Teismas: į „MG grupės“ bylą VSD pažyma bus pridėta, V. Bakas liudyti nebus kviečiamas

Apeliacinis teismas pirmadienį patenkino prokuroro Justo Lauciaus prašymą prie „MG grupės“ politinės korupcijos bylos pridėti 2018 metų Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymą apie šį koncerną.

Tačiau prašymas į posėdį kviesti tuometinį Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininką, Seimo narį Vytautą Baką nebuvo patenkintas.

Teisėjų kolegija išsamiau savo sprendimo motyvų nekomentavo.

„Prokuroras paprašė pridėti VSD raštą, kuris buvo pateiktas Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui rengiant tą žinomą garsią pažymą, taip pat apklausti tuometinį Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką Vytautą Baką. Išreikalaus iš VSD raštą, prokuroras ją įvardijo kaip pažymą, jis iš tikrųjų yra raštas“, – žurnalistams po posėdžio sakė koncerno buvusio viceprezidento advokatas Giedrius Danėlius.

Tokia ilga privataus gyvenimo kontrolė reiškia tam tikrą pasyvią provokaciją, jeigu 11 metų asmenį kontroliuojant nebuvo pradėti jokie ikiteisminiai ar kiti baudžiamieji procesai.

Seimas po parlamentinio tyrimo prieš keletą metų konstatavo, kad „MG grupė“, anksčiau besivadinusi „MG Baltic“, veikla kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Koncernas tyrimą yra pavadinęs politiniu farsu. V. Bakas tuomet vadovavo NSGK.

Advokatas G. Danėlius pritarė šio rašto pateikimui į bylą, nes iš jo „akivaizdu, kad bent Raimondo Kurlianskio privatus gyvenimas buvo stebimas ir kontroliuojamas nuo 2011 metų“.

„Tai vienas iš apeliacinio skundo argumentų, kuris paduotas R. Kurlianskio vardu ir interesais, tai, kad jo privatus gyvenimas buvo stebimas ne mažiau negu 11 metų iš eilės ir būtent šis Valstybės saugumo departamento raštas būtent patvirtina šias aplinkybes. Dėl to mes prašėme patenkinti prokuroro prašymą“, –  žurnalistams sakė advokatas.

„Tokia ilga privataus gyvenimo kontrolė reiškia tam tikrą pasyvią provokaciją, jeigu 11 metų asmenį kontroliuojant nebuvo pradėti jokie ikiteisminiai ar kiti baudžiamieji procesai, tai rodo, kad valstybė persistengė“, – sakė G. Danėlius.

Kitas posėdis byloje vyks kitą savaitę, balandžio 6 dieną.

Bylos nagrinėjimas Apeliaciniame teisme artėja į pabaigą, teisėjas Albinas Bielskis paragino šalis ruoštis baigiamosios kalboms.

Apeliacinis teismas „MG grupės“ byloje nagrinėja keturis skundus. Visus kaltinamuosius išteisinusį pirmos instancijos teismo nuosprendį apskundė Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras J. Laucius, du skundus pateikė R. Kurlianskio advokatai, nuosprendį apskundė ir buvusio liberalų lyderio Eligijaus Masiulio gynėjas.

Prokuratūra siekia pripažinti, kad R. Kurlianskis kaltas kelių politikų papirkimu ir prekyba poveikiu, siekiant koncernui naudingų sprendimų priėmimo.

Kyšininkavimu byloje kaltinami buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis E. Masiulis, buvęs šios partijos narys Šarūnas Gustainis ir parlamentaras, Darbo partijos frakcijos narys Vytautas Gapšys.

Kaltinti, tačiau pirmos instancijos teisme išteisinti ir juridiniai asmenys: „MG grupė“, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija.

Vilniaus apygardos teismas visus kaltinamuosius pernai balandį išteisino kaip nepadariusius veiksmų, turinčių nusikalstamos veikos požymių.

Teismas patvirtino E. Masiulio ir R. Kurlianskio versiją, kad 2016 metais politikui degtinės butelio dėžutėje perduoti 90 tūkst. eurų buvo paskola, o ne kyšis.

E. Masiulis sakė, kad pinigus iš R. Kurlianskio skolinosi investicijoms į nekilnojamąjį turtą, o R. Kurlianskis teigė rėmęs liberalo politinę veiklą, nes šis jam patiko.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių