Lietuva karaliauja D grupėje: perlipti ir prancūzai (papildyta)

Lietuvos krepšinio rinktinė laimėjo kovą dėl Pasaulio čempionato D grupės lyderių pozicijos, viena ranka nubloškusi prancūzus 69:55.

Rimtų problemų tradiciškai iš lėto pirmenybėse Turkijoje įsivažiuojantiems lietuviams Prancūzijos komanda pridarė tik pirmoje mačo dalyje. Po pertraukos aikštėje dominavo trenerio Kęstučio Kemzūros ekipa, gana nesunkiai įtvirtinusi savo pranašumą.

Starto penketai. Lietuva: M.Kalnietis, M.Pocius, J.Mačiulis, L.Kleiza, R.Javtokas.

Prancūzija: Y.Bokolo, N.Batumas, N.de Colo, B.Diaw, A.Traore.

Pirmasis kėlinys. Mačo pradžioje komandos apsikeitė J.Mačiulio ir N.de Colo metimais. J.Mačiulis netrukus pratęsė rungtynėse prieš ispanus pradėtą dėjimų seriją dar viena įspūdinga ataka. Prancūzus į priekį išvedė B.Diaw tritaškis, bet čia pat tuo pačiu atsakė M.Kalnietis, dar ir įspūdingai nupūtęs varžovo metimą po savuoju krepšiu. Tiesa, N.Batumas pelnė du taškus išprovokavęs M.Pociaus pražangą - 7:8. Žaidimas pirmąsias 5 min. klostėsi visiškai lygiai. K.Kemzūra pirmąjį rimtesnį pavojų pajuto po laisvo palikto N.Batumo tolimo šūvio ir paprašė minutės pertraukėlės - 9:13. Lietuvių gretose pasirodė P.Jankūnas, M.Gecevičius ir T.Delininkaitis, o J.Mačiulis vienas prieš vieną įveikė M.Gelabale gynybą. Kitoje atakoje J.Mačiulį jau sudorojo B.Diaw. Dar vieną tritaškį pridėjo M.Gelabale, ir Lietuvos komanda atsiliko jau 11:18, o prancūzai smeigė dar du tolimus metimus. Spragos gynyboje neleido lietuviams pirmajame kėlinyje, kuris baigėsi rezultatu 11:24, žengti įkandin varžovų.

Antrasis kėlinys. Lietuvių metimai skriejo pro šalį, bet pavyko bent jau pristabdyti įspūdingai pirmajame kėlinyje pataikiusius prancūzų snaiperius. Po greitos atakos Lietuvos rinktinė priartėjo prie oponentų iki 14:26, tačiau K.Kemzūros auklėtiniams nesisekė ir skintis kelią prie krepšio per baudos aikštelę, kurią užėmė fiziškai tvirti Prancūzijos aukštaūgiai. M.Pociaus tolimas metimas išsisuko iš lanko, prancūzai nesugebėjo rezultatyviai užbaigti kontratakos - antrajame ketvirtyje komandos taškus rinko labai sunkiai. 15 min. rezultatas buvo 14:27. Abi rinktinės neblogai dirbo gynyboje ir po savais krepšiais, todėl per 3 min. atkarpą oponentai apsikeitė vos 2 tšk. Lietuviai šovė 18 min.: J.Mačiulis timptelėjo savo komandą pelnydamas tris taškus, tą patį pakartojo R.Seibutis, ir V.Collet suskubo griebtis minutės pertraukėlės Lietuvos ekipai atsiliekant 22:29. Ilsėtis K.Kemzūros auklėtiniai išėjo priartėję prie varžovų iki 24:30.

Rezultatyviausi po dviejų kėlinių. Lietuva: J.Mačiulis 13, M.Kalnietis 5, R.Seibutis 3.

Prancūzija: N.Batumas 12, B.Diaw 7, N.de Colo 5.

Trečiasis kėlinys. M.Pocius tritaškiu perpus nubraukė prancūzų pranašumą. Žaibiškas L.Kleizos reidas paliko tiesioginį oponentą užnugaryje, o varžovų priekinė linija puolėjo nebesulaikė: du taškai su pražanga, ir rezultatas jau lygus. Po ilgos pertraukos lietuvius į priekį vėl išvedė dar vienas tolimas M.Pociaus šūvis. V.Collet per akis užteko kitoje atakoje prancūzus užklupusio J.Mačiulio taškų - minutės pertraukėlė rezultatui esant 37:33. Tai nepadėjo rekonstruoti pirmoje rungtynių pusėje demonstruotos gynybos - lietuvių derinį užbaigė R.Javtokas. Įsibėgėjo ir L.Kleiza: po jo taškų lietuvių persvara pasiekė 9 tšk. - 44:35. Trečiajame kėlinyje įsisukusio lietuviško viesulo pakrikusios prancūzų gretos jau nebepajėgė atlaikyti. Tiesa, krepšininkų iš Lietuvos įkarštį kiek atvėsino 4 iš eilės mėlynųjų taškai. 28 min. rezultatas buvo 50:41. Po pertraukos įjungusi aukštesnę pavarą K.Kemzūros komanda prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 52:41.

Ketvirtasis kėlinys. Pirmuosius savo taškus tolimu metimu pelnė T.Delininkaitis, o R.Seibutis pradėjo doroti prancūzus - po jo tritaškio rezultatas tapo 58:41. Lyderių, galinčių užvesti komandą, į Turkiją neatsivežusi Prancūzijos rinktinė rodėsi nepasiruoši pakilti į oponentų šturmą. Lietuviai ramiai rezgė ilgas atakas ir tampė priešininkų gynybą: po triuškinančio T.Klimavičiaus dėjimo jo komanda buvo priekyje 62:45. Laikas tiksėjo, o prancūzams nepavyko greitai tirpdyti deficito. Tiesa, A.Albicy tritaškis nukirpo lietuvių persvarą iki 65:55, tačiau bebuvo likę pusantros žaidimo minutės. Lietuviai iškovojo pergalę 69:55 ir tapo vienvaldžiais pogrupio lyderiais.

Rezultatyviausi žaidėjai. Lietuva: J.Mačiulis (6 klaidos) 19, L.Kleiza 15, M.Kalnietis 9, M.Pocius 8, R.Seibutis 6, T.Klimavičius 5, T.Delininkaitis 3, P.Jankūnas ir R.Javtokas - po 2 (M.Gecevičius).

Prancūzija: N.Batumas 13, M.Gelabale 10, N.de Colo ir B.Diaw - po 9, A.Traore 6, A.Albicy 3, A.Koffi ir I.Mahinmi - po 2, Y.Bokolo 1.

Komandų rodikliai. (Lietuva ir Prancūzija) Dvitaškiai – 16/30 (53 proc.) ir 11/32 (34), tritaškiai – 7/19 (37) ir 7/20 (35), baudos – 16/19 (84) ir 12/19 (63), atkovota kamuolių - 32 ir 29, perimta - 8 ir 10, rezultatyvūs perdavimai – 13 ir 11, klaidų - 19 ir 18.

Padėtis. Tiek lietuviai, tiek prancūzai jau užsitikrino vietas kitame pirmenybių etape, įveikę pirmuosius tris savo oponentus. Abi ekipos gan netikėtai pribloškė D grupės favoritais laikytus ispanus.

Akistatos. Lietuvos ir Prancūzijos dvikovų krepšinio aikštėse ištakos siekia 1939 m. Europos pirmenybes Kaune. Per devynis tarpusavio mačus oficialiose varžybose lietuviai pasiekė 5 pergales, prancūzai triumfavo 4 kartus. Pastarąją komandų akistatą 2007 m. žemyno čempionate 88:73 laimėjo Ramūno Butauto treniruojami žalieji.

Jėgos. Lietuviai vakar žaidė vėlyviausias rungtynes D grupėje, o įspūdingos pergalės prieš Ispanijos komandą sujaudinti krepšininkai sumigo paryčiais. Tiesa, nuovargis kamuoja ir Prancūzijos atstovus, kurie vakar tik po atkaklaus mūšio palaužė kanadiečių pasipriešinimą.

Arbitrai. Mačui teisėjavo arbitrai Jorge Vazquesas (Puerto Rikas), Anthony'is Jordanas (JAV) ir Juanas Jose Fernandezas (Argentina).