Po nuteistojo nužudymo – ikiteisminis tyrimas pareigūnams dėl galimo piktnaudžiavimo

Kalėjimų departamentas trečiadienį pranešė pradėjęs ikiteisminį tyrimą dėl Marijampolės pataisos namų pareigūnų neveikimo, kai prieš pusantrų metų juose buvo nužudytas nuteistasis.

Anot departamento, ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl galimo piktnaudžiavimo, toks sprendimas priimtas sulaukus departamento Imuniteto skyriaus atlikto tarnybinio patikrinimo išvadų.

Patikrinimo metu nustatyta, kad Marijampolės pataisos namų pareigūnai neatliko savo pareigų arba jas atliko aplaidžiai, kai 2019 metų gegužę buvo nužudytas nuteistasis, prieš tai tris dienas muštas kito pataisos namuose bausmę atliekančio vyro.

Imuniteto skyrius po patikrinimo nusprendė, kad pareigūnų veiksmus reikia įvertinti baudžiamąja prasme. Taip pat pažymima, kad tarnybinės nuobaudos pareigūnams skirti negalima, nes nuo įvykių jau praėjo daugiau nei vieneri metai.

Patikrinimą atlikusio skyriaus viršininkė Jurga Mickienė anksčiau sakė, kad Marijampolės pataisos namai ir patys buvo atlikę tarnybinį tyrimą, tačiau jis atliktas skubotai, neišnaudota galimybė tyrimo metu gauti visus duomenis ir nustatyti įvykio aplinkybes.

Tenka apgailestauti ir pasakyti, kad Marijampolės pataisos namų pareigūnai, kai buvo nužudytas nuteistasis, pareigas atliko aplaidžiai – netinkamai kontroliavo nuteistųjų elgesį.

„Tenka apgailestauti ir pasakyti, kad Marijampolės pataisos namų pareigūnai, kai buvo nužudytas nuteistasis, pareigas atliko aplaidžiai – netinkamai kontroliavo nuteistųjų elgesį, nerūpestingai atliko tiek patalpų, tiek asmens apžiūras. Todėl pareigūnų veiksmai, tiksliau galimas pareigų neatlikimas, turėtų būti įvertinti baudžiamosios teisės prasme,“ – teigė J. Mickienė.

Tarnybinio patikrinimo metu taip pat nustatyta ir netinkamų kitų Kalėjimų departamento pareigūnų veiksmų, dėl kurių Marijampolės pataisos namų tarnybinio tyrimo išvada nebuvo pateikta departamento vadovybei ir Imuniteto skyriui įvertinti.

Pataisos namų direktoriui po patikrinimo pavesta įvertinti jo išvadas ir pateikti departamentui informaciją, kaip bus šalinami nustatyti trūkumai, departamentas įpareigotas nustatyti detalesnį tarnybinių patikrinimų procedūrų aprašymą bei vaizdo įrašų saugojimo tvarką.

Kalėjimų departamento vadovybė taip pat privalės peržiūrėti nuteistųjų paskirstymo į kameras tvarkas, įvertinti ar tinkamai apibrėžti perkėlimo kriterijai bei pateikti rekomendacijas dėl tvarkų tobulinimo.

Naujienų portalas 15min.lt lapkričio mėnesį pranešė, kad Kauno apygardos teismas mėnesio pradžioje pradžioje skyrė 15 metų laisvės atėmimo bausmę kalinį nužudžiusiam kitam nuteistajam 20 metų Lukui Lukoševičiui.

Marijampolės pataisos namuose kalėjusio nužudyto 28 metų vilniečio E. J. tėvas, anot portalo, sako, kad palankią situaciją nužudymui sukūrė pataisos namų personalas.

15min.lt duomenimis, pernai nuo balandžio 29 iki gegužės 2 dienos E. J. buvo nuolat daužomas ir žeminamas toje pačioje kameroje kalėjusio L. Lukoševičiaus.

„Iš nukentėjusiojo buvo tyčiojamasi – nurodoma klūpoti ant grindų iškeltomis rankomis, o aukai nuleidus rankas – smurtauta. Nužudymas įvykdytas suduodant E.J. mažiausiai dvidešimt smūgių rankomis, kojomis ir pusmetrio ilgio metaliniu strypu į kojas, rankas, galvą“, – rašoma tekste.

„Dėl ilgalaikio nuolatinio mušimo E.J. paniro į komą, jo gyvybė dėl kraujo išsiliejimo į smegenis užgeso ligoninėje atlikus galvos operaciją“, – teigiama jame.

Teisme, anot portalo, L. Lukoševičius pripažino, kad mušė kameros draugą ir tvirtino prašęs, kad jis būtų iškeltas kitur.

„Operatyvininkus perspėjo, kad jei neiškels, tai smurtaus toliau“, – rašoma 15min.lt cituojamame teismo nuosprendyje.

Anot portalo, teisme liudiję Marijampolės pataisos namų pareigūnai teigė nepastebėję, kad nužudymo išvakarėse auka būtų sumušta, taip pat negirdėję ir triukšmo iš kameros, nuo kurios iki apsaugos posto – 10 metrų atstumas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Total kosmar. Siaubas.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių