Iš ūkininkų Kalvarijoje konfiskuota 15 žiauriomis sąlygomis laikytų galvijų

 • Teksto dydis:

Už gyvūnų nepriežiūrą, piktybiškai pažeidinėjamus teisės aktų reikalavimus ir ignoruojamus raginimus ištaisyti pažeidimus, nustatytus ankstesnių tikrinimų metu, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) Kalvarijos rajono ūkininkams pritaikė griežčiausią sankciją – 15 penimų galvijų – bulių konfiskavimą, be to, jiems teks sumokėti ir tūkstantinę baudą.

Galvijų laikytojus nuspręsta patraukti administracinėn atsakomybėn dėl žiauraus elgesio su gyvūnais po to, kai VMVT Marijampolės departamento veterinarijos inspektoriai patikrino šių ūkininkų gyvūnų laikymo vietą ir priežiūros sąlygas. Patikrinimo metu nustatyta, kad ūkiniai gyvūnai buvo laikomi prastomis sąlygomis, o žiemos sezono metu jie buvo palikti ganytis lauke esant minusinei oro temperatūrai, nebuvo prižiūrimi.

Gyvūnai neturėjo jokios galimybės visi vienu metu pasislėpti nuo blogų oro sąlygų, nebuvo pakankamai girdyti. Jų laikymo vietoje buvo pilna pašalinių daiktų, kurie kėlė grėsmę susižaloti. Tvartuose mėšlas nebuvo valomas, jie nebuvo periodiškai dezinfekuojami. Dalis galvijų apskritai nebuvo suženklinti, jų augintojai inspektoriams nepateikė privalomų duomenų apie gyvūnų gydymą ar atliekamą veterinarinę apžiūrą.

Apie šių Kalvarijos ūkininkų piktybišką elgesį su savo gyvūnais ir jų nepriežiūrą žinojo ir vietos savivaldybė, kuriai VMVT, pradėjusi administracinę teiseną, pavedė užtikrinti laikiną gyvūnų globą ir prižiūrėti jų šeimininkus, kad šie gyvūnus pašertų, pagirdytų, užtikrintų tinkamas laikymo sąlygas.

„Bendraudami su ūkininkais nuolat pabrėžiame atsakingo elgesio su gyvūnais būtinybę. Tai yra privaloma ne vien kalbant apie mažuosius augintinius, tačiau ir ūkinius gyvūnus. Labai apmaudu, kad šiuo atveju ūkio savininkas vengė bendradarbiauti, atsisakė šalinti trūkumus ir ignoravo mūsų raginimus susitvarkyti. Ūkis buvo tikrintas ne kartą, tačiau nustatyti pasikartojantys biologinio saugumo ir gyvūnų gerovės teisės aktų pažeidimai šalinti labai vangiai. Todėl užfiksavus žiaurų elgesį, iš savininko gyvūnai buvo paimti. Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad ūkyje laikomi ūkiniai gyvūnai privalo būti ženklinami nustatyta tvarka, laiku, kitu atveju neženklinti gyvuliai, kurių atsekamumas negalimas, gali būti nukreipti utilizavimui.

Šis Kalvarijos atvejis yra labai blogas pavyzdys, kaip negalima elgtis su savo gyvūnais. Užfiksavę tokius nepriežiūros atvejus visada elgsimės principingai ir ateityje, o užkardydami gyvūnų kankinimą – taikysime griežčiausias įstatymais numatytas poveikio priemones. Dabar šį ūkį stebėsime atidžiau ir labai tikimės, kad jo savininkai pasidarys reikiamas išvadas bei ateityje elgsis kur kas atsakingiau“, – sakė VMVT Marijampolės departamento direktorius Gediminas Gvazdaitis.

VMVT kviečia nelikti abejingais gyvūnų kančiai ir iškart, vos pastebėjus pranešti apie skriaudžiamą augintinį arba netinkamai laikomus ūkinius gyvūnus bendruoju VMVT telefonu 8

800 40 403 arba tiesiogiai teritoriniams VMVT padaliniams, taip pat užpildžius elektroninę pranešimo formą internete https://vmvt.lt/skundu-formos. Gauta informacija iš karto yra perduodama vietos veterinarijos inspektoriams, kurie vyksta jos patikrinti ne tik darbo metu, bet ir po darbo valandų, taip pat poilsio ir švenčių dienomis. Esant poreikiui, į operatyvinius patikrinimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais vykstama su policijos pareigūnais.


Šiame straipsnyje: VMVT 2018

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių