Fotomenininkas S. Žvirgždas mini 80-metį

  • Teksto dydis:

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, premjerė Ingrida Šimonytė ir kultūros ministras Simonas Kairys pasveikino fotomenininką, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą Stanislovą Žvirgždą 80-ojo jubiliejaus proga, palinkėjo sveikatos ir kūrybinių įkvėpimų.

Pasak šalies vadovo, fotomenininko dėka vis iš naujo atrandame Lietuvą – S. Žvirgždo fotografijose šalies kraštovaizdis iškyla kaip žmogaus nepaliestas gamtos pasaulis, o Vilniaus panoramos leidžia įžvelgti tai, kas lieka nepastebėta kasdienoje.

„Jūsų veikla buriant ir telkiant fotomenininkų bendruomenę įkvepia, o kritiko ir istoriko darbas svariai prisideda prie Lietuvos fotografijos meno aktualinimo ir sklaidos“, – rašoma prezidento sveikinime.

Šalies vadovas fotomenininkui padėkojo už šalies fotografijos lobyno praturtinimą, už Vilniaus metraštininko Jano Bułhako minties fotografuoti širdimi tęstinumą ir išskirtinį gebėjimą pamatyti laikui nepavaldžią peizažo didybę bei kultūrinio kraštovaizdžio estetiką.

„Esate vienas žymiausių Lietuvos fotografų, pelnėte daugybę įvairių apdovanojimų už nuopelnus menui ir kultūrai. Jūs plačiai žinomas ir kaip fotografijos istorijos tyrinėtojas, fotografijos leidinių sudarytojas bei kritikas ir vertėjas. Jūsų panoraminės nuotraukos sužadina stiprias emocijas, priverčia stabtelti ir grožėtis užfiksuotu kraštovaizdžiu. Esate sakęs, kad „peizažas – Sutvėrėjo palaimintas sielos būvis“, ir Jūsų darbai tai puikiai iliustruoja“, – sakoma premjerės sveikinime.

Gražios sukakties proga Vyriausybės vadovė S. Žvirgždui linki sveikatos bei neblėstančio kūrybinio polėkio.

„Savo kelią atradote panoraminėje fotografijoje ir jau kelis dešimtmečius kantriai, įdėmiai, preciziškai, meistriškai fiksuojate lietuvišką peizažą. Svarbiausi Jūsų darbų ciklai „Lietuviški peizažai (1973–)“, „Vilnia (1975–1997)“, „Vilnijos peizažai (1998–)“, „Vilniaus panoramos (1997–)“ liudija Jus esant itin nuoseklų, savajam kūrybiniam braižui ir aplinkai ištikimą fotografą. Tačiau mūsų kultūros bendruomenės esate vertinamas ir kaip itin produktyvus fotografijos istorikas, kritikas, daugybės fotografijos leidinių sudarytojas, vertėjas. Linkiu Jums išsaugoti kūrybinę ugnį, savo prasmingais darbais ir toliau turtinti Lietuvos fotografijos lobynus“, – sakė kultūros ministras Simonas Kairys.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių