Paspirtukams sako „stop“: apribojimai bus taikomi ne tik Palangoje

Pasak M.Džermeikos, jais galima važiuoti ir pėsčiųjų takais, netrukdant pėstiesiems, bet neviršijant daugiau nei triskart pėsčiųjų greičio.

"Dviratininkai turi laikytis saugumo ir važiuoti šaligatviais, kiek tik leidžia jėgos, negali. Jiems privalu laikytis saugaus greičio, kad nenukentėtų pėstieji. Dviračiai ir jiems prilyginamiems riedžiais bei elektriniais dviračiais važiuojantiesiems taikomos tos pačios taisyklės – nepilnamečiai turi mūvėti šalmus, o važiuodami regioniniais keliais visi turi dėvėti šviesą atspindinčias liemenes, – aiškino M.Džermeika. – Elektriniai dviračiai, kurie gali važinėti greičiau nei 25 km\val., o jų variklio galingumas viršija vieną kW, priskiriami motorolerių kategorijai. Prie jų priskiriame ir storais ratais važinėjantys elektriniai dviračiai. Juos privalu registruoti, praeiti techninę apžiūrą ir apdrausti privalomuoju civiliniu draudimu, o jais važiuojantys turi turėti vairuotojo pažymėjimą."

Kinų hieroglifai netinka

Pasirodo, vykdydami patikrą kurorte pareigūnai negalėjo nustatyti, kokiai transporto priemonių kategorijai priskirti sustabdytus storaračius elektrinius dviračius.

Internetas mirga informacija, kad jie išvysto iki 50 km\val., tad turėtų būti priskirti motoroleriams, bet dokumentais juos nuomojantys asmenys nepatvirtina.

Pareigūnai ne kartą įsitikino, kad iš Kinijos parsisiunčiantys tokias priemones verslininkai neturi jokių įskaitomų dokumentų. Gamintojų instrukcijos bei techniniai duomenys išspausdinti kinų hieroglifais.

Matome, kad tai toks dviratis, kuris galėtų viršyti 25 km\val. greitį, bet neturime teisinių pagrindų jį patraukti atsakomybėn.

"Verslininkai jų labai daug nuomoja, o vaikai jais labai greitai važinėja dviračių arba pėsčiųjų takais be šalmų, be liemenių, neprižiūrimi tėvų. Ši problema ypač aktuali Palangoje. Kalbėjome su savivaldybių darbuotojais prašydami jų griežčiau kontroliuoti tokių priemonių nuomotojus. Verslininkai turėtų pristatyti dokumentus, kokie yra nuomojamų priemonių techniniais duomenys, galia, – teigė M.Džermeika. – Kol kas mūsų galimybės įsitikinti, kad riedanti priemonė turėtų būti priskiriama motoroleriui, labai menkos. Sustabdytas asmuo su tokiu išsinuomotu dviračiu neturi nei savo asmens tapatybės dokumento, nei juo labiau transporto priemonės galią atspindinčio dokumento. Matome, kad tai toks dviratis, kuris galėtų viršyti 25 km\val. greitį, bet neturime teisinių pagrindų jį patraukti atsakomybėn. Reikalavimų, kad ant paties dviračio būtų nurodomos jo techninės galimybės, nėra."

Kol kas dar tik rengiami reikalavimai ant kiekvieno dviračio nurodyti jo techninius duomenis. Tai daro Susisiekimo ministerija.

"Mums reikia kasdien dirbti, kontroliuoti, todėl norime aiškumo. Be teisinių dokumentų galime tik prevenciškai pakalbėti ir įspėti būti atsargesniais", – kalbėjo kelių policijos vadovas.

Klaipėdoje daugiausiai žmonių susidūrimų su dviračiais ir jiems prilyginamomis priemonėmis fiksuojama take nuo Vasaros estrados, Palangoje pavojingiausia šiuo požiūriu yra J.Basanavičiaus gatvė.

Turi atitikti ES reikalavimus

"Regitros" Veiklos departamento direktorius Darius Jurgutis primygtinai tikino, kad Lietuvoje ir kitose ES valstybėse elektrinės transporto priemonės gali būti registruojamos tik jeigu savininkas turi jų atitikties bendriesiems europiniams reikalavimams patvirtinimą.

"Europoje tokie elektriniai dviračiai sertifikuojami, jiems išduodami atitikties liudijimai, tik tada jie registruojami. Kad transporto priemonė būtų įregistruota, ji turi turėti dokumentus. Tik iš juose nurodomų duomenų galima spręsti, ar ši priemonė turi būti registruojama ar ne. Be dokumentų to pasakyti neįmanoma, jei neaišku, koks tai daiktas, tai niekas jo ir neįregistruos. Kai nėra dokumentų, niekas negali patvirtinti, kad tai yra saugi transporto priemonė", – aiškino D.Jurgutis.

Minėtieji dokumentai yra techninius parametrus atskleidžiantis registracijos liudijimas, rodantis, kad ta priemonė prieš tai buvo registruota, o jei transporto priemonė nauja, tai yra gamintojo išduotas europinių reikalavimų atitikties liudijimas.

Jei transporto priemonės skirtos ne ES rinkoms arba yra galingesnės, jos gali neturėti elektrinio dviračio dokumentų.

Pasak ministerijos atstovo, pats savininkas turi būti atsakingas ir vertinti, ar gali važinėti tokiomis priemonėmis viešuose keliuose. Kai žmonės priemones perka iš Kinijos ar kitų ne ES šalių, visa atsakomybė tenka pirkėjui.

"Regitros" Klaipėdos padalinio vadovas Vainius Butinas tikino, kad uostamiestyje elektrinių dviračių dar neteko įregistruoti.

Remiantis "Regitros" duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra įregistruoti 3 elektra varomi motoriniai dviračiai bei 35 elektra varomi dviračiai mopedai. Tačiau dar yra įregistruotos 102 transporto priemonės, kurios gali būti priskirtos arba prie elektra varomų motorinių dviračių, arba prie elektra varomų dviračių mopedų. Tiesiog pagal anksčiau galiojančią tvarką nebuvo išskiriama, ar tai motorinis dviratis, ar dviratis mopedas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunietis

Kaunietis portretas
Apriboti reikia ir kuo greičiau,nereikia laukti skaudžių pasekmių

Arunas

Arunas portretas
Kas leido vazinet paspartukais seniai i kaliuze reikia sodint laksto kaip debilai jau dvieju vos nepartrenkiau lekia neziuri poxui zalia raudona

Vika

Vika portretas
Zmones eina dviraciu taku (Basanaviciaus gatveje)? O juk gatve pesciuju, ten dviraciu taku is viso neturetu buti! Juk Palanga kurortas ir ypatingai Basanaviciaus gatve zmones eina atsipalaidave, nes jie atostogauja. Visur laksto vaikai ir gaunasi, kad vietoj to,jog galetum ramiai eiti ilsedamasis, turi akylai dairytis,kad netycia neuzliptum ant dviraciu tako ar ant taves neuzvaziuotu dviratis ar kt., o vaikus tai is viso reikia laikyti priristus prie saves? Absurdu absurdas! Ar nera Palangoje kitu gatviu, kur galima vazinetis dviraciais ar el.paspirtukais, butinai reikia listi i Basanaviciaus gatve? Ir ko, nesuprantu? Lekia kaip vejas, daro sau atrakcija, o mase zmoniu turi eiti kaip ant adatu ir negali atsipalaiduoti! Vazinekite kitomis gatvemis ir nereikskite cia pretenziju,kad zmones eina dviraciu takais. Pasikartosiu - Basanaviciaus gatve - pesciuju gatve,tai gal ir palikime ja pestiesiems!
VISI KOMENTARAI 56
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių