Klaipėdoje bus teisiami keturi itin stipriais kvaišalais disponavę klaipėdiečiai

  • Teksto dydis:

Uostamiesčio prokurorai teismui perdavė dvi baudžiamąsias bylas, kuriose keturi klaipėdiečiai kaltinami neteisėtai disponavę itin stipriomis narkotinėmis medžiagomis – metadonu ir karfentaniliu.

Kaip ketvirtadienį pranešė prokuratūra, vienos teismui perduotos bylos duomenimis, Klaipėdoje gyvenanti pora – 45 metų moteris ir 26 metų vyras – praėjusių metų rudenį automobiliu gabeno, kaip įtariama, labai didelį kiekį narkotinių medžiagų – metadono (3,521 g) bei karfentanilio (0,13778 g).

Kvaišalus iš Vilniaus į Klaipėdą gabenusios poros automobilį sustabdė policijos pareigūnai, kurie atlikę mašinos apžiūrą, rado jame vakuumuotą paketą su minėtomis narkotinėmis medžiagomis.

Surinktų duomenų visuma leidžia įtarti, kad narkotines medžiagas buvo ketinama platinti kitiems asmenims. Už tai šiems klaipėdiečiams pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.

Tęsdami tyrimą, policijos pareigūnai patikrino ir poros namus Klaipėdoje. Juose taip pat rasta nedidelis kiekis minėtų narkotinių medžiagų. Už šį radinį pora taip pat patraukta baudžiamojon atsakomybėn dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Dar viena baudžiamoji byla, susijusi su disponavimu tokiomis pat narkotinėmis medžiagomis, teismą pasiekė praėjusią savaitę.

Bylos duomenimis, policijos pareigūnai pernai rugsėjį prie Klaipėdoje esančių daugiabučių sulaikė du – 34 metų ir 33 metų vyrus, su savimi turėjusius gelsvos spalvos miltelių, kurių sudėtyje rasta narkotinių medžiagų – metadono ir karfentanilio.

Narkotinių medžiagų pardavimo sandorio metu pareigūnų užklupti vyrai priešinosi sulaikymui ir bandė pabėgti. Vyresnysis įtariamasis sulaikymo metu ėmė plėšyti su savimi turėtą paketą, iš kurio pradėjo byrėti gelsvos spalvos milteliai. Teisėsaugininkai iš karto atliko sulaikymo vietos apžiūrą bei surinko išbarstytą medžiagą.

Atlikus kratą kaltinamojo namuose buvo rasta ir daugiau galimai neteisėtai laikomų kvaišalų. Skaičiuojama, kad vyras bendrai galėjo turėti labai didelį kiekį narkotinių medžiagų – metadono (3,715 g) ir karfentanilio (0,145623 g) – ir jas, kaip įtariama, platinti kitiems. Jo namuose taip pat rasti ir paimti galimai iš nusikalstamos veikos gauti pinigai – daugiau nei 11 tūkst. eurų. Prokuroro nutarimu šiam turtui paskirtas laikinas nuosavybės teisės apribojimas.

Minėtam Klaipėdos gyventojui pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.  Antrasis vyras kaltinamas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Teisėsaugos pareigūnai pastebi, kad neseniai atsiradusi itin stipri narkotinė medžiaga – karfentanilis – sparčiai plinta neteisėtoje apyvartoje. Pabrėžiama, kad net ir labai nedideli jos kiekiai yra pavojingi šią medžiagą vartojančių asmenų sveikatai ar gyvybei, nes galimi perdozavimai bei stiprūs organizmo apnuodijimai.

Abi baudžiamosios bylos perduotos nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas.

Anonimas. portretas
ir nuvaryrus arkliua nušaunq Tiesq .
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių