Sakurų parko tvenkinį žadėjo atkurti

Tarp Žvejų rūmų ir Klaipėdos Naujosios apaštalų bažnyčios pradėto rengti maždaug hektaro dydžio Sakurų parko darbai įsibėgėjo ir jau matyti būsimo parko siluetas, tačiau tvenkinys visiškai nusekęs. Taip atsitiko nusausinus pernelyg drėgną šios vietovės gruntą. Savivaldybės atstovai tikino, kad tvenkinys tikrai bus atkurtas.

Daugiau nei milijoną eurų kainuosiantis projektas turėtų būti baigtas jau šiemet, rudenį planuojama sodinti sakuras, tad jų žiedais galėsime grožėtis jau kitą pavasarį.

Tačiau šioje teritorijoje esantis tvenkinys kelia nerimą, nes jo faktiškai nebeliko, nors pagal projektą jo viduryje yra suplanuota nedidelė, augalais apsodinta sala.

Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė Milda Enciutė patvirtino, kad tvenkinys tikrai bus atstatytas.

Šioje teritorijoje gruntas buvo nestabilus, todėl pernai pavasarį kuriam laikui teko stabdyti darbus, tikslinti projektą, stiprinti gruntą, įrengti papildomą drenažą.

Tvenkinys tikrai bus, tiesa, negilus, bet jis tikrai bus.

Šie darbai neabejotinai turėjo įtakos ir vandens lygiui tvenkinyje – šiuo metu liko tik maža sekli bala.

"Tvenkinys tikrai bus, tiesa, negilus, bet jis tikrai bus. Bus padarytas vandens nutekėjimas iš aplinkinės teritorijos į tvenkinį. Jei tvenkinyje atsiras vandens perteklius, jis nutekės į lietaus kanalizaciją. Viskas bus sutvarkyta. Manau, parkas per šiuos metus bus pabaigtas. Rangovai pažadėjo. Juolab požeminiai darbai jau baigti", – tikino projektą kuruojanti M.Enciutė.

Parke numatoma suformuoti penkialapio sakuros žiedo formos tvenkinį.

Jo centre turėtų būti įrengta salelė su japoniška pušimi ir tradiciniam japoniškam sodui būdingu akmeniniu žibintu.

Pagal projektą, šalia tvenkinio turėtų atsirasti poilsio aikštelė su suolų ir lauko akmenų kompozicija, taip pat čia bus įrengtas ir požeminis tualetas.

Naujame parke numatoma pasodinti apie 50 dviejų rūšių sakurų, taip pat kalnines juodąsias pušis, azalijas, rododendrus ir kitus augalus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lina

Lina portretas
Sutvarkytoj pernai pievoje matau prie vandens vamzdžio prirakintą dviratį ir vėžes nuo auto. Sodinome,tręšėme,savo procentus investavome į gražesnę aplinką.Niekam nieko nereikia.Kokios sakuros ? Šunims nusisioti?

irute

irute portretas
Uz kieno pinigus,ir vel reikes papildomai,kiek ta betvarke tesis

vandalas

vandalas portretas
jeigu būtų pasodintos vyšnios arba kriaušės , būtų nuskintos su visomis šakomis toks cudų mentalitetas, sakuros gal augs ilgiau, vikas teisinga
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių