Lietuviai komandiniame sprinte aplenkė keturių šalių atstovus

Komandinio sprinto pusfinalio etape Lietuvos slidininkai Modestas Vaičiulis ir Mantas Strolia įveikė distanciją per 19 min. 43,1 sek., užėmė 18 vietą ir į finalą nepateko.

Vyrų varžybose dalyvavo 22 komandos, kurios buvo suskirstytos į dvi grupes po 11 duetų. Sportininkai pakaitomis turėjo po tris kartus įveikti 1,6 km ilgio distanciją.

Lietuviai startavo antrajame pusfinalyje, kuriame užėmė devintą vietą. Pirmasis į trasą iššliuožė M.Vaičiulis, kurį pakeitęs M.Strolia didžiąją dalį rato laikėsi pirmoje vietoje. Tačiau vėliau favoritams padidinus tempą, Lietuvos komanda rikiuotėje nukrito žemyn.

Lietuviai antrajame pusfinalyje nugalėjusiams Rusijos atstovams pralaimėjo 55,5 sek., tačiau aplenkė Kinijos bei nefinišavusią Didžiosios Britanijos komandas. Norint patekti į finalą, M.Vaičiuliui ir M.Stroliai reikėjo šliuožti bent 48,8 sek. greičiau.

Susumavus pirmojo bei antrojo pusfinalių rezultatus, už Lietuvos slidininkų nugarų taip pat atsidūrė Australijos bei finišo nepasiekę Baltarusijos sportininkai.

Į finalą, kuriame šliuoš dešimt komandų, pateko po tris kiekviename pusfinalyje geriausiai pasirodžiusius duetus bei keturios likusios greičiausiai distanciją įveikusios komandos.

Finale varžysis Rusijos, Norvegijos, Vokietijos, Kanados, Suomijos, Čekijos, JAV, Prancūzijos, Italijos ir Kazachstano komandos.

Šiame straipsnyje: Vankuverisslidinėjimas