Korupcijos skandalas Kauno policijoje: tarp sulaikytųjų – ir padalinio vadovas

Šiandien savo darbo vietoje sulaikytas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos 3-iojo skyriaus viršininkas Donatas Karalukas. Įtariama, kad pareigūnas galėjo dengti nusikaltėlių veiką.

Įžvelgė korupciją

Kriminalinės policijos biure jau metus vyko keli ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, nusikalstamu būdu įgyto turto ir jo realizavimo, neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla, piktnaudžiavimo tarnyba, kyšininkavimo.

"Buvo atliekamas ilgalaikis ikiteisminis tyrimas tiek Policijos departamente, tiek Kriminalinės policijos biure dėl disponavimo akcizinėmis prekėmis, sulaikyti devyni asmenys, tarp jų – vienas pareigūnas", – šiandien patvirtino Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris.

Pirmadienį suimtiems keturiems įtariamiesiems jau paskirtos kardomosios priemonės – suimti ne mažiau kaip dešimčiai parų. Kitų sulaikytų, tarp jų ir Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos 3-iojo skyriaus viršininko D.Karaluko, kardomųjų priemonių klausimas dar bus sprendžiamas. Įtariamieji buvo išvežti į sostinę.

"Ikiteisminiai tyrimai buvo keli. Jų metu pamačius mastą ir kitus duomenis, įžvelta, kad galbūt yra korupcinių apraiškų. Tuomet informacija buvo pasidalyta su Imuniteto valdyba. Tik tada buvo pradėti kiti ikiteisminiai tyrimai ir nuspręsta šią savaitę realizuoti", – sakė Kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis.

Rolandas Kiškis/Vilmanto Raupelio nuotr.

Pelnai nusikaltėliams

Dėl korupcijos, sukrėtusios Kauno policiją, skelbiama ir tai, kad tarp sulaikytųjų – vienos Kauno įmonės, kuri užsiima policijos konfiskuoto turto saugojimu, vadovas. BNS žiniomis, tai bendrovės "Aleksoto prekyba" vadovas Rimtautas Petronis.

Policijos nuotr.

Pareigūnai neslėpė, kad šeši asmenys su įrodymais sulaikyti nusikalstamos veikos vykdymo metu. Jie policijai buvo žinomi ir anksčiau buvo teisti už panašias veiklas. Nustatyta vieta, kurioje buvo prekiaujama vogtomis automobilių detalėmis. Buvo atliktos dešimtys kratų Kaune ir Marijampolės apskrityje.

Kratų metu rasta ir paimta didelis kiekis akcizais apmokestinamų prekių: įvairių banderolėmis nepaženklintų alkoholinių gėrimų – daugiau kaip 20 europadėklų, daugiau kaip 16 tūkst. vienetų įvairių alkoholio butelių, vogtų automobilių detalių, kitų galbūt vogtų prekių. Kratų metu rasta ir paimta daugiau kaip 50 tūkst. eurų, galbūt gautų vykdant nusikalstamas veikas. Priimtas sprendimas apriboti nuosavybės teises į įtariamųjų sąskaitas.

Pareigūnai neslėpė, kad ši veiklą nusikaltėliams nešė šimtų tūkstančių eurų pelną. Policijos konfiskuotos ir saugoti perduotos prekės, įtariama, buvo realizuojamos ne tik Lietuvos ribose. Policijos konfiskuotas prekes turėjusios saugoti įmonės vadovas, matyt, nutarė pasipelnyti.

"Įtariame, kad prie šių nusikalstamų veikų galbūt yra prisidėję policijos pareigūnai, kurie dirba Kauno apskrities policijos komisariate", – į ikiteisminio tyrimo pradžią grįžo Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Elanas Jablonskas.

Elanas Jablonskas/Vilmanto Raupelio nuotr.

Pareigūnai patvirtino, kad korupcija įtariamas D.Karalukas ir konfiskuotų prekių įmonės vadovas buvo pažįstami. Paprasčiau tariant, Kriminalinės policijos ir Imuniteto valdybos pareigūnams kilo pagrįstų abejonių, kad kažkas garantuoja nusikaltėlių nebaudžiamumą ir neliečiamumą.

Vertins korupcijos riziką

Ikiteisminį tyrimą atlieka Policijos departamento Imuniteto valdyba. Jį kontroliuoja Generalinė prokuratūra. Policijos departamentas informavo, kad įvertinus Policijos departamento Imuniteto valdybos atliktą Kauno policijos antikorupcinę analizę, priimtas sprendimas į šio komisariato vadovo pareigas laikinai perkelti minėtos Imuniteto valdybos viršininką E.Jablonską ir mažiausiai dešimt pareigūnų iš sostinės.

"Po tokių sukrėtimų būtina užtikrinti sklandų įstaigos darbą. Neatmetama prielaida, kad tarnybinių patikrinimų bus", – neslėpė E.Šileris. Artimiausiu metu taip pat bus sprendžiamas klausimas dėl kelių Kauno policijos padalinių vadovų rotacijos.

E.Jablonsko paskyrimas laikinu Kauno apskrities policijos vadovu užminė mįslę apie šiuo metu tėvystės atostogose esantį Darių Žukauską. E.Šileris užtikrino, kad tai nereiškia, jog D.Žukauskas – galimų įtariamųjų sąraše. Netgi tai, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas prieš metus, o Kauno policijos viršininkas tėvystės atostogose viso labo tik pusmetį, tėra sutapimas.

"Teisiškai jam jokių pretenzijų nėra", – lakoniškai nukirto E.Šileris. "Aš atostogose, tikrai neturiu, ką komentuoti, esu išvykęs, ne Lietuvoje. Nuo balandžio mėnesio atostogauju. (...) Kai grįšiu iš atostogų, tada ir žinosiu", – BNS sakė D.Žukauskas sakė jis.

Darius Žukauskas/Laimio Steponavičiaus nuotr.

"Čia turbūt du dalykai svarbūs – tie, kurie sąžiningai dirbo, mes juos gynėme ir ginsim, na, o jeigu kažkurie yra prisidėję prie šių nusikalstamų veikų padarymo, tai jiems teks atsakyti", – BNS sakė policijos komisaras Linas Pernavas.

Jis tikino, kad tai yra tyrimo pradžia ir daugiau detalių paaiškės eigoje.

„Šiandien daugiau klaustukų, nei atsakymų. (...) Darome viską, kad Kauno vyriausiojo policijos komisariato veikla būtų skaidri“, – kalbėjo komisaras.

Linas Pernavas

Vilniaus pareigūnų desantas patvirtino, kad bus atliekamas Kauno policijos įstaigos auditas, šalinamos priežastys, vertinama ir lyginama informacija pagal ikiteisminį tyrimą ir pagal atliktą analizę dėl korupcijos apraiškų.NAUJAUSI KOMENTARAI

KEMBRIKAS

KEMBRIKAS portretas
sdas.

Kopustas

Kopustas portretas
Karalukas ir Kristupas viena saika buvo tik anas jau pries pora metu iskrito

QWERTY

QWERTY portretas
Tikiuosi, kad šis korupcijos skandalas Kauno policijoje pasitvirtins, nes priešingu atveju teisiamųjų suole turėtų atsidurti skandalo kūrėjai, padarę neatitaisomą žalą policijos institucijai ir dirbantiems pareigūnams.
VISI KOMENTARAI 86
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių