JAV ledo ritulininkai sutriuškino suomius per vieną kėlinį

Pirmajame olimpinio ledo ritulio turnyro pusfinalyje JAV komanda nokautavo Suomijos rinktinę rezultatu 6:1 (6:0, 0:0, 0:1) ir žengė į finalą.

Pirmajame kėlinyje sužaidus vos 2 min. suomių vartuose įsisuko tikra įvarčių karuselė: amerikiečiai vieną po kito siuntė ritulius į Miikkos Kiprusoffo ginamus vartus.

JAV komandos gretose dukart pasižymėjo Patrickas Kane, po sykį - Ryanas Malone, Zachas Parise, Erikas Johnsonas ir Paulas Stastny'is.

Priblokšti tokios rungtynių pradžios 2006 m. olimpiniai vicečempionai suomiai per likusius du kėlinius bandė pasiekti bent garbės įvartį. Tai mačo pabaigoje padarė Antti Miettinenas.

Amerikiečiai olimpinių žaidynių turnyro finale sekmadienį žais po aštuonerių metų pertraukos. 2002 m. Solt Leik Sityje JAV komanda laimėjo sidabro medalius, o po ketverių metų Turine tenkinosi aštuntąją vieta.

Dukart olimpiniais čempionais tapusiems amerikiečiams paskutinį kartą triumfuoti pavyko dar 1980 m.

Kitame pusfinalyje susitinka Kanados ir Slovakijos ledo ritulininkai.

Šiame straipsnyje: Vankuverisledo ritulys