Patyčių auka tapęs chemijos mokytojas tęsia kovą: siekia, kad vaikai būtų nubausti

Klaipėdietis chemijos mokytojas iki šiol galynėjasi su teisėsauga dėl viešo pažeminimo bylos. Vyras siekia, kad jį įžeidinėjusiems mokiniams būtų taikoma baudžiamoji atsakomybė. Nors prokuratūra ikiteisminį tyrimą yra pradėjusi, tačiau Klaipėdos apygardos teismas neskundžiama nutartimi konstatavo, jog mokytojas nėra valstybės tarnautojas.

Patyčias liejo internete

Į teismą buvęs Hermano Zudermano gimnazijos mokytojas Nerijus Dzingelevičius kreipėsi mėgindamas įrodyti, kad mokytojo pareigos yra prilyginamos viešąjį administravimą atliekančio asmens funkcijoms.

Buvęs mokytojas prašė inicijuoti administracinio nusižengimo teiseną pagal ANK 507 straipsnį.

Įstatymas numato, jog už valstybės politiko, valstybės pareigūno, valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens garbės ir orumo pažeminimą taikoma atsakomybė.

Jei gatvėje mes negalime bet kaip elgtis, kodėl tai galima daryti virtualioje erdvėje?

Vis dėlto Klaipėdos apygardos teismas neskundžiama nutartimi konstatavo, kad N.Dzingelevičiaus prašymas netenkintinas.

Teismų maratonas prasidėjo po to, kai mokytojas patyrė patyčių laviną internete. Įžeidžiančio pobūdžio žinutėmis socialiniame tinkle ir "YouTube" kanale mokytoją apipylė mokiniai.

Vyras paliko buvusią darbovietę, o savo teises mėgina ginti su teisėsaugos pagalba.

Atsakomybė – nuo 16 metų

N.Dzingelevičiui teismuose atstovaujantis advokatas Artūras Andriukaitis tikino, jog jo kliento pasitikėjimas teisėsauga šiuo metu yra žlugęs.

"Tai, kad ikiteisminis tyrimas tai nutraukiamas, tai atnaujinamas, rodo labai keistą prokuratūros poziciją. Mes siekiame, kad nusikalstamas veikas padariusiems asmenims kiltų baudžiamoji atsakomybė. Buvo atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą, po to jis pradėtas, nutrauktas ir vėl atnaujintas. Ar gali kelti pasitikėjimą tokia teisėsaugos institucija? Turbūt ne", – svarstė advokatas.

Pasak A.Andriukaičio, tai, jog patyčias mokytojo atžvilgiu skleidė nepilnamečiai asmenys, nėra kliūtis tyrimui.

"Baudžiamoji atsakomybė kyla nuo 16 metų. Mūsų žiniomis, dėl amžiaus klausimų šiame tyrime neturėtų kilti. Kitas klausimas – nusikalstamos veikos sudėtis ir visi kiti veikos požymiai. Mūsų įsitikinimu, jie yra", – pastebėjo advokatas.

Teisėsauga mokytojui kelis kartus siūlė savo teises ginti civiline tvarka, nes įžeidimas yra dekriminalizuotas.

Internetas – vieša vieta?

Tačiau advokatas A.Andriukaitis įsitikinęs, jog toks viešas įžeidinėjimas yra kėsinimasis į viešąją tvarką.

"Akivaizdu, kad šiais laikais, kai dauguma asmenų naudojasi internetu, įvairiais socialiniais tinklais, viešosios vietos požymis turi būti aiškinamas kaip apimantis situacijas ir virtualioje erdvėje. Taigi, žinant, kokio visuomenės pasipiktinimo susilaukė šie 17 metų amžiaus mokinių veiksmai prieš mokytoją, iš kurio viešojoje virtualioje erdvėje buvo tiesiog pasityčiota, tokiais veiksmais taip pat buvo pažeista viešoji tvarka ir žmonių rimtis, dėl to būtina pradėti tyrimą bent jau pagal ANK 481 straipsnį", – skunde teismui tvirtino advokatas.

Teisininko įsitikinimu, jeigu analogiški veiksmai būtų atlikti mokyklos pamokoje, teisinė atsakomybė dėl tokių pakankamai subrendusių ir pakaltinamų 17 metų asmenų veiksmų atsirastų.

"Jei gatvėje mes negalime bet kaip elgtis, kodėl tai galima daryti virtualioje erdvėje?" – retoriškai klausė advokatas.NAUJAUSI KOMENTARAI

M

M portretas
Pats gyvenimas nubaus kaltus.Atpildo valanda išmuš greitai.

"V", "Pedagogė"...

"V", "Pedagogė"... portretas
Nereikia dergti mokytojo. Tikrai, juk yra ir dorų, supratingų mokinių, o ne tokių kaip Žiežmariuose, Kaune. Jų, aišku, į kalėjimą dar sodint nereikia, tačiau bausmę privalėtų atlikti !!! O tėvus, griežtai bausti pinigine bauda !!! Kad neužaugintų tokio monstro ( ir ten privalėtų būti deramai nubaustas tas niekadėjas, jo tėvai, tos, vad.kaimo pirtelės, savininkai), kaip Jurbarko, niekingų "garsiųjų politikų " sūnus M. I. Kas laukia Lietuvos dėl tokių užaugusių niekšų ? Duok Dieve, kad susiprastų, suvoktų, pasikeistų ir išaugtų dorais žmonėmis.

į jo vietą

į jo vietą portretas
iki šiol neranda mokytojo
VISI KOMENTARAI 54
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių