Klaipėdoje įžiebta pagrindinė miesto eglė!

Šeštadienio vakarą žvarbokas oras neišgąsdino klaipėdiečių ir jie gausiai rinkosi į Teatro aikštę – Kalėdų eglės įžiebimo ceremoniją. Pirmąkart per daugybę metų eglutės įžiebimo šventės metu buvo taip išskirtinai pasipuošusi net pati gamta.

Klaipėda šiemet paskutinioji iš didžiųjų Lietuvos miestų įžiebė savo kalėdinę eglę.

Tikrumui ir paprastumui pirmenybę teikiantis uostamiestis tradiciškai savo kalėdiniu simboliu pasirinko iš Botanikos sodo atkeliavusią eglutę.

Žaliaskarė papuošta net 3 kilometrų ilgio girliandų karoliais.

„Labai tikiu, kad šį baltą vakarą, kai aplink vyks tikri stebuklai, kiekvienas iš mūsų prisipildysim gerų emocijų, tikro, nuoširdaus džiaugsmo, kilnesnių minčių. Lankykime Teatro aikštę, džiaukimės gausiais tarpušvenčio renginiais ir pakėlę akis į Klaipėdos 100-mečio dangų, nesustokime džiaugtis savo miestu“, – kalbėjo „Klaipėdos šventės“ direktorė Eglė Šulskė.

Šeštadienio vakarą Teatro aikštėje, susirinkusiuosius sveikino Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Muzikinius kūrinius dovanojo Kristina Jatautaitė, Evelina Šimelionė, Karolis Rupkus.

Vakarą vainikavo tikra eglių karaliene tapusi Klaipėdos eglutė, aplink kurią sudėliotos galingos šviesos ją trumpam pavertė didžiausia Lietuvoje – 100 metrų aukščio egle.

 

Magijos pilnoje kelionėje „Atgal į ateitį“ įžiebimo šventėje stebuklingai teleportavosi istorinės Klaipėdos asmenybės, viešėjo dabartinių dienų herojai ir trumpam į Klaipėdą užsukęs Kalėdų Senelis.

Šalia eglutės nušvito ir Klaipėdos krašto 100-mečio žvaigždyną interpretuojanti instaliacija – „Žvaigždės virš jūros“.

Instaliacija su eglute, Teatro aikštėje svečius stebins visą šventinį gruodį.

Negalintieji atvykti į Teatro aikštę, Kalėdų eglutės įžiebimą galėjo stebėti tiesiogiai internetu.

Šeštadienio eglutės įžiebimo renginys – preliudija į stebuklingą Kalėdų laukimo laiką.

Sužibus eglutei ir 100-tui šviesos instaliacijos veidrodinių kamuolių, vakaro svečiai pakviesti į diskoteką kartu su DJ Vladu – „Kalėdų belaukiant“.

Šventinį vakarą renginiai vyko ne tik Teatro aikštėje – šalia buvusios šv. Jono bažnyčios erdvės prasidėjo šventinis Liepojos simfoninio orkestro pučiamųjų grupės koncertas.

Gražiausias kalėdines melodijas ir tikrą švenčių nuojautą miesto bendruomenei dovanojo Algirdas Aušra.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Klaipėdietis

Klaipėdietis  portretas
Eglė labai labai graži, ko nepasakysi apie šventę, viena prasčiausių...

Tikrai

Tikrai portretas
Labai nuostabi šventė bei gražios ir šiltos dainos

Konsentijus

Konsentijus portretas
Stebėjau Klaipėdos eglės įžiebimą. Gerai, kad internetu, nes iš anksto nufilmuotus intarpus žiūrėti aikštėje, esu tikras, buvo kančia ir nesusipratimas. „Klaipėdos šventės“ žadėjo: „Magijos pilnoje kelionėje „Atgal į ateitį“, įžiebimo šventėje stebuklingai teleportuosis istorinės Klaipėdos asmenybės, viešės dabartinių dienų herojai ir trumpam į Klaipėdą užsukęs Kalėdų Senelis...“ Ką realiai pamatėme ir išgirdome? Dar 2017 metais parengtos dainos „apkramtytą“ versiją, spec. nufilmuotus Dachą, Vaiduoklį, Luizę ir ... gyvą Grubliauską, kuris metai iš metų sveikindamas susirinkusius, akcentuoja Klaipėdoje gimusius, tarytum kiti čia gyvenantys būtų antrarūšiai. Tai tiek tos magijos, nes Kalėdų senelis šiemet buvo kažkur per vidurį – tradicinio ir ufonauto, o finalinė daina anglų kalba, palydinti į Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos 100-metį, visai be komentarų... Laimei, kad eglė gyva ir graži, o visa kita klaipėdiečiai atleis ir pamirš... nes Kalėdos artėja✨youtu.be/5a2-arWHtjU
VISI KOMENTARAI 35

Galerijos

Daugiau straipsnių