Politinės moralės krachas

Po tokių dalykų, rinkėjų supratimu, esą koks skirtumas, už ką balsuoti, nes gaunamas tas pats balsavimo rezultatas.

"Žmonės yra taip nusivylę, kad gali ir visai nebeateiti į rinkimus. Ir kalti čia politikai. Pavyzdžiui, Seimo narė D.Šakalienė, kuri perėjo jau visas įmanomas partijas Parlamente, arba J.Džiugelis. Ką jie išdarinėja? Protu nesuvokiama. Kaip į tai turėtų reaguoti rinkėjai šitaip apgaudinėjami? Kodėl reikia erzinti žmones? Kodėl jie nuteikia žmones prieš save, o paskui pyksta, kad jie nepatenkinti valdžia?" – klausė D.Varkalis.

Ką jie išdarinėja? Protu nesuvokiama. Kaip į tai turėtų reaguoti rinkėjai šitaip apgaudinėjami?

Apgaulė – nuolatinė būsena

Ne ką mažiau skaudu ir tai, kad savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvaujantys Seimo nariai atlieka tik masalo vaidmenį rinkėjams, o išrinkti į savivaldybių tarybas nė neketina jose dirbti ir savo mandatus perleidžia kitiems kolegoms, nors žmonės balsavo būtent už tuos konkrečius asmenis.

Taip po 2015 m. savivaldybių tarybų rinkimų klaipėdiečiai liko tam tikra prasme apgauti.

Į Klaipėdos miesto tarybą 2015-ųjų kovą buvo išrinktos Seimo narės klaipėdietės Rusų aljanso atstovė Irina Rozova ir konservatorė Agnė Bilotaitė, abi jos tuokart dalyvavo ir mero rinkimuose, kuriuos pralaimėjo.

Tačiau Klaipėdos tarybos nario mandato iškart po rinkimų jos abi atsisakė.

Po pusantrų metų dar vienas Klaipėdos tarybos narys, liberalas Simonas Gentvilas patraukė į Seimą, savo laimėtą vietą miesto taryboje užleisdamas partijos kolegei Jurgitai Choromanskytei.

Nė neįpusėjus kadencijai, taryboje dirbti noras prapuolė visuomeninio rinkimų komiteto "Puteikis plius" atstovei Ligitai Girskienei. Ją po daugiau nei metų pakeitė kolega Mindaugas Gylys.

2015–2019 m. Klaipėdos taryboje per kadenciją iš esmės pasikeitė trys politikai.

Po skandalo dėl partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago šmeižto iš Klaipėdos tarybos 2018 m. pabaigoje buvo eliminuotas Lietuvos rusų sąjungos narys Viačeslavas Titovas. Jo vietą užėmė partijos bendražygis Jurijus Šeršniovas.

Kaip Seime, taip ir taryboje

Dar kelis laimėtus mandatus, iškart po 2015 m. rinkimų, nė nepasirodę taryboje, Rusų aljanso partijos laimėtojai (nepaisydami rinkėjų valios) perleido kitiems politikams.

Per pastaruosius ketverius metus Klaipėdos taryboje daug kartų keitėsi ir įvairių frakcijų sudėtys.

Susidarė frakcija "Už Klaipėdą", Jungtinė tarybos narių frakcija, į mažesnius darinius skilo socialdemokratų frakcija.

Su "Klaipėdos" visuomeniniu rinkimų komitetu išrinkti Rimantas Taraškevičius ir Vytautas Čepas buvo vienoje frakcijoje, paskui perėjo į kitą.

Tokių politinių judėjimų tarybos viduje šią kadenciją tikrai buvo išskirtinai daug.

Be to, kai kurie politikai pasitraukė iš partijų, su kurių vėliava jie pateko į tarybą, tarp jų – ir Algirdas Grublys.

Su partija "Tvarka ir teisingumas" į tarybą patekę Aldona Staponkienė ir Artūras Razbadauskas atsiribojo nuo šios politinės jėgos ir jau pastaruosiuose rinkimuose dalyvavo visuomeninio rinkimų komiteto "Vytautas Grubliauskas ir komanda" sąraše.



NAUJAUSI KOMENTARAI

zenonas išpriekulis

zenonas išpriekulis portretas
Aš žemiau nurodau ir savo tel. numerį, o Jūs kiek įmanydami save maskuojate anonimiškumu, tai katras esame kas? Sąjūdį mes pradėjome kurti, be trokštančių garbės 1971 metais, kai kas 1988 m. Jeigu ne Varkaliai, Čepai būtų visai kitokia ne tik Klaipėda, bet ir Lietuva. Tik jie 30 metų teisūs, gal išbus dar 20 m. Bus klestintys jau 50 metų, tokių jau turėjome. Dabar mes norime ne garbės, o kad nebūtų nepelnytai garbinami. Čia mano nuomone draugai anonimai, vadinantys save tautos patriotais.

pritariu , aš taip pat piktinuosi -

pritariu , aš taip pat piktinuosi - portretas
"Maža to, pasitraukė ne šiaip eiliniai piliečiai, viena jų – pedagogų profsąjungos lyderė Laima Juknienė. Ji turėtų būti moralinis pavyzdys, o pabėgo kitur, nuvylusi rinkėjus", – piktinosi D.Varkalis.

Visais laikais

Visais laikais portretas
buvo tokiu nerimtu veikeju kap tas trėnktas priekulėškis:D)
VISI KOMENTARAI 20

Galerijos

Daugiau straipsnių