NLRL finale - triumfavo klaipėdiečiai

Nacionalinės ledo ritulio lygos I diviziono finiše triumfavo Klaipėdos “Baltijos” komanda, finale taip pat Vakarų konferencijoje rungtyniavusią Šiaulių “Ledo liniją”. Rytų ir Centro konferencijų klubai kovėsi mažajame finale. I diviziono finalo ketvertas paskelbė Lietuvos ledo ritulio sesono finišą.

Po daugiau nei 20 metų pertraukos auksas grįžta į Klaipėdą

Nacionalinės ledo ritulio lygos I diviziono čempionais tapo Klaipėdos „Baltija“ kuri finale rezultatu 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) įveikė Šiaulių „Ledo liniją“ ir virš galvos iškėlė „Akropolio“ taurę.

Finalinės rungtynės buvo kaip reta įtemptos. Progų įvarčiams turėjo ir viena ir kita komanda, o pirmajame kėlinyje „Baltija“ pralaužė varžovų gynybą aikštelėje turėdama vienu ledo ritulininku mažiau.

Antrajame kėlinyje „Ledo linija“ net pora kartų turėjo dviem žaidėjais aikštelėje daugiau, tačiau Šiaulių klubui niekaip nepavyko pralaužti Vadimo Beličenkos vartų gynybos.

„Baltija“ savo ruožtu šansus išnaudojo padidinusi rezultatą iki 3:0.

Ir paskutiniajame kėlinyje virė bekompromisė kova – „Baltija“ rungtynėse užsidirbo 26 baudos minutes, „Ledo linija“ 30. Klaipėdiečiai vienu žingsneliu nuolat buvo priekyje savo varžovų, ką įrodė įmušdami ketvirtą įvartį ir pirmaudami 4:0. Iki rungtynių pabaigos likus 5 minutėms „Ledo linija“ sušvelnino skirtumą, tačiau dar labiau sumažinti rezultatą nebepavyko.

„Baltija“ pratęsė įspūdingą savo pasirodymą Nacionalinės ledo ritulio lygos pirmajame divizione – antrąjį sezoną lygoje žaidžianti komanda laimėjo visas 21 rungtynes ir antrus metus nežino pralaimėjimo kartėlio antrajame pagal pajėgumą Lietuvos ledo ritulio čempionato divizione.

Beje devintajame XX amžiaus dešimtmetyje Klaipėdos „Baltija“ devynis kartus tapo Lietuvos čempione, tad simboliška, jog auksas grįžo į Klaipėdą. Tiesa, antrajame pagal pajėgumą Lietuvos ledo ritulio divizione.

„Baltija“ – „Ledo linija“ 4:1 (1:0, 2:0, 1:1).

„Baltija“: A.Novikas 2, V.Strazdas, J.Merkutovas po 1 įvartį,

„Ledo linija“: V.Parchomenka 1 įvartis.

NLRL I divizione treti  - Kauno „Bizonai“

Nacionalinės ledo ritulio lygos I diviziono finalinio ketverto mažajame finale pergalę iškovojo Kauno

„Bizonai“ 3:2 (2:0, 0:1, 0:1, 1:0) nugalėję Vilniaus OH.

Abi šios komandos žaidė praėjusių metų pusfinalyje, kai 5:4 laimėjo „Bizonai“, tad OH komanda buvo pilna ryžto atsirevanšuoti.

Pirmajame kėlinyje vyko apylygis žaidimas, tačiau „Bizonai“ geriau išnaudojo progas ir įgijo dviejų įvarčių persvarą.

OH žaidėjai nenuleido rankų, didino spaudimą varžovams, kūrė progas, tačiau „Bizonų“ vartininkas Dovydas Ražanauskas tvirtai stovėjo vartuose, griaudamas visas varžovų pastangas, tačiau kartą OH landą prie varžovų vartų vis dėlto rado.

Trečiajame kėlinyje jau karaliavo OH ledo ritulininkai, turėję galybę progų prie „Bizonų“ vartų. Trečiojo kėlinio 7 minutę po Nikolajaus Sidorovo metimo rezultatas tapo lygus ir OH tęsė varžovų vartų šturmą.

Realiausią šansą išplėšti pergalę OH turėjo iki rungtynių pabaigos likus 3 sekundėms kai net du vilniečiai liko vieni prie varžovų vartininko, tačiau nepergudravo jo.

Pratęsime ekipos žaidė keturiese prieš keturis ir atsivėrusios erdvės buvo naudingesnės „Bizonams“, kurių puolėjas Alfredas Stančiauskas sužaidus vos 1 minutę ir 5 sekundes pelnė pergalingą įvartį. „Bizonai“ iškovojo NLRL I diviziono bronzos apdovanojimus.

„Bizonai“ – OH 3:2 (2:0, 0:1, 0:1, 1:0).

„Bizonai“: A.Stančiauskas 2, M.Starkovas 1 įvartis.

OH: N.Sidorovas, B.Nabursas po 1 įvartį.

Nacionalinės ledo ritulio lygos komandos kovoja dėl „Akropolio“ taurės. Ant šios beveik metro aukščio taurės kiekvieną sezoną  įamžinami stipriausių komandų pavadinimai ir žaidėjų vardai bei pavardės. Kaip ir garsioji „Stanley“ taurė, „Akropolio“ taurė nėra atiduodama komandoms. Todėl didžiausia Lietuvos ledo ritulininkų svajonė yra tapti sezono čempionais ir nors kartą iškelti ją virš galvos. Akropolio“ taurė yra garbingiausias Lietuvos ledo ritulio apdovanojimas.