M. Smirnovas apie sužalotą merginą: mes šokiruoti, bet linčo teismai – ne išeitis

 • Teksto dydis:

„Pastarąją savaitę Jurbarko sporto klubo „Pantera“ ir kovos menų apskritai vardas skamba itin neigiamame kontekste. Nusikaltimas, kurį galimai įvykdė jaunuolis, lankęs mūsų klubą Jurbarke, sukrėtė visą Lietuvą. Jis pribloškė ir mūsų, kovos menų atstovų, bendruomenę, tad atstovaudami savo klubui negalime likti nuošalyje ir norime išreikšti savo poziciją. Minėto išpuolio teisinį įvertinimą pateiks teisėsaugos institucijos, kurios, tikime, operatyviai ir profesionaliai atliks savo darbą. Mes, savo ruožtu, galime pateikti moralinį įvertinimą“, - teigiama šeštadienį Lietuvos mišriųjų kovos menų federacijos (LMMAF) išplatintame pranešime.

„Negali būti nė kalbos apie šio įvykio bent menkiausią pateisinimą. Jis prieštarauja visoms moralės normoms. Pasakyti, kad jis mus nustebino, būtų per švelnu. Tiek aš, tiek visa klubo bendruomenė buvome šokiruoti ir negalime atsigauti iki šiol“, - teigė sporto klubo „Pantera“ vadovas bei Lietuvos mišriųjų kovos menų federacijos prezidentas Mindaugas Smirnovas.

„Pats asmeniškai daugelį metų plėtoju kovinį sportą, užauginau ne vieną čempioną ir prizininką. Tam prireikė ne vienos sunkaus ir nuoširdaus darbo dienos, tačiau labiau nei auklėtinių sportiniai pasiekimai, mane jaudina jų asmenybių ugdymas. Žinoma, pirmiausia jis vyksta šeimoje, mokykloje, artimojoje aplinkoje. Šito pakeisti mes negalime, tačiau mūsų klube mes taip pat stengiamės ugdyti dorus ir atsakingus Lietuvos piliečius. Per mano ilgą trenerio darbo karjerą buvo ne vienas atvejis, kai klubo duris praverdavo sunkesnio charakterio vaikai ar paaugliai iš gatvės, kurių dorai neišauklėjo šeima, ir kurie jautėsi nelabai kam ir reikalingi, kai kurie jau stoję į slidų nusižengimų kelią. Mes prisiimdavome jų ugdymo naštą ir kiek įmanydami skiepijome teisingas elgesio normas bei moralines vertybes. Ir mūsų pastangos subrandindavo teisingus vaisius. Man, kaip vadovui ir treneriui, būdavo ypatingai malonu susitikti auklėtinį, kuris, buvęs tarsi atstumtas visuomenės, po metų, praleistų mūsų klube, tapdavo doru piliečiu, sąžiningu darbuotoju, geru kaimynu, tėvynės gynėju, tačiau pasitaiko ir išimčių…

Negali būti nė kalbos apie šio įvykio bent menkiausią pateisinimą.

Kaip ir minėjau, apie patį įvykį daugiau išvadų pateiks teisėsaugos vykdomas tyrimas. Mes, klubo atstovai, tam tikras savo išvadas jau padarėme. Klubo, kuriame, beje, vyksta ne tik kovos menų, bet ir jogos, sveikatingumo bei kitų ugdančių veiklų treniruotės, bendruomenė, vienijanti apie šimtą žmonių - nuo pačių mažiausių vaikučių iki suaugusių vyrų bei moterų, laikosi vieningos pozicijos. Minėtas jaunuolis, metęs šešėlį visai mūsų bendruomenei yra suspenduotas, o faktams pasitvirtinus bus pašalintas iš klubo narių. Aš, kaip treneris, nutraukiau bet kokį bendradarbiavimą su minėtu asmeniu.

Vis dėlto negaliu susitaikyti su faktais, kurie po minėtos istorijos vyksta Jurbarko mieste bei virtualiojoje erdvėje. Dėl įaudrintos visuomenės reakcijos kenčia niekuo dėti mūsų klubo atstovai, taip pat ir jauniausieji. Mažamečiai vaikai, niekaip nesusiję su minėta istorija, sulaukia spaudimo, įžeidinėjimų, grasinimų bei įvairiausių provokacijų. Norime, pabrėžti, jog tokie linčo teismai nėra kelias į teisingumą - tiek moralinį, tiek, juo labiau, teisinį“, - pabrėžė M. Smirnovas.

Išsamesnę informaciją apie pastaruosius įvykius bei dar neskelbtus faktus LMMAF pateiks pirmadienį.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

PaulYoung

PaulYoung portretas
Kodėl policija nereaguoja, jei miestelio gyventojai jaučia spaudima, nuo žagintojo sėbrų. Taip reikia suprasi, kad jis subūręs grupuotę. Iš to galima spręsti kad yra da4oma ir ir daugiau nusikaltimų!

Taigi...

Taigi... portretas
Laukiama,kol žmonės aprims,užsimirš tada ir toliau visi " stiprieji", dirbs savo kruviną išteisinimo darbą. Taip jau yra Lietuvoje. Ką galvoja ,ko gi tyli D. Šakalienė? Keis dar vieną partiją,kovos dėl geresnių sau postų? O gerb. S. Skvernelis tikrai turėtų įtakos tikram teisingumui. O p. R. Karbauskis,ko nesmerkia Uspaskicho,kuris į savo p-ją priima,globoja pašlėmėkus? Vadai ausis suglaudę tyli,nežino. Moka tik rietis tarpusavy. Neaugina savų vaikučių? Sėkmės jiems dorame darbe,sąžiningai tvarkant Lietuvos gyvvenimą.

L.m.

L.m. portretas
Svarsto visi kaip baisiai buvo sumusta,bet jie visi nepilnameciai,kaip taip ? Alhogolis taip pat,jis gal vienas nenaudojo,suaugusio zmogaus taip pat,visi balino.Tai kazkas tu vaisiu pripirko,as manau prisidirbo visi,o ne viena reik kaltint,o kur vaiku teisiu atsakomybe,zodzio jokio,o kur savininkai to bordelio,kaip nepilnameciams isnuomot be suaugusio zmogaus,matau koks dabar ziaurus jaunimas,tikrai ne tarybiniu laiku,susimusdavo bernai,bet kad panele taip ataustu nezinau,ir aisku balevodavom iki apsivemimo,kad ir nepilnameciai buvom.
VISI KOMENTARAI 44
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių