Paaiškėjo Lietuvos dviračių sporto atstovai olimpiadoje

Sekmadienį Šiauliuose baigėsi Lietuvos dviračių sporto plento čempionatas, po kurio paaiškėjo, Lietuvos garbę Londono olimpiadoje ginsiantys šios sporto šakos atstovai.

Vyrų elito 170,3 km (13 ratų po 13,1 km) grupines lenktynes Šiaulių gatvėmis ir keliais sekmadienį laimėjo 26 metų Gediminas Bagdonas, atstovaujantis „An Post-Sean Kelly“ komandai. Jis finišo spurtu aplenkė antrą bei trečią vietas užėmusius atitinkamai 25 metų Aidį Kruopį („Orica-GreenEDGE“) bei penktadienį asmenines lenktynes laikui laimėjusį 24 metų Ramūną Navardauską („Garmin-Barracuda“). Visi trys dviratininkai distancijoje sugaišo 4 valandas 15 minučių 18 sekundžių.

„Šios lenktynės padėjo apsispręsti, kuriuos dviratininkus kviesti į Olimpiadą, - po lenktynių sakė Lietuvos vyrų dviračių rinktinės vyriausiasis treneris Artūras Kasputis. - Pagal rezultatus pasirinkau R. Navardauską ir G. Bagdoną“.

Legendinio Lietuvos dviratininko ir dabartinio trenerio žodžiais, grupinės plento lenktynės buvo įdomios ir vyko aktyviai.

„Kaip ir buvo galima tikėtis, kova vyko tarp pajėgiausių mūsų šalies dviratininkų. Stebuklų dviračių sporte nebūna - kas treniruojasi ir atkakliai dirba, tie ir laimi“, - sakė A. Kasputis.

Savo ruožtu Lietuvos dviračių sporto plento rinktinei Londono olimpiadoje atstovausianti Rasa Leleivaitė sekmadienį grupinėse lenktynėse liko penkta. Į Olimpines žaidynes kelialapį ji turėjo dar prieš Lietuvos plento čempionatą - pagal tarptautinius reitingo taškus. „Vaiano Tepso“ komandos narė bus vienintelė Lietuvos atstovė olimpinėse plento lenktynėse.

Lietuvos dviračių plento čempionato moterų grupines lenktynes sekmadienį Šiauliuose laimėjo Inga Čilvinaitė. 26 metų dviratininkė iš „Diadora-Pasta Zara“ ekipos 104,8 km (8 ratai po 13,1 km) nuvažiavo per 2 valandas 54 minutes 39 sekundes.

Sidabras atiteko Svetlanai Pauliukaitei („Forno d'Asolo Colavita“), nuo nugalėtojos atsilikusiai 7 sekundes, o bronza džiaugėsi Katažina Sosna („Vaiano Tepso“), kuri čempionei pralaimėjo 19 sekundžių.