai mažina stresą, kraujospūdį, suvienodina širdies ritmą, didina produktyvumą ir kūrybiškumą. Dėl to šių metų interjerai turėtų būti įkvėpti džiunglių žalumos, alyvuogių ir samanų atspalvių. Jie papildo natūralius medienos tonus ir tinka naudoti akmens, bambuko, palmių, džiovintų gėlių ir lapų motyvais.

Spalvų institutas Pantone madingiausia šių metų spalva paskelbė melsvai violetinį „Very Peri“ atspalvį. Nepaisant to, ir šiemet galite dekoruoti savo namus mėlynos ir žalios spalvų elementais – tai universalios spalvos, kurios dera su daugeliu kitų.

A.Ilmere rekomenduoja rinktis terakotos ar džiovintų apelsino skiltelių atspalvius, o savo namų jaukumą kurti naudojant natūralų akmenį, metalą, medį ar molį, taip pat minkštas medžiagas ir audinius, liną, odą ar zomšą.

Moteriškos formos

Moteriškas lengvumas ir grakštumas 2022 m. užpildys aplink esančią erdvę ir sužadins apvalių interjero detalių naudojimą – nuo apskritų dizaino elementų iki švelnių išlinkimų.

Ekspertė aiškina, kad tokios formos kuria svetingumo aurą, skatina atsipalaiduoti, spinduliuoja ramybe ir komfortu. Tarp suapvalintais elementais pasižyminčių daiktų gausu rašomųjų stalų ir konsolių, kavos staliukų, kilimų ir pufų.

Reikia pabrėžti, kad drauge su apvaliomis detalėmis į madą grįžta ir praėjusio amžiaus 7–8 dešimtmečių interjero dizaino elementai, todėl pro šalį neprašausite įsigiję aksominį fotelį užapvalintais kraštais. Kita vertus, ieškodami tinkamo apšvietimo sprendimų, atkreipkite dėmesį į prabangios žalios ar turkio spalvos, saulės geltonumo ar šiltos oranžinės spalvos šviestuvus.

Elegancija: pilka spalva interjere – tai ramybės, estetikos ir minimalizmo simbolis. Pigu.lt nuotr.

Pagarba augalams

Pasak interjero dizaino specialistės, šiemet viešose ir privačiose erdvėse dominuos biofilinio dizaino mąstysena. Gamtos dėsnių įkvėptas dizainas sparčiai populiarėja didėjant žmonių pagarbai augalams ir atsargiai žiūrint į jų gležnumo svarbą.

Biofilinio dizaino inkorporavimas ne tik ramina jausmus, bet ir garantuoja švaresnį, drėgnesnį orą namuose. Kaip tai veikia praktiškai?

Kambaryje, kuriame anksčiau karaliavo orchidėjos ar temperamentingi lyralapiai fikusai, ateityje atsiras vis daugiau įdomių augalų, pavyzdžiui, nuostabiųjų monsterų ar trijuosčių sansevjerų. Pastarosios turi papildomą pranašumą, nes valo orą ir pašalina pagrindinius toksinus.


Naujas senų baldų gyvenimas

Aukštų savo pozicijų namų atnaujinimo lenktynėse šiemet neužleis prieš keletą sezonų itin išpopuliarėję antikvariniai, vintažiniai ir vidurio amžiaus moderno (ang. mid-century modern) stiliaus baldai. Juos naujakuriai vis dažniau perka ne naujus, bet iš antrų ar trečių rankų, dėvėtus ir pasižyminčius išskirtine istorija.

„Pastaruoju metu vis drąsiau žiūrima į dėvėtus daiktus ir ryžtamasi patiems atnaujinti savo tėvų ar senelių palikimą, baldus ar šviestuvus. Vieni tai daro dėl sentimentų, kiti nori išbandyti įvairias baldų restauravimo technikas, o dar kiti renkasi seną daiktą ir taip skatina tvarumo idėjas“, – pabrėžia interjero dizaino studijos „Lapukas ir pieštukas“ architektė Martyna Kazlauskienė.

Ji atkreipia dėmesį į tai, kad dabar itin populiaru periodiškai pakeisti būste esančių spintelių rankenėles ar komodų, fotelių kojeles. Tam nereikia didelio pasiruošimo, užtenka iš sandėliuko ar garažo atsinešti specialius įrankius, pasirūpinti naujomis detalėmis ir viskas – šį darbą nesunku atlikti kartu su visa šeima. „Vieną kartą pabandžius atnaujinti seną baldą, tai gali tapti ne tik hobiu, bet ir pragyvenimo šaltiniu“, – sako architektė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių