Brazilų ir Dramblio Kaulo Kranto futbolininkų mačas virto spektakliu

Brazilai Dramblio Kaulo Kranto futbolininkams užkūrė tikrą pirtį, o futbolo mylėtojams padovanojo šou, kurio jie ilgai laukė. Rezultatas 3:1 brazilų naudai.

Brazilų futbolininkai pademonstavo greitą, dinamišką, ir, svarbiausia, kūrybišką futbolą. Komentatoriai brazilų profesionalumą ir žaibiškas atakas prilygino futbolo stebuklui.

Atsilygindami už žavingą žaidimą ir pliūpsnį teigiamų emocijų Brazilijos sirgaliai savo keliamu triukšmu nustelbė net įkyriai visas rungtynes lydinčias vuvuzelas.

Brazilijos ir Dramblio Kaulo Kranto susitikimas vyko didžiausiame čempionato stadione – 88,5 tūkst. gerbėjų talpinančioje „Soccer City“ arenoje Johanesburge.

Brazilai mače buvo akivaizdūs lyderiai, nors Dramblio Kaulo Kranto rinktinės gynyba kėlė pagarbą.

Drausmingą Dramblių gynybą brazilai pralaužė 25-ą mačo minutę, kai Kaka suklaidino vieną varžovą, išsaugojo kamuolį, perdavė jį Luisui Fabiano, o šis galingu smūgiu jį palydėjo į Dramblių vartus.

Pirmoji mačo pusė tuo ir baigėsi - 1:0.

Po didžiosios pertraukos L.Fabiano  surengė tikrą šou. Brazilų puolėjas prasiyrė pro tris varžovų gynėjus ir stipriu spyriu pasiuntė kamuolį į Dramblių tinklą. Taigi 50-ą mačo minutę rezultatas tapo 2:0 brazilų naudai.

Tiesa, antrasis įvartis buvo įskaitytas, arbitrui iš Prancūzijos Stephane'ui Lannoy užmerkus akis prieš tai, kad žongliruodamas kamuoliu L.Fabiano lietė ranka jį net du kartus.

Pajutę savo galią brazilai nė nežadėjo sustoti. 62-ą rungtynių minutę Kaka surengė dar vieną reidą ir tinkamu momentu kamuolį perdavė vienam prieš vartininką atsidūrussiam Elano. Jis pasinaudojo Dramblio Kaulo Kranto futbolininkų gynybos spraga ir pelnė brazilams trečiąjį įvartį.

Tačiau Dramblių ryžto toks triuškinantis rezultatas nenumalšino. Jie įnirtingai gynėsi ir 79-ą mačo minutę netgi sukūrė rezultatyvią ataką. Po puikaus komandos draugo perdavimo iš krašto pirmąjį savo įvartį čempionate pelnė Dramblių lyderis Didier Drogba.

Rezultatas tapo 3:1.

Varžybų laikas tirpo, o įtampa pasiekė apogėjų. Drambliai išprovokavo brazilus. Kelias mačo minutes stadione virė ne futbolo aistros, bet nervų karas. Priešininkai ėmė stumdytis, o teisėjas ir vienos, ir kitos ekipos futbolininkams rodė geltonas korteles. Kaka už emocijų nevaldymą buvo parodytos net dvi geltonos kortelės. Brazilą arbitras išvarė iš stadiono.

Nuslopinus emocijų proveržį arbitras rungtynėms pridėjo papildomas tris minutes. Žaidimas ir toliau buvo nervingas ir kupinas santykių aiškinimosi. Tačiau Dramblių tai neišgelbėjo. Nuaidėjus mačą užbaigiančiam teisėjo švilpukui rezultatas liko nepasikeitęs - 3:1. Drambliams teko pripažinti brazilų pranašumą.

Šiame straipsnyje: pasaulio futbolo čempionatas