Naujausia kino įranga – jau Klaipėdoje

  • Teksto dydis:

Naujas filmavimo technikos nuoma užsiimantis prekinis ženklas „Cinewave“ siekia prisidėti prie kino industrijos vystymo ne tik visoje Vakarų Lietuvoje, bet ir megzti ryšius už jos ribų, taip pat skatinti pavienius kūrėjus ir organizacijas dirbti su naujausia kino įranga, jungtis bendriems projektams.

Gavo finansavimą

Pasak „Cinewave“ atstovo, režisieriaus, Kino biuro projektų vadovo Tomo Jašinsko, idėja gimė dėl kino įrangos Vakarų Lietuvoje trūkumo. Ją turint bus siekiama, kad „Cinewave“ taptų vieta, jungiančia visus klaipėdiečius, dirbančius kino industrijoje ir audiovizualiniame sektoriuje.

„Dažnai būdavo, kad atvykstančios į uostamiestį komandos klausdavo, ar turime kokios nors kino technikos. Omenyje jie turėdavo, ar neturime kino gamybai profesionalios kameros, apšvietimo, kuris leistų apšviesti didelę filmavimo aikštelę. Man, kaip Klaipėdos kino biuro atstovui, nuolatos tenka susidurti su tokiomis užklausomis. Nusprendėme, kad reikia  pritraukti investicijų. Tad laimėjome Inovacijų agentūros skelbtą projektą „Kino industrijos vystymas“ (13.1.1-LVPA-K-310-01-0355). Šiuo projektu bus prisidedama prie uždavinio didinti Kultūros ir kūrybinių industrijų (KKI) produktų ir paslaugų pridėtinę vertę bei konkurencingumą“, – teigė T. Jašinskas.

Jis taip pat pažymėjo, kad visos projekto investicijos bus tiesiogiai nukreiptos į konkurencinių pranašumų įgijimą rinkoje. Projekto metu kuriami KKI produktai, orientuoti į skaitmeninės ir žiedinės ekonomikos principus.

„Įsigijome įrangą, kuri aprėpia visus filmavimo departamentus. Tad dabar mes esame pasiruošę aptarnauti tiek mažo biudžeto reklaminę produkciją, tiek didelio masto filmą“, – tikino T. Jašinskas.

Kartu su šia įranga išsikeliame ir iššūkius.

Durys visuomet atviros

Svarstantys, nuo ko pradėti, kviečiami užsukti nemokamai konsultacijai su profesionalais, kurie atsakys į visus dominančius klausimus apie kino įrangą ir jos aktualijas.

„Teikiame ir konsultavimo paslaugas, randame pačius geriausius sprendimus. Pas mus rasite platų filmavimo technikos ir priedų asortimentą. Ilgai ir kruopščiai dirbome prie įrangos sąrašo sudarymo. Bandėme įžvelgti tendencijas, kas šiandieną galbūt yra ateitis. Pavyzdžiui, LED apšvietimo sprendimai ar mobilios, modulinės, galingos elektros stotys“, –  pasakojo pašnekovas.

Tomas Jašinskas.

Kino įrangos nuomos kainos – įvairios, viskas priklauso nuo poreikio.  Bendros gamybos projektams taikomos didelės nuolaidos. Nesant tam tikros įrangos, pasiūloma alternatyva.

„Pas mus gali apsilankyti ir tas, kuris tiesiog nori ką nors išbandyti – objektyvą, filtrą, vieną lempą, kamerą, galiausiai tiesiog paeksperimentuoti mūsų studijoje.  Galime pagelbėti dėl bet kokio įrangos sąrašo, jeigu klientui reikia generatoriaus, kamerų, kranų, žmonių, kameros judesio technikos, objektyvų, įvairių apšvietimo dalykų. Stengiamės suprasti kliento poreikį. Galime pasiūlyti ir parinkti  analogiškus dalykus. Tai reiškia, kad galime pritaikyti viską taip, kad tenkintų jo lūkestį ir poreikį“, – pabrėžė T. Jašinskas.

Vasara bus darbinga

Pastaruoju metu „Cinewave“ sulaukė didelio susidomėjimo. Šią savaitę „Cinewave“ kino įranga ir kūrybinė komanda dirba Ksenijos Frolovos trumpametražiame meniniame filme „Kita moteris“. Filmavimai vyksta Nidoje.

„Taip pat tariamės dėl dar trijų trumpo metro  ir vieno ilgametražio filmo Klaipėdoje. Ko gero, kol kas dar aktualu, kas atvyksta ir ką aptarnaujame čia, tad eksporto reikės šiek tiek palaukti, bet esame atviri pasiūlymams ir orientuoti į augimą. Kartu su šia įranga išsikeliame ir iššūkius, tarkime, auginti personalą, nes įrangą reikia gebėti aptarnauti. Jei kamera keliauja, šalia reikalingas kameros asistentas, kuris aptarnautų tą kamerą, idealiai žinotų jos parametrus, dirbtų su jos optika ir t. t.“, – kalbėjo režisierius.

Dėmesys: neapsisprendžiantiems, ką norėtų išbandyti, pagalbą suteiks profesionalūs konsultantai. M. Baranausko nuotr.

Ateities planai – plėstis

Šio projekto vykdytojas – viešoji įstaiga „Teorema teatras“ prekinį ženklą „Cinewave“ įkūrė kino įrangos nuomos tikslams.

Skaičius norinčiųjų išsinuomoti kino įrangą – sparčiai augantis, o pačios įrangos atsiradimas uostamiestyje palengvino kino ir videoreklamos kūrėjų darbą.

„Tai reiškia, kad atvyksiantieji prodiuseriai iš Vilniaus ar Kauno galės nebesukti galvos, kaip pakrautą kino įrangos sunkvežimį siųsti į Klaipėdą, kas ir kainuoja, ir nemažai sveria, o dar ir lydintį personalą komandiruoti reikia. Tad tikrai negalime sakyti, kad orientuojamės tik į vietinę rinką. Artimiausiu metu planuojame plėtrą ir papildomų investicijų pritraukimą skaitmenizacijoje. Viską kruopščiai dėliojame ir jau žinome, ko norime dar“, – sakė T. Jašinskas.

Itin svarbus aspektas – personalo auginimas, nes šalia bet kokios įrangos visada turi būti ir žmonės, gebantys su ja dirbti.

Planai: „Cinewave“ – atviri įvairiems pasiūlymams ir koncentruosis į  augimą ne tik vietinėje rinkoje. M. Baranausko nuotr.

„Svarbu, kad būtų savo srities profesionalai. Tad čia toks mūsų bendras indėlis į dažnai naudojamą skambų terminą – kino industrijos plėtrą Vakarų Lietuvoje. Apimame regioną kaip tuščią nišą, nes visas šitas regionas „badavo“. Jame buvo tik pavienės smulkios iniciatyvos, struktūruotos veiklos užuomazgos, bet konkretumo iki šiol nebuvo. Dabar bus“, –  akcentavo T. Jašinskas.

 

 


Šiame straipsnyje: kinasCinewavekino įranga

NAUJAUSI KOMENTARAI

I kina

I kina portretas
dabar eina tik me:gejai. Jie ten susipazista,apsiuosto,kieno uzpakalis dar sviezia sperma paduoda.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių