Po įtemptos kovos Lietuvos aštuoniolikmečiai pratęsė pergalių seriją (komentarai)

Latvių antpuolius iki paskutiniųjų mačo sekundžių kentę Lietuvos krepšininkai laimėjo dramatiškas rungtynes ir Europos pirmenybių E grupės varžybas.

Pirmą kartą su įnirtingu pasipriešinimu Vilniuje vykstančiame žemyno čempionate susidūrusi Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinė šventė pergalę 78:75.

Tačiau pagarbos nusipelnė ir Latvijos komanda, kuri nė karto nebuvo išsiveržusi į priekį, bet išlaikė intrigą iki paskutiniosios atakos.

Iškovoję penktąją įskaitinę pergalę lietuviai užėmė pirmąją vietą E grupėje, o latviai liko antri. Lietuvos ekipos varžovai ketvirtfinalyje paaiškės po paskutiniųjų F grupės rungtynių.

Rungtynių eiga

Pirmasis kėlinys. Latvijos komandos priekinė linija iš karto susidūrė su problemomis stabdydama vidurio puolėją Joną Valančiūną. Lietuvos aukštaūgis pelnė 4 tšk. iš eilės, dvitaškį pridėjo ir Dovydas Redikas, o netrukus lietuviai pirmavo jau 8:0. Šeimininkų persvara toliau augo - 6 min. K.Maksvyčio auklėtiniai buvo priekyje 15:4. Kamuolį iš varžovų perėmęs D.Redikas užbaigė greitą ataką lengvais dviem taškais, o netrukus tą patį padarė Deividas Pukis - 21:9. Kėlinio pabaigoje latviai sumažino atsilikimą dviem tritaškiais - 25:15.

Antrasis kėlinys. Dar vienas Janio Timmos tolimas metimas lietuvių pranašumą pavertė vienženkliu. Lietuvių gynyba ėmė kiek braškėti, o atakos vis labiau strigo. 12 min. rezultatas buvo 25:20. Pirmuosius Lietuvos komandos taškus kėlinyje baudų metimais pelnė J.Valančiūnas. Po gražios kombinacijos dvitaškį pelnė ir Žygimantas Skučas. Vis dėlto antrą kartą nutolti nuo latvių nesisekė - 15 min. šeimininkai pirmavo 29:26. Tačiau stabtelėjo ir Latvijos komanda - palengva lietuviai susigrąžino 12 tšk. persvarą, o latviai griebėsi minutės pertraukėlės. Po permainingo antrojo kėlinio švieslentėje degė skaičiai 42:30.

Trečiasis kėlinys. Rezultatas ir toliau balansavo ties 10-12 taškų riba. 25 min. J.Valančiūnas nutraukė latvių kontrataką įspūdingu bloku, bet apsigynė ir Latvijos komanda. Svečių lyderis Edmundas Dukulis pelnė 10-ąjį savo tašką, ir lietuvių persvara vėl buvo vienženklė - 46:38. Tačiau D.Pukis smeigė tritaškį, o E.Dukulį ant suolo pasodino ketvirtoji pražanga. Žaidimas suposi tarsi ant sūpuoklių - latviai surengė keletą sėkmingų atakų, ir tritaškiu priartėjo prie lietuvių jau vieno metimo atstumu - 51:49. Įnirtingą trečiąjį ketvirtį laimėjo latviai, bet nedidelę persvarą savo rankose vis dar turėjo lietuviai - 54:51.

Ketvirtasis kėlinys. Po pertraukėlės žaidimas vyko taškas į tašką. 32 min. V.Čižausko ir J.Valančiūno dvitaškiai leido lietuviams kiek įkvėpti oro, bet čia pat tritaškį pelnė E.Dukulis - 60:57. Po minutės pertraukėlės pratęsus žaidimą komandos apsikeitė tolimais metimais, ir rungtynių intriga toliau augo. 36 min. po E.Ulanovo tritaškio Lietuvos rinktinė pirmavo 68:63. Nei vienai komandai kurį laiką nepavyko atrakinti oponentų gynybos, kol tylą nuo baudų metimo linijos nutraukė V.Čižauskas - 71:65. Baudos aikštelėje laisvas atsidūręs J.Valančiūnas įgrūdo kamuolį į krepšį, lietuviai apsigynė, o kitoje aikštės pusėje baudų metimus vėl realizavo V.Čižauskas. Likus žaisti pusantros minutės K.Maksvyčio auklėtiniai pirmavo 75:67. Bet sėkmingą lietuvių atkarpą sekė 6 latvių taškai iš eilės, ir Lietuvos komandos strategas pirmą kartą čempionate buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės galvodamas, kaip laimėti rungtynes - 75:73. Įtempta užsitęsusi paskutinė minutė baigėsi persvarą išsaugoti sugebėjusių lietuvių triumfu 78:75.