Klaipėdos paplūdimiai jau ruošiami vasaros sezonui

  • Teksto dydis:

Šylantys orai daugelį traukia prie jūros. Tik mėgstamas Klaipėdoje I Melnragės paplūdimys virto statybos aikštele. Po žiemos žalos daug: kopos virto skardžiais, nuplauti takai, audra išdraskė net dušines. Pranešama, kad Klaipėdos pajūryje ruošiamasi dideliam naujam projektui, praneša LNK.

„Nuardėme senąjį taką, kur buvo anksčiau, ir ant pagrindo darome naują. Truputėlį pakėlėme, kad jūra matytųsi, žmonės galėtų ant suoliukų atsisėsti. Padarysime geriau ir nenuplaus“, – apie darbus pasakojo „Klaipėdos paplūdimių“ darbuotojas Rimgaudas Pintveris.

Tokią pertvarką, kai laiptai baigsis apžvalgos aikštele ir nuo jos per šoną bus galima nulipti prie jūros, privertė padaryti gamta.

Padarysime geriau ir nenuplaus.

„Čia buvo visa aikštelė, kuri buvo pritaikyta neįgaliesiems, stovėjo suoliukai, buvo labai graži poilsio zona. Tačiau spalį per labai didelę audrą prasidėjo stiprus cirozės poveikis, atsirado skardis, visa infrastruktūra buvo praplauta“, – situaciją paplūdimyje komentavo „Klaipėdos paplūdimių“ vadovas Olegas Mariničius.

Kopa virto maždaug 2,5 m skardžiu su ant jo pakibusiu taku prie jūros. Jūra išdraskė net dušines. Spėjama, kad ši vieta nukentėjo, kai praėjusios vasaros pabaigoje priekrantė buvo papildyta smėliu iš uosto.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

 

 

„Mokslininkai nustatė, kad šio paplūdimio susiaurėjimui turėjo įtakos pylimo smėlis. Kadangi nuo atmušos platėjo, o čia bangų smūgis buvo didesnis, ir išplovė daug paplūdimio“, – sakė „Klaipėdos paplūdimių“ direktoriaus pavaduotojas Alvydas Girvainis.

Dabar paplūdimyje net traktoriui tenka darbuotis.

„Dabar po truputį lyginame, kiek tai įmanoma ir leistina. Lyginame, kad būtų ne skardis, o palaipsniškas nusileidimas prie jūros“, – sakė O. Mariničius.

Darbai paplūdimyje prasidėjo tik atšilus. Ši vieta ne vienintelė, kur yra pertvarkų.

„Šiais metais dar statysime iki sezono pradžios neįgaliesiems apžvalgos aikštelę. Ji bus neįgaliųjų paplūdimyje“, – planus pristatė O. Mariničius.

„Didžiulis projektas dabar bus nuo neįgaliųjų paplūdimio tolyn link 2 Gerulių, link nudistų, lygiagrečiai jūrai bus naujas takas. Bus sujungtas su šiuo“, – pasakojo A. Girdvainis.

Klaipėdiečių taip mėgstama promenada bus 1 km ilgesnė. Ją žadama nutiesti iki gegužės vidurio, o visus darbus baigti iki vasaros sezono pradžios – birželio 1-osios.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių