Vilnietės išlygino finalo serijos rezultatą

Vilniaus „Kibirkštis-Tichė-IKI“ išsaugojo galimybes iškovoti LMKL čempionato auksą. Sostinės komanda ketvirtosiose didžiojo finalo rungtynėse palaužė Kauno „VIČI-Aistes“ rezultatu 79:73 (22:15, 18:16, 16:20, 23:22) ir išlygino serijos rezultatą. Lemiamos rungtynės bus žaidžiamos rytoj Kaune.

Rungtynių svarba slėgė abi komandas. Sužaidus 4 minutes, klydusios ir netaikliai atakavusios abi komandos kartu buvo pelniusios vos 6 taškus - 4:2. Kėlinuko viduryje Amanda Kemežys dukart privertė prasižengti G. Petronytę. Po 5 iš eilės amerikietės taškų „VIČI-Aistės“ persvėrė rezultatą - 5:7. Aikštelės šeimininkės atsakė sėkmingomis atakomis ir susikrovė 5 taškų persvarą (14:9), G. Petronytei pelnius dvitaškį iš po krepšio. Baigiantis ketvirčiui Laima Rickevičiūtė tritaškiu padidino „Kibirkšties-Tichės-IKI“ atotrūkį iki 7 taškų - 22:15.

Antrojo kėlinuko pradžioje Sakellie Daniels puikiu bloku nutraukė greitą kauniečių ataką ir, persivariusi kamuolį per visą aikštelę, perdavimu surado G. Petronytę, kuri pelnė dvitaškį bei privertė prasižengti Vaidą Sipavičiūtę - 27:17. Po Manto Šerniaus paprašytos minutės pertraukėlės „VIČI-Aisčių“ gynyba pagerėjo: sostinės krepšininkės dukart prarado kamuolį, o atsakomosios minutės pertraukėlės teko prašyti Tadui Stankevičiui.

Sunkiu kaunietėms momentu iniciatyvos ėmėsi Tatsiana Likhtarovič. Legionierė iš Baltarusijos pelnė 8 taškus per 3 minutes ir sumažino komandos atsilikimą iki 4 taškų. Prieš didžiąją pertrauką vilnietės pasinaudojo netaikliais viešnių metimais ir dar kartą spurtavo - 40:31.

Pirmu metimu trečiajame kėlinuke Greta Šniokaitė padidino „Kibirkšties-Tichės-IKI“ persvarą iki 12 taškų. Dviženklė aikštelės šeimininkių persvara laikėsi iki 5 minutės, kai C. Pilypaitis įmetė du dvitaškius, po kurių Vilniaus klubas pirmavo - 50:43. Kėlinuko pabaigoje Aija Putnina perėmė kamuolį ir reidu per visą aikštelę pelnė du lengvus taškus.

G. Šniokaitė trečiąją ketvirtojo kėlinuko minutę užbaigė dvi greitas „Kibirkšties-Tichės-IKI“ atakas. Aikštelės šeimininkės dar kartą atitrūko - 62:53. Po minutės pasipylė kraujas: susidūrusi su G. Petronyte dėl stipriai sumuštos nosies aikštelę turėjo palikti C. Pilypaitis. Po dviejų A. Kemežys baudų metimų skirtumas sumažėjo iki 6 taškų, tačiau du tritaškius iš eilės pataikė G. Petronytė - 73:63, likus žaisti 3 minutes. Po dar vieno A. Kemežys metimo komandas vėl skyrė 6 taškai - 75:69, likus žaisti minutę.

Vilnietėms praradus kamuolį, skirtumas sumažėjo iki 4 taškų, o G. Petronytė pataikė tik vieną baudos metimą - 76:71. A. Kemežys metimu iš po krepšio sumažino atsilikimą iki 3 taškų, o S. Daniels pataikė tik vieną metimą, likus 14 sekundžių. Viltis išgelbėti rungtynes sužlugdė apmaudi Santos Okockytės klaida.

„Kibirkščiai-Tichei-IKI“ G. Petronytė pelnė net 34 taškus ir atkovojo 16 kamuolių, G. Šniokaitė pridėjo 14, K. Vengrytė - 13 taškų.

„VIČI-Aistėms“ A. Kemežys įmetė 23 taškus ir atkovojo 9 kamuolius. T. Likhtarovič ir V. Kuktienė (8 atk. kamuoliai) surinko po 10 taškų.

Tadas Stankevičius: „Labai nesinorėjo pralaimėti savo aikštėje, kad jos nukirptų mūsų tinklelį. O jei kalbėti rimtai,  norėjome sukovoti, trinktelti durimis, nepralaimėti savo žiūrovų akivaizdoje 20 taškų skirtumu. Reikia pastebėti, kad “VIČI-Aistės„ šiandien atrodė silpniau, o mes sužaidėme pagal savo galimybes, gal net šiek tiek viršijome.  Šiandien praradome Eglė Šniokaitę, todėl tikiuosi, kad likusios krepšininkės rytoj atsikels. Mūsų ir taip trumpas suolelis visai sutrumpėjo. Reikia tikėtis, merginų kad galvose ir motyvacijoje bus viskas gerai. Pergalės įtampą nuima, to ir tikėsimės.“

Mantas Šernius: „Sveikinu varžoves su geriausiomis rungtynėmis šiame sezone. Jos sužaidė idealiai, puikiai puolė, o gynyboje buvo agresyvios, stengėsi žaisti švariai ir be pražangų. Atsitiko tai, ko labiausiai bijojau - komanda įsivėlė į primestą varžovių žaidimą, savojo primesti nesugebėjo. Gaila, kad netekome 2 žaidėjų: Courtnay buvo išvežta į ligoninę, įtariame smegenų sutrenkimą, Rima pasitempė koją. Rytoj laukia tikrai įdomios ir pačios svarbiausios svarbios rungtynės musu komandai.“