Olimpinėse slidinėjimo varžybose dominuoja norvegė M.Bjoergen

29 metų slidininkė Marit Bjoergen tapo pirmąją dviguba Vankuverio olimpine čempione. Laimėjusi 15 km persekiojimo lenktynes norvegė savo sąskaitoje turi jau tris apdovanojimus.

Įpusėjus olimpinei slidinėjimo programai, M.Bjoergen kol kas nepalieka trasos be medalio. Daugkartinė pasaulio čempionė ir prizininkė visas tris iki šiol vykusias moterų slidinėjimo rungtis užbaigė ant nugalėtojų pakylos.

Penktadienį 15 km persekiojimo lenktynėse, kuriose pusę distancijos slidininkės šliuožė klasikiniu stiliumi, o likusią - laisvuoju, M.Bjoergen prieš finišą sugebėjo atsiplėšti nuo lyderių grupės ir užtikrintai laimėjo varžybas.

Norvegė nuotolį įveikė per 39 min. 58,1 sek. Prieš tai M.Bjoergen laimėjo auksą sprinto rungtyje ir bronzą - 10 km distancijoje.

"Galbūt tai yra paskutinės mano žaidynės. Norėjau išspausti iš jų maksimumą", - teigė olimpinė čempionė.

Pralaimėjusi norvegei 8,9 sek., antrą vietą užėmė švedė Anna Haag.

Tuo metu bronzos medalio likimą išsprendė tik fotofinišas. Lenkė Justyna Kowalczyk paskutiniuose trasos metruose vos viena dešimtąja sekundės dalimi aplenkė kitą norvegę Kristin Steira.

Vankuverio olimpine vicečempione 10 km distancijoje tapusi Estijos slidinėjimo žvaigždė Kristina Šmigun-Vaehi buvo viena iš keturių sportininkių, nebaigusių nuotolio.

Šiame straipsnyje: Vankuverisslidinėjimas