Būsimiesiems Lietuvos sporto universiteto studentams – septynios bakalauro studijų programos

 • Teksto dydis:

Vyksta bendrasis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Priėmimą sudarys du etapai: pagrindinis ir papildomas. Pagrindinio priėmimo prašymus iki rugpjūčio 5 d. stojantieji galės registruoti Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (BPIS), jungiantis per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) tinklalapį, o nuo rugpjūčio 13 d. iki rugpjūčio 16 d. norintieji galės teikti prašymus dalyvauti papildomame priėmime.

Lietuvos sporto universitetas (LSU) siūlo specializuotas, sporto mokslu grįstas studijas ir tikisi, kad stojantiesiems bus patrauklios visos 7 bakalauro studijų programos: Treniravimo sistemos, Fizinis ugdymas ir sportas, Pratimai, mityba ir streso valdymas, Fizinis aktyvumas ir sveika gyvensena (Physical Activity and Lifestyle), Fizinis aktyvumas ir visuomenės sveikata, Sporto ir turizmo vadyba ir Kineziterapija. Šiemet sporto studijoms skirtos 104 valstybės finansuojamos studijų vietos.

Stojantiesiems į LSU – didesnė sporto pasiekimų reikšmė

Gera žinia šiemet ketinantiems stoti į LSU Treniravimo sistemų, Fizinio ugdymo ir sporto, Pratimų, mitybos ir streso valdymo bei Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos (Physical Activity and Lifestyle) studijų programas – konkursinio balo sandaroje didesnį svorį turės sporto pasiekimai.

Skaičiuojant stojančiųjų į sporto ir sporto pedagogikos studijų programas konkursinį balą iš keturių mokomųjų dalykų vietoje pagrindinio dalyko imami sporto pasiekimai. 2021 m. stojantiems į sporto studijų programas už sporto pasiekimus bus skiriama 0,4 konkursinio balo, o kitiems trims dalykams – po 0,2 balo. Pernai už sporto pasiekimus ir antrąjį dalyką buvo skiriama po 0,3, o likusiems dviem dalykams – po 0,2 balo.

2021 m. konkursinio balo dedamoji už sporto pasiekimus sudarys 0,4 konkursinio balo: 0,3 – sporto pasiekimai, 0,1 – fizinio ugdymo metinis pažymys. 2020 ir 2019 m. ši dedamoji buvo 0,3 konkursinio balo: 0,2 – sporto pasiekimai, 0,1 – fizinio ugdymo metinis pažymys.

Nuo 2021 m. bus vertinami bet kurių metų sporto pasiekimai. Iki šiol skaičiuojant konkursinį balą buvo įtraukiami tik paskutinių ketverių metų sporto pasiekimai.

Šiemet praplėstas sporto šakų, kurių pasiekimai vertinami, sąrašas. Į jį įeis 69 sporto šakos, kurioms skiriamos valstybės biudžeto lėšos. 2020 m. į šį sąrašą buvo įtraukta 40 sporto šakų.

Dar viena naujovė – treneriui, stojančiam į sporto ar sporto pedagogikos programas, neturint asmeninių sporto pasiekimų, jie gali būti vertinami pagal vieną geriausią auklėtinių paskutinių ketverių metų sporto pasiekimą.

Bendrojo priėmimo metu vyks ir norinčiųjų stoti į ugdymo mokslų studijų programas (LSU– į Fizinio ugdymo ir sporto studijų programą) motyvacijos vertinimas. Kaip ir iki šiol, pretenduoti į bet kurią ugdymo programą, kurią baigus suteikiama pedagogo kvalifikacija gali tik teigiamą įvertinimą gavę stojantieji.

Minimalieji reikalavimai stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas

Pakito minimalieji reikalavimai stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas (minimalieji rodikliai įvesti 2015 metais, dabartinė jų samprata tinka visiems, vidurinį išsilavinimą įgijusiems pradedant 2018 m.). Abiturientai, pretenduojantys stoti į valstybės finansuojamas vietas, turi būti išlaikę tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir laisvai pasirenkamo dalyko. Pakanka visų šių egzaminų minimalios išlaikymo ribos – 16 balų.

Skaičiuojamas bus ir mokomųjų dalykų metinių įvertinimų vidurkis. Į universitetus galės būti priimami stojantieji, kurių penkių privalomų mokytis dalykų metinių įvertinimų aritmetinis vidurkis, suapvalintas iki sveiko skaičiaus, bus ne mažesnis negu 7.

Stojantiesiems į valstybės nefinansuojamas vietas pakanka vieno valstybinio brandos egzamino.

Primename, kad stojamojo balo kartelė valstybės finansuojamoms vietoms išlaikoma tokia pat, kaip pernai – minimalus konkursinis balas stojant į universitetus turi būti ne mažesnis kaip 5,4.

Daugiau informacijos apie studijas LSU: https://www.lsu.lt/studijos/

Išsami informacija apie bendrąjį priėmimą: www.lamabpo.lt

Kyla klausimų dėl priėmimo į LSU?

Skambinkite tel. 8 677 69495 arba rašykite el. p. priemimas@lsu.lt

Laukiame Jūsų Lietuvos sporto universitete!


Šiame straipsnyje: LSU2021

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių