Afrikos čempionai žengė į pusfinalį

Neužtikrintas Kamerūno rinktinės vartininko žaidimas bei teisėjo klaida atvėrė kelią į pusfinalį Afrikos čempionų titulą ginančiai Egipto rinktinei, po pratęsimo pranokusiai varžovus 3:1.

Afrikos futbolo čempionato ketvirtfinalio mačas tarp Kamerūno ir Egipto pirmadienį virto įspūdingu pastarosios rinktinės kapitono Ahmedo Hassano spektakliu.

Absoliutus žemyno rekordininkas Egipto rinktinės marškinėlius rungtynėse su Kamerūnu vilkėjo jau 170 kartą.

Pirmieji intriguojančiame mače į priekį kurioziškai išsiveržė Kamerūno futbolininkai - 26 min. Emana nuo kampinio gairelės pasiuntė kamuolį tiesiai į vartus. Prie artimojo savo vartų virpsto stovėjęs A.Hassanas lietė kamuolį, tačiau nesugebėjo jo nukreipti į šoną. Vis dėlto netrukus 34 metų futbolininkas ištaisė savo klaidą.

37 min. po tolimo A.Hassano smūgio netinkamą poziciją užėmęs Kamerūno komandos vartininkas Carlosas Kameni buvo priverstas traukti kamuolį iš savo vartų.

Antrajame kėlinyje nei viena ekipa nesugebėjo pasižymėti, todėl teko žaisti pratęsimą.

Jo metu sėkmė lydėjo Egipto futbolininkus. 92 min. įvartį C.Kameni nuginklavo Mohamedas Gedo, o jau po trijų minučių teisėjas įskaitė kontroversišką A.Hassano įvartį.

Egipto rinktinės kapitonas pasižymėjo po dar vieno tolimo smūgio. Vėl neužtikrintai sužaidęs C.Kameni kamuolį nukreipė į vartų skersinį, nuo kurio atšokęs šis, arbitrų nuomone, nusileido vartų plote. Vis dėlto po vaizdo pakartojimo paaiškėjo, kad įvartis neturėjo būti įskaitytas - kamuolys nebuvo kirtęs vartų linijos.

Per likusį laiką palūžę Kamerūno futbolininkai nesugebėjo rimčiau užspausti varžovų - Egiptas šventė pergalę 3:1.

Kitame ketvirtfinalio susitikime Nigerija tik po 11 m baudinių serijos palaužė Zambijos ekipą. Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi be įvarčių, o kelią į pusfinalį Nigerijos futbolininkams atvėrė nesėkmingas Zambijos rinktinės naujoko Thomaso Nyirenda'os smūgis nuo 11 m žymos.

Nigerija - Zambija 0:0. (11 metrų baudinių serija 5:4).

Egiptas - Kamerūnas 3:1. Įvarčiai: A.Hassanas (37, 95 min.), M.Gedo (92)/A.Hassanas (26, į savus vartus).

Pusfinalių rungtynėse ketvirtadienį Gana susitiks su Nigerija, o Egiptas - su Alžyru.

Šiame straipsnyje: Afrikos futbolo čempionatas