„Žalgiris“ žengė žingsnį LKL čempionų laurų link

Lemiamos Lietuvos krepšinio lygos (LKL) kovos prasidėjo Kauno "Žalgirio" pergale Vilniuje prieš "Lietuvos rytą" 90:77.

Starto penketai. „Lietuvos rytas“: V.Ginevičius, M.Gecevičius, A.Jomantas, D.Zavackas, A.Baynesas.

„Žalgiris“: A.Čapinas, M.Brownas, M.Pocius, T.Watsonas, T.Klimavičius.

Pirmasis kėlinys. "Lietuvos ryto" taškų sąskaitą po varžovų klaidos gynyboje atidarė po traumos į aikštę sugrįžęs A.Jomantas. T.Klimavičius atsakė taikliais baudų metimais, tačiau per tris pirmąsias minutes abiem komandoms labai sunkiai sekėsi rinkti taškus. 5 min., rezultatui esant 5:2 šeimininkų naudai, R.Kurtinaitis pakeitė abu savo priekinės linijos žaidėjus, ant parketo mesdamas K.Bajramovičių bei M.Bjelicą. Pastarasis iš karto pasižymėjo 2 taškais, tačiau oponentams atitrūkti neleido M.Pocius. 6 min. "Lietuvos rytas" pirmavo 7:6. M.Brownas baudų metimais pirmą kartą išvedė savo komandą į priekį, bet čia pat pirmąjį tritaškį smeigė M.Gecevičius. "Žalgiris" pamėgino rungtyniauti žemu penketu - T.Klimavičių pakeitė A.Milaknis -, tačiau M.Bjelica iškart pasinaudojo ūgio pranašumu. D.Maskoliūnas toliau tęsė žaidėjų rotaciją ir į aikštę išleido gynėjus M.Kalnietį ir A.Juškevičių. Žalgiriečiai kelis kartus iš eilės sėkmingai apsigynė ir pirmojo kėlinio pabaigoje susikrovė gana apčiuopiamą persvarą - 13:20.

Antrasis kėlinys. Žemas "Žalgirio" penketas ėmė nešti vis saldesnių kauniečiams vaisių. 13 min. "Žalgiris" buvo priekyje 17:28 ir lenkė varžovus tiek puldamas, tiek gindamasis. D.Maskoliūnas nusprendė nekeisti žaidimo taktikos ir vietoje M.Begičiaus į aikštę išleido pailsėjusį T.Watsoną. Kauno komandos aukštaūgis iš JAV padidino žalgiriečių persvarą iki 19:32. Maža to, "Lietuvos ryto" žaidėjams nekrito metimai iš tolimesnių distancijų. Nors galingas K.Bajramovičiaus dėjimas ir du D.Zavacko taškai trūktelėjo vilniečius į priekį, "Žalgiris" laikė dviženklį pranašumą. Vis dėlto nerimo signalą kauniečiams pasiuntė T.Watsonas, po kontakto su varžovu palikęs aikštę susiėmęs už veido. Pirmąją rungtynių dalį svečiai laimėjo rezultatu 32:40.

Rezultatyviausi po dviejų kėlinių. "Lietuvos rytas": K.Bajramovičius 8, I.Miloševičius ir M.Gecevičius - po 6.

"Žalgiris": M.Kalnietis ir T.Watsonas - po 8, D.Šalenga, M.Brownas ir M.Pocius - po 6.

Trečiasis kėlinys. Po pertraukos "Žalgiris" grįžo be T.Watsono, kuris liko komandos rūbinėje. Rodosi, puolėjas patyrė rimtą veido traumą. Kauniečiai tęsė rungtynes su vienu aukštaūgiu - T.Klimavičiumi - aikštėje. Vienas "Žalgirio" lyderių pelnė keturis taškus iš eilės ir 32 min. sugrąžino svečiams dviženklį pranašumą - 37:47. Tačiau kauniečiai mažiau nei per minutę iššvaistė didžiąją dalį savo persvaros - tritaškį pataikė M.Gecevičius, po 2 taškus pelnė K.Bajramovičius ir tas pats M.Gecevičius. D.Maskoliūnui teko skubiai kviesti komandą minutės pasitarimui rezultatui esant 44:47. Trenerio nurodymai padėjo žalgiriečiams - 25 min. jie vėl turėjo apčiuopiamą 8 tšk. pranašumą. 27 min. po įspūdingo T.Klimavičiaus dėjimo viena ranka ir realizuoto baudos metimo svečiai pirmavo 48:55, tačiau kelios klaidos leido vilniečiams priartėti. Be to, šlubčiodamas aikštę paliko M.Brownas. V.Ginevičiaus taiklus tolimas metimas žalgiriečiams buvo palikęs tik minimalią persvarą, bet kėlinio pabaigoje šie vėl spurtavo - 57:64.

Ketvirtasis kėlinys. 32 min. "Žalgirio" žaidėjai iškėlė rankas į viršų - D.Šalenga pataikė du taškus su varžovo pražanga. Kauniečiai apsigynė, o A.Milaknis pasiuntė kamuolį į krepšį nuo trijų taškų linijos - 59:72. Kitos atakos metu "Žalgirio" snaiperis įmetė dar vieną tritaškį, ir R.Kurtinaičiui teko gelbėtis minutės pertraukėle. "Lietuvos rytas" ginklų dar nesudėjo - tritaškiu atsakė ir M.Gecevičius. Pasipylė tolimų metimų liūtis: trečiąjį tritaškį iš eilės pelnė A.Milaknis, dar vieną pridėjo M.Kalnietis, o varžovų gretose pasižymėjo V.Ginevičius ir D.Zavackas. 36 min. rezultatas buvo 68:81. 4 minučių "Lietuvos rytui" neužteko - į šeimininkų bandymus priartėti "Žalgiris" atsakė galingais dėjimais. Kauniečiai šventė antrą iš eilės pergalę Vilniuje 77:90, kuri gali būti itin reikšminga LKL finalo serijoje.

Rezultatyviausi žaidėjai. "Lietuvos rytas": M.Gecevičius 18, K.Bajramovičius (5 kl.) 16, I.Miloševičius (5 rez. perd.) 12, V.Ginevičius 9, M.Bjelica ir D.Zavackas - po 7, A.Jomantas 4, S.Babrauskas ir A.Baynesas - po 2.

"Žalgiris": T.Klimavičius (9 atk. kam.) 22, M.Kalnietis (8/10 dvitaškių) 19, D.Šalenga 12, A.Milaknis 10, M.Brownas 9, T.Watsonas 8, M.Pocius 6, A.Juškevičius ir M.Begičius - po 2.

Komandų rodikliai. ("Lietuvos rytas" ir "Žalgiris") Dvitaškiai – 25/44 (57 proc.) ir 24/39 (62), tritaškiai – 6/17 (35) ir 5/16 (31), baudos – 9/15 (60) ir 27/30 (90), atkovota kamuolių 30 ir 30, perimta 8 ir 7, rezultatyvūs perdavimai – 17 ir 14, klaidų 14 ir 13.

Trenerių komentarai. Rimas Kurtinaitis ("Lietuvos rytas"): "Komanda žaidė klaikiai, atrodė, lyg vakar būtume susirinkę. Praradome pagrindinį savo kozirį - komandinę dvasią ir žaidimą. Nutiko tai, ko labiausiai bijojau: po traumų grįžus žaidėjams nepavyko iš karto suderinti komandinių veiksmų. Visi žaidė kas sau. A.Jomantui kažkodėl atrodė, kad po mėnesio pertraukos grįžęs jis vienas ištemps rungtynes. Tačiau serija ilga, ir, manau, dar tapsime komanda.

Turėčiau nemažai priekaištų teisėjams, nes per pirmą rungtynių dalį metėme 6 baudos metimus, o "Žalgiris" - 16. Bet teisėjai dirba savo darbą, todėl priekaištų jiems nereiškiu.

D.Šalenga neturėjo mesti paskutinio tritaškio, nes viskas jau buvo aišku, žaidėjai sveikino vienas kitą. Buvau apie jį geresnės nuomonės. Tokie veiksmai yra būdas pasityčioti iš komandos, peilis į nugarą. Bet gal D.Šalenga - jaunas krepsininkas, dar pasitaisys. "Lietuvos ryto" žaidėjai žino krepšinio etikos kodeksą ir taip nesielgia."

Darius Maskoliūnas ("Žalgiris"): "Po rungtynių sakiau žaidėjams, kad padarėme tik vieną žingsniuką link tikslo, kurio siekiame. Džiaugiuosi, kad mums pavyko atsiimti iš "Lietuvos ryto" aikštės pranašumą. Kita vertus, gaila, kad iškrito net trys pagrindiniai mūsų žaidėjai - T.Watsonas, M.Brownas ir M.Begičius.

T.Watsono veide - 4 cm ilgio žaizda, gydytojai ją jau susiuvo. M.Brownui sutrenkė kelį, bet manau, kad toks senas vilkas eis ir su viena koja i aikštę. O M.Begičius užsigavo ranką. Pažiūrėsime, ką gydytojai pasakys, tačiau viliuosi, kad turėsime šiuos žaidėjus jau kitose rungtynėse. Bet turime dar du jaunus legionierius, jie dirba su komanda, ruošiasi rungtynėms ir bet kada gali būti reikalingi. Galbūt mes juos dar panaudosime.

Noriu padėkoti komandai už darbą gynyboje, vyrai kovėsi vienas už kitą. Jie atidavė visas jėgas, žaidė su tokia energija ir emocijomis, kad galima tik džiaugtis."

Netektys. Vilniečių komandai padėti vis dar negalėjo blauzdos traumą besigydantis puolėjas Justas Sinica, „Žalgiris“ prieš LKL finalo serijos pradžią neteko puolėjo Povilo Butkevičiaus. Be to, dėl legionierių limito kauniečiai mačui Vilniuje neregistravo Siim-Sander Venės ir Mario Delašo.

Svečiai. "Žalgiris" į Vilnių atvyko antradienį ryte ir treniravosi „Siemens“ arenoje. Mačo Kauno ekipa laukė viešbutyje.

Arbitrai. Rungtynėms teisėjavo Romualdas Brazauskas, Jurgis Laurinavičius ir Tomas Jasevičius.

Šiame straipsnyje: LKL finalas