Penki vyrai ir moteris bus teisiami dėl sukčiavimo paimant beveik 110 tūkst. eurų kreditų

  • Teksto dydis:

Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje penki vyrai ir moteris yra kaltinami sukčiaujant ir klastojant dokumentus paėmę beveik 110 tūkst. eurų vertės vartojimo kreditų, pirmadienį pranešė Šiaulių apygardos prokuratūra.

Anot prokuratūros, visi asmenys yra kaltinami sukčiavimu, didžioji dalis – taip pat ir dokumentų klastojimu ar disponavimu jais bei nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimu. Dviem iš kaltinamųjų teks atsakyti ir už aplaidų apskaitos tvarkymą, vienam – už neteisėtą juridinio asmens veiklą.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamieji pagal nusikalstamą schemą 2019 metų gegužę iš aštuonių finansines paslaugas teikusių bendrovių gavo vartojimo kreditų už 109 995 eurus. Kreditų sumos siekė nuo 5 iki 25 tūkst. eurų.

Tyrimą atlikę Šiaulių apskrities Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai nustatė, kad nusikalstamai veikai įgyvendinti buvo sugalvota vienoje Kauno bendrovėje projektų vadove fiktyviai įdarbinti radviliškietę ir neva mokėti jai kas mėnesį apie 2,5 tūkst. eurų darbo užmokestį.

„Moteris buvo fiktyviai įdarbinta, tačiau realiai jokio darbo neatliko ir atlyginimo negavo. Įtariama, kad atgaline data buvo klastojami darbo laiko apskaitos žiniaraščiai, darbo sutartis bei kasos išlaidų orderiai“, – teigia prokuratūra.

Netrukus moters vardu buvo sukurta paskyra ir užpildytos aštuonios paraiškos paskoloms gauti. Sulaukus pinigų, didžioji dalis jų buvo išgryninta ir pasidalinta tarp kaltinamųjų. Pati paskolas fiktyviai pasiėmusi moteris už gautus 9,5 tūkst. eurų nusipirko reikalingą žemės ūkio techniką, suremontavo namą.

„Daugiau nei 19 tūkst. eurų iš moters sąskaitos buvo pervesta Utenos įmonei, kuriai vadovavo vienas iš kaltinamųjų. Pinigai buvo pervesti už neva perkamą traktorių „John Deere“ (...) siekiant nuslėpti ir įteisinti sukčiaujant gautus pinigus bei jų šaltinį tokiu būdu buvo legalizuotas šis (traktoriaus vertės) nusikalstamu būdu gautas turtas“, – rašoma pranešime.

Pareigūnai taip pat nustatė, kad minėtoje Utenos įmonėje buvo aplaidžiai tvarkoma apskaita, o Kauno bendrovė, kurioje buvo įdarbinta moteris, realios veiklos nevykdė. Pastarajai įmonei taip pat vadovavo vienas iš kaltinamųjų.

Pasak prokuratūros, šioje byloje yra pareikšta civilinių ieškinių didesnei nei 96 tūkst. eurų sumai.

Baudžiamąją bylą nagrinės Vilniaus apygardos teismas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių