Raudondvaryje suskaičiuotas pakaunės sportininkų medalių kraitis

Nors pandemija pažėrė nemažai staigmenų sporto pasauliui, kokiose tik šalyse pernai neplevėsavo Lietuvos vėliava! Ypač džiugu, kad ją nešė Kauno rajono sportininkai. Trispalvė plazdėjo kaimyninėje Lenkijoje, tolesnėse Slovakijoje ir Čekijoje, Italijoje, kitose Europos šalyse, netgi Saudo Arabijos dykumoje. O iš šių ir kitų šalių pakaunės sportininkai grįžo su bronza, sidabru ir net auksu. Sausio 28-osios pavakarę Raudondvaris kelioms valandoms tapo pakaunės sportininkų sostine: Kauno rajono savivaldybės vadovai pagerbė daugiausia pasiekusius ir labiausiai garsinusius šį kraštą.

Fortūna šypsojosi motociklininkams

Neveroniškis Arūnas Gelažninkas pakvietimą jau užsitikrino ir į kitų metų geriausių sportininkų pagerbimo renginį. Septyniolika kartų Lietuvos motokroso čempionas Dakaro ralio nugalėtoju „Original by Motul“ klasėje tapo pernai, šio titulo neperleido ir šiemet. Bendroje motociklininkų įskaitoje Dakaro lenktynes šiemet A.Gelažninkas baigė 46-as.

Fortūna šypsojosi dar dviem pakaunės motociklininkams. Ringaudiškis Danielius Žoštautas ir Lapėse gyvenantis Andrius Mitkevičius – pirmieji Lietuvos sportininkai, dalyvavę aukščiausio rango pasaulio "Internalional Six Days Enduro" motociklų varžybose. Iš Italijoje pernai vykusių varžybų abu vyrai grįžo su bronzos medaliais. Be to, tarp D.Žoštauto sportinių trofėjų pernai sužibo ir auksas: ringaudiškis yra 2021 m. Europos "Cross Country" taurės pirmos vietos laimėtojas.

Siekia tapti pasaulio čempionu

Profesionaliai Kauno futbolo komandose, Kėdainių „Nevėžio“ ekipoje žaidęs, buvęs Lietuvos jaunimo futbolo rinktinės narys Dainius Liutkus prieš penkerius metus susižavėjo ekstremaliu bėgimu – OCR (angl. „obstacle course race“). Taurakiemio seniūnijos Piliuonos kaimo gyventojas 2021 m. tapo Lietuvos ekstremalaus bėgimo čempionu, tarptautinių ekstremalaus bėgimo su kliūtimis varžybų Slovakijoje, Čekijoje, Lenkijoje nugalėtoju ir prizininku.

Siekis: D.Liutkus ankstesniais metais jau yra pelnęs ekstremalaus sporto pasaulio vicečempiono titulą ir neslėpė ambicijų tapti čempionu. / D. Liutkaus asmeninio archyvo nuotr.

Žaibišką karjerą šioje sporto šakoje darantis sportininkas ankstesniais metais jau yra pelnęs ekstremalaus sporto pasaulio vicečempiono titulą ir neslėpė ambicijų tapti čempionu.

D. Liutkus yra vienas iš „OCR Baltic Warriors“ komandos įkūrėjų. Tai grupė ekstremalaus bėgimo su kliūtimis entuziastų, siekiančių populiarinti OCR sportą Lietuvoje. Savo komandos nariams jis rengia treniruotes Piliuonoje, ypač prieš techniškai sunkesnes varžybas, pademonstruoja pagrindinius principus.

Rankininkų kalvė

Tarp 100 į šventę pakviestų pernai aukštus rezultatus pademonstravusių sportininkų buvo itin gausus būrys rankininkų. Tai leidžia tvirtinti, kad Kauno rajonas yra rankininkų kalvė.

Svarių rezultatų pernai pasiekė garliaviškis, buvęs Kauno rajono sporto mokyklos auklėtinis, „Granito“ komandos atstovas, Lietuvos vyrų rankinio rinktinės narys Deividas Jovaišas. Jis – ir istorinio Lietuvai čempionato dalyvis, mat 2022 m. Europos vyrų rankinio čempionate Lietuvos vyrų rankinio rinktinė startavo po 24 metų pertraukos.

Programa: šventinę nuotaiką kūrė sportinių šokių šokėjai. tinės narys D.Jovaišas. /  Rankinis.lt nuotr.

Galbūt šįkart būtų tiksliau sakyti „rankininkių“, nes Kauno rajono savivaldybės vadovai ranką spaudė net trylikai šios sporto šakos atstovių. Tai – Europos merginų „U-19“ rankinio čempionato Italijoje II vietos laimėtojos, 2021 m. Lietuvos moterų rankinio čempionato ir Lietuvos jaunimo „U-19“ rankinio čempionato, 2021 m. Europos merginų „U-17“ paplūdimio rankinio čempionato Bulgarijoje dalyvės.

Rankininkių kalvės titulą pakaunei dar labiau patvirtino pernykščiai Kauno rajono moterų rankinio komandos „CASCADA-HC Garliava SM“ rezultatai. Ritos Urnikienės vadovaujamos sportininkės iškovojo visus įmanomus laimėjimus Lietuvoje: tapo Lietuvos moterų rankinio lygos čempionėmis, Lietuvos rankinio federacijos taurės ir Lietuvos rankinio federacijos supertaurės laimėtojomis.

Vis labiau pakaunėje populiarėja ir futbolas, o šios sporto šakos Kauno rajono komandos sau kelia vis aukštesnius tikslus. Pernai Lietuvos futbolo federacijos „A“ lygos čempionate debiutavusi Kauno rajono FC „Hegelmann“ komanda iškovojo penktą vietą, o FK „Garliava“ Lietuvos futbolo federacijos II lygos čempionate užėmė ketvirtą vietą ir pelnė teisę šiais metais pereiti žaisti į aukštesnę – I lygą.

Seka tėčio pėdomis

Šventėje savo darbo rezultatais galėjo didžiuotis Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas. Jo auklėtiniai – svarsčių kilnotojai – skina pergales Europos ir pasaulio turnyruose. Širdį vicemerui glosto ir tai, kad sportiniame kelyje jo pėdomis žengia dukra Kotryna. Ji, kaip ir Gabrielė Kuršaitytė, yra 2021 m. Pasaulio jaunių svarsčių kilnojimo čempionato antrosios vietos laimėtoja, 2021 m. Lietuvos svarsčių kilnojimo čempionė.

Džiaugsmas: Kauno rajono mero pavaduotojas P.Visockas džiaugiasi auklėtinių – svarsčių kilnotojų,tarp jų ir dukros Kotrynos, skinamomis pergalėmis Europos ir pasaulio turnyruose.  / J. Kinderytės nuotr.

Kitas P. Visocko auklėtinis Matas Čepulis pernai tapo Europos svarsčių kilnojimo taurės pirmosios vietos laimėtoju ir Lietuvos svarsčių kilnojimo čempionu.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių