Lietuva JAV rinktinei pralaimėjo po gražios kovos 61:77

Ispanijoje draugiškas rungtynes sužaidė pasaulio krepšinio čempionatui besirengiančios JAV ir Lietuvos rinktinės.

Netiksliais varžovų metimais bei klaidomis pasinaudoję lietuviai nuo pat mačo pradžios išsiveržė į priekį ir pirmajame kėlinyje diktavo savo sąlygas.

Įpusėjus ketvirčiui po Jono Mačiulio triuškinančio dėjimo bei puikaus Renaldo Seibučio prasiveržimo per visą aikštę amerikiečių komandos trenerių štabas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes Lietuvos rinktinės pranašumas pasiekė aštuonis taškus - 11:3.

Nors antroje ketvirčio pusėje lietuviams vis sunkiau sekėsi rinkti taškus, amerikiečiai ir toliau beveik viską metė pro šalį, todėl likus žaisti dvi minutes Kęstučio Kemzūros auklėtiniai vis dar buvo priekyje - 13:7.

Paskutinėmis sekundėmis R.Seibutis pelnė dar du taškus ir po labai nerezultatyvaus pirmojo kėlinio Lietuvos rinktinė buvo priekyje - 15:7.

Antrojo kėlinio pradžioje abi komandos ir toliau beveik visus metimus siuntė pro šalį, todėl Lietuvos rinktinė sužaidus tris minutes ir toliau pirmavo 17:8.

Kėlinio viduryje pirmąjį tolimą metimą šiose rungtynėse pataikė Russellas Westbrookas, dvitaškį pridėjo Rudy Gay'us ir amerikiečių deficitas šiek tiek aptirpo - 15:21.

Suaktyvinę veiksmus gynyboje, JAV rinktinės krepšininkai spurtavo 10:4 ir NBA čempionas Lamaras Odomas metimu iš po krepšio atstatė pusiausvyrą - 25:25.

L.Kleizos pastangomis prasidėjus paskutinei kėlinio minutei Lietuvos komanda susigrąžino minimalią persvarą ir įpusėjus susitikimui buvo priekyje - 29:28.

Antrąją mačo pusė amerikiečiai pradėjo gerokai rezultatyviau. Penkis taškus pelnė K.Durantas, tolimą metimą pridėjo R.Westbrookas ir nors lietuviai taip pat pelnė penkis taškus, JAV rinktinė sužaidus tris minutes pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržė į priekį - 36:34.

Po Roberto Javtoko šešių taškų iš eilės lietuviai vėl buvo susigrąžinę trijų taškų pranašumą (42:39), tačiau JAV komanda atsakė spurtu 7:0 ir įgijo keturių taškų persvarą - 46:42. Likus žaisti dvi minutes Mantas Kalnietis buvo nubaustas nesportine pražanga, nesutikęs su arbitrų sprendimu L.Kleiza užsidirbo techninę pražangą ir keturis baudų metimus iš eilės sumetę amerikiečiai šiek tiek atitrūko - 54:49.

Per likusį laiką tritaškį pataikė Erickas Gordonas ir JAV ekipa prieš lemiamą ketvirtį jau turėjo aštuonių taškų pranašumą - 57:49.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Lietuvos rinktinės klaidų virtine aikštės viduryje ir tuo pasinaudoję JAV krepšininkai laimėjo dviejų minučių atkarpą 8:0 ir ne tik pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą, bet ir gerokai nutolo - 65:49. Įgiję saugią persvarą, amerikiečiai ėmė žaisti gražiai, ne vieną ataką baigė efektingais metimais ir persvaros jau neišbarstė. JAV rinktinė iškovojo pergalę rezultatu 77:61.

Pirmosiose trijų komandų turnyro rungtynėse lietuviai penktadienį 75:94 nusileido Ispanijos rinktinei.

Šioje dvikovoje Lietuvos rinktinės vyriausias treneris vėl gali registruoti visus keturiolika kandidatų.