„Lietuvos rytas“ - „Entente“: sunki pergalė 77:72 (papildyta)

Vilniaus "Lietuvos rytas" namie stojo į antrąją dvikovą su Orleano "Entente". Vilniečiai žadėjo žūtbūt siekti pergalės, kuri kiek sumenkintų Eurolygos B grupę kaustančią įtampą. Nors ir sunkiai, "Lietuvos rytui" išsikeltą tikslą pavyko pasiekti.

Akistata. Pirmąjį "Lietuvos ryto" ir "Entente" mačą išvykoje laimėjo vilniečiai 69:62.

Sinusitas. "Lietuvos rytas" rungtynėms registravo 11 krepšininkų, nes S.Buterlevičius susirgo sinusitu, o V.Ginevičius tęsia individualias treniruotes po rankos lūžio.

Šventė. Rungtynių dieną "Lietuvos ryto" puolėjas A.Baynesas šventė 23-ią gimtadienį.

Pirmasis kėlinys. Rungtynių pradžioje komandos apsikeitė netiksliomis atakomis, o pirmuosius taškus pelnė D.Zavackas, pataikęs metimą iš toli. Puolėjas nesustojo ir netrukus pridėjo taiklų dvitaškį bei dar keliose atakose nesėkmingai bandė užbaigti vilniečių atakas. Vis dėlto du tritaškius pataikę prancūzai 4 min. išsiveržė į priekį 5:6.

Iš D.Zavacko tritaškių estafetę perėmė M.Gecevičius, pataikęs 2 metimus iš 3 bandymų. Varžovai dar kartą suklydo gynyboje, ir nedengiamas D.Zavackas švystelėjo dar vieną tolimą metimą. 6 min. rezultatas 14:8. Panašu, kad "Lietuvos ryto" žaidėjai yra gavę nurodymus drąsiai imtis iniciatyvos prie trijų taškų linijos ir kol kas tai sėkmingai realizuoja. Beje, panašią taktiką vilniečių treneris Rimas Kurtinaitis dėliojo ir prieš pirmąją komandų dvikovą.

"Lietuvos rytas" patikimai rungtyniavo ir gynyboje. "Entente" žaidėjai kelis kartus suklydo persivarydami kamuolį į varžovų aikštės pusę ir nesugebėdami išmesti kamuolio per 24 sek. 8 min. tritaškių konkursas tęsėsi - po S.Babrausko metimo rezultatas jau 21:8. Bandydamas stabilizuoti padėtį, "Entente" strategas P.Herve į aikštę metė veteraną L.Sciarrą. Matydamas tokį žaidimą, R.Kurtinaitis leido sau drąsiai varijuoti sudėtimi. Pirmajame kėlinyje nuo suolo pakilo S.Babrauskas, J.Sinica, M.Bjelica ir D.Borovnjakas. Po dešimties minučių rezultatas 23:10.

Antrasis kėlinys. A.Nicholsas pelnė 2 tšk. su pražanga. Kol kas beveik visą grėsmę "Lietuvos ryto" aikštės pusėje kėlė mažieji "Entente" žaidėjai - A.Nicholsas, C.Banksas ir A.Curti. 14 min. R.Kurtinaitis paprašė pirmosios minutės pertraukėlės rezultatui esant 25:15. Taikliais tritaškiais privertęs varžovus palikti savo baudos aikštelę, "Lietuvos rytas" vis labiau suko savo žaidimo vyzdį po krepšiu. Tačiau tuo metu kelias sėkmingas atakas surengę "Entente" krepšininkai kiek priartėjo - 29:21 -, o jubiliatas A.Baynesas užsidirbo jau 3 pražangą.

Nesėkmingą "Lietuvos ryto" atkarpą 16 min. nutraukė D.Zavackas, pelnęs 2 tšk. po puikaus M.Bjelicos perdavimo. 18 min. po 2 A.Jomanto baudos metimų rezultatas - 32:25. "Lietuvos rytas" kiek atleido gynybos varžtus, o "Entente" ėmė išnaudoti atsiradusias progas. Po A.Dobbinso ir A.Moermano taiklių metimų iš vidutinio nuotolio skirtumas aptirpo iki 34:30. "Entente" žaidimą į vėžes nukreipė pirmiausia L.Sciarra, antrajame kėlinyje žaidęs be keitimų ir ėmęsis įžaidėjo vaidmens. Ketvirčio pabaigoje "Lietuvos ryto" reikalus dar labiau komplikavo B.Popovičiaus techninė pražanga, tačiau prancūzams jos maksimaliai išnaudoti nepavyko. Po 20 min. - 38:34.

Rezultatyviausi po dviejų kėlinių. "Lietuvos rytas": D.Zavackas (tritaškiai - 3/3) 12, M.Gecevičius 6, S.Babrauskas 5, M.Bjelica ir A.Jomantas - po 4.

"Entente": A.Curti 7, A.Moermanas 6, A.Nicholsas ir L.Sciarra (3 rez. perd.) - po 5.

Trečiasis kėlinys. Keturi iš eilės M.Bjelicos taškai bei D.Zavacko tritaškis vėl timptelėjo "Lietuvos rytą" į priekį. 13 min. vilniečiai pirmavo 45:36. Triuškinantis M.Bjelicos blokas varžovui iš už nugaros užvedė "Lietuvos ryto" žaidėjus emociškai, ir persvara toliau augo - 49:36. "Entente" gelbėjosi daugiausia baudų metimais. Vis dėlto po kelių vilniečių klaidų skirtumas vėl sumažėjo - C.Banksas aikštės viduryje atėmė kamuolį iš B.Popovičiaus ir po rezultatyvios prancūzų atakos rezultatas 52:46.

"Lietuvos ryto" atakos išsiderino, "Entente" sėkmingai užpuolė, ir 27 min. prancūzai atsidūrė jau vieno taiklaus metimo atstumu nuo vilniečių (52:49). M.Gecevičius pataikė tritaškį, tačiau bendras sostinės komandos tolimų metimų taiklumo procentas smuktelėjo iki 40. Į viršų paskutinę kėlinio minutę jį dar kartą kilstelėjo tas pats M.Gecevičius, po kurio šūvio rezultatas - 59:51. Ketvirtį užbaigė L.Sciarros tritaškis - 61:55.

Ketvirtasis kėlinys. A.Moermano baudų metimai sumažino "Lietuvos ryto" pranašumą iki minimalaus (61:60). Aikštėje virė kieta kova - teisėjai užfiksavo trečią ginčo kamuolį per 10 minučių. Iš toli nepataikė į idealią poziciją išvestas A.Jomantas, ir po akimirkos triumfuodamas ranką į viršų kėlė A.Nicholsas, pelnęs tris taškus ir pirmą kartą nuo pirmojo kėlinio pradžios išvedęs savo komandą į priekį. 33 min. rezultatas 61:63.

"Entente" akivaizdžiai pagerino savo gynybą ir "skaitė" "Lietuvos ryto" derinius. Skirtumas kurį laiką svyravo 2-4 tšk. diapozone. Vis dėlto D.Zavackas ištaikė progą metimui iš toli, vilniečiai apsigynė ir 36 min. atsiliko tik 66:67, o B.Popovičius stojo mesti baudų. Serbas pataikė kartą ir rezultatas tapo lygus.

38 min. M.Bjelica, ir vėl baudos metimu, išvedė "Lietuvos rytą" į priekį 1 tašku. Puldami "Entente" krepšininkai paskubėjo, o kitoje aikštės pusėje savo darbą dirbo "Lietuvos ryto" juodkalnietis, pelnęs 2 tšk. ir dar įmetęs baudą. Po kelių akimirkų labai svarbią vinį nuo trijų taškų linijos smeigė M.Gecevičius, ir vilniečiai, likus pusantros minutės, atitrūko 76:69. "Entente" sumažino skirtumą, tačiau paskutinieji prancūzų bandymai pakeisti rungtynių baigtį sėkmės neatnešė. "Lietuvos rytas" laimėjo 77:72.

Rezultatyviausi krepšininkai. "Lietuvos rytas": D.Zavackas (tritaškiai - 4/9) 20, M.Gecevičius (tritaškiai - 5/8) 15, M.Bjelica 14, A.Jomantas (atkovojo 7 kamuolius) 9, S.Babrauskas 8, B.Popovičius (7 rezultatyvūs perdavimai) 6, D.Borovnjakas 3, A.Baynesas 2 (J.Sinica).

"Entente": A.Nicholsas 16, A.Moermanas 12, L.Sciarra (5 rezultatyvūs perdavimai) ir A.Curti - po 10, C.Banksas (6 klaidos) 8, R.Covile 7, A.Dobbinsas 5, L.Vaty 4.

Komandinė statistika. Dvitaškiai ("Lietuvos rytas" ir "Entente") - 12/26 (46 proc.) ir 15/25 (60), tritaškiai - 11/27 (41) ir 7/17 (41), baudos - 20/28 (71) ir 21/27 (78), atkovota kamuolių - 26 ir 33, perimta - 14 ir 4, rezultatyvūs perdavimai - 18 ir 9, klaidos - 9 ir 21.

Trenerių komentarai. Rimas Kurtinaitis ("Lietuvos rytas"): "Džiaugiuosi vyrų darbų aikštėje, o rungtynės nebuvo gražios. Jautėme spaudimą, nes pergalės reikėjo žūtbūt, todėl žaidimas ir bangavo. Norėčiau pagirti varžovų trenerį ir visą komandą - jie iki šiol nelaimėjo nei vienerių rungtynių tik dėl to, kad neturi tokio lygio varžybų patirties. Tuo metu mes šiandien vėl susigrąžinome nugalėtojų mentalitetą, ir aš tuo ypač džiaugiuosi. Reikia pripažinti, kad rungtynių gale mums nusišypsojo sėkmė, kai kelis kartus pavyko sugraibyti kamuolį po netaiklių metimų. Džiaugiuosi M.Bjelica, puikiai žaidė D.Zavackas, bet su priekine linija vis dar turime problemų. Esame pavargę ir žaidžiame 120 proc. savo galimybių. Nematau būdų, kaip iš šios komandos išspausti dar daugiau."

Philippe'as Herve ("Entente"): "Lietuvos rytas" yra TOP16 lygio komanda, turinti visai pamatuotas ambicijas žengti į kitą Eurolygos etapą. Bet kuriai komandai žaisti Vilniuje yra nelengva."

Šiame straipsnyje: Lietuvos rytasentente