Ar išliks Klaipėdoje jūrinis mokslas?

Rimta problema Lietuvoje yra ir jūrinės srities dėstytojų parengimas. Pripažįstama, kad Klaipėdos universitetas taip ir nepasiekė tinkamo jūrinės srities specialistų magistrantų rengimo lygio. Gabiausi studentai iš Lietuvos tęsti jūrinės srities magistro studijas vyksta į Lenkijos Ščecino jūrų akademiją.

Praktinio parengimo nauda

„Mes esame už tai, kad Klaipėdoje būtų rengiami iš tiesų aukštos kvalifikacijos jūrininkai. Laivuose laukiame jaunų atsakingų specialistų“, - dėstė DFDS kompanijos laivo „Victoria Seaways“ jūrų kapitonas Henrikas Žalandauskas.

Danijos kompanija DFDS, kurios padalinys yra Klaipėdoje, tapo pagrindine Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos jūrinių praktikų vykdymo vieta. Pernai šios kompanijos laivuose praktiką atliko 54 studentai. Kitas šios kompanijos kapitonas Žygintas Ginetis prisiminė, kad vienu metu jo laive buvo net 13 studentų. Klaipėdoje esančio DFDS padalinio vadovas Jonas Nazarovas yra netgi Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos tarybos pirmininkas.

V.Senčila minėjo, kad jų studentų priėmimo į praktiką situacija iš esmės keičiasi. Jei anksčiau didžiausios Klaipėdos kriuingo kompanijos imdavo į praktiką po 20 studentų, tai dabar vos po 2-3 per metus. Bet atsirado labai stiprių laivybos kompanijų, kurios savo biurus įkūrė Rygoje. Viena iš tokių – „Astor Shipmanegement“, pernai į praktiką – naujus 1-2 metų tanklaivius, konteinerinius laivus priėmusi 21 studentą iš Klaipėdos.

Į laivus Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentus į praktiką ima 26 kompanijos. Dar beveik 40 kompanijų įdarbina studentus krante Klaipėdoje.

Jūrų kapitonas Saulius Mačiukas, pats dirbęs platumose, kur knibžda piratų, teigė, kad studentams iš Lietuvos trūksta kovos su terorizmu ir piratais praktinių įgūdžių. Daugeliui esanti naujiena Citadelės programa, kai studentai paruošiami kaip, užpuolus laivą, išgyventi 24 valandas metalinėje slėptuvėje, iš esmės didelėje dėžėje, kai ant denio 40 laipsnių karštis.

S.Mačiuko nuomone, Klaipėdoje, galbūt kur nors Smiltynėje, galėtų būti įrengta jūrininko mokymo bazė, kur būsimieji jūrininkai būtų ruošiami kovai su piratais, kur būtų gelbėjimo valčių nuleidimo į vandenį treniruoklis.

V.Senčilos teigimu, buvusiame mokyklos aikštyne bus kuriamas jūreivių praktinio rengimo poligonas su naujomis mokymo klasėmis, kliūčių ruožais. Taip pat mokykla planuoja įsigyti didelį jalą, kad studentai jūroje galėtų atlikti nedidelę būrinę pažintinę praktiką.



NAUJAUSI KOMENTARAI

to is esmes

to is esmes  portretas
lopas 100procentinis ir tau panasus

Jūrininkas.

Jūrininkas. portretas
Komentatoriai debilai.

Is esmes

Is esmes portretas
Visos tos dabar vadinamos jurines mokslo istaigos LIetuvai nereikalingos.Kam ruosti kadrus jeigu pas mus po LIetuvos laivinikystes bankrototo laivyno ir nebeliko.Tik kelios jachtos jactklube.Kur tie laivai su sallies veliava.Keli liko ,bet ten lietuviu gal 10 procentu.Rusai visur sedi uztupe vietas is Kaliningrado ,Baltarusijos .Nereikia metyti pinigu.Galima galvoti apie triju Baltijos valstybiu ir Lenkijos bendra juriniku ruosimo istaiga.Ir pigiau ir baze galima sukurti ir t.t.Aisku viska destyti anglu kalba.Keista ,kad biurokratai yra isikibe i ta technikima.Kas nores studijuoti gali gauti stipendijas is valstybes ir mokytis ,kad ir pas skandinavus.Pirmiausiai reikia tureti nors viena lietuviska savo komercini laiva.Prie Smetonos buvo ,o dabar nieko neliko.Matyt kazkam buvo tas naudinga.Ir reiketu is KLaipedos visokias neaiskias jurines kontoras iskelti ,neaisku kokia veikla uzsima,ir t.t.
VISI KOMENTARAI 21

Galerijos

Daugiau straipsnių