Anesteziologijos klinikai - tarptautinė akreditacija

LSMU Anesteziologijos klinikai – tarptautinės akreditacijos sertifikatas

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Anesteziologijos kliniką pasiekė oficialus sertifikatas, patvirtinantis,  kad LSMU Anesteziologijos ir reanimatologijos rezidentūros programa ir Universiteto ligoninė kaip rezidentūros bazė atitinka visoje Europos Sąjungoje galiojančius reikalavimus.

 

Prieš dvi savaites LSMU ligoninėje Kauno klinikose lankėsi Europos medicinos specialistų sąjungos (UEMS, Union Européenne des Médecins Spécialistes) įgaliotų ekspertų grupė iš Europos anesteziologų draugijos (ESA, European Society of Anaesthesiology), Europos Anesteziologų Tarybos (EBA, European Board of Anaesthesiology) ir Lietuvos anesteziologų-reanimatologų draugijos. Svečiai vertino LSMU Anesteziologijos ir reanimatologijos rezidentūros programą ir rezidentų rengimo sąlygas Kauno klinikose. Būtent šių ekspertų išvados ir nulėmė, kad akreditacijos procedūra, kuriai LSMU Anesteziologijos klinika rengėsi beveik metus, buvo sėkminga. Oficialų sertifikatą Anesteziologijos klinikos vadovas prof. Andrius Macas atsiims gegužės 31 dieną Švedijoje, Stokholme vyksiančiame Europos anesteziologų draugijos organizuojamame kongrese „Euroanesthesia 2014“.

 

„Instituciją vertino tarptautiniai ekspertai, turintys didžiulę patirtį ir galintys palyginti mūsų institucijos vertinamųjų sričių laimėjimus tarptautiniu aspektu“, – apie Anesteziologijos klinikai, siekiančiai ambicingų tikslų, reikšmingą įvertinimą sako prof. A. Macas. Didžiulį darbą atliko visa klinika, ypač daug nuveikė rezidentūros programos koordinatorius dr. Darius Trepenaitis ir tarptautinės akreditacijos rengėja Jurgita Borodičienė.

 

Ekspertai tikrino atliekamų anestezijų ir operacijų spektrą, turimą įrangą ir sąlygas operacinėse ir intensyvaus stebėjimo poskyriuose bei intensyviosios terapijos skyriuose. Vertintojai aplankė beveik visus padalinius, kuriuose vykdoma Anesteziologijos ir reanimatologijos rezidentūros programa: Intensyviosios terapijos, Chirurgijos, Ortopedijos ir traumatologijos klinikas, Kardiologijos intensyviosios terapijos skyrių, Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos, Akušerijos ir ginekologijos, Neurochirurgijos, Vaikų ligų ir Skausmo gydymo klinikas. Vizito metu didžiulis dėmesys skirtas rezidentų darbo ir mokymosi sąlygoms. Buvo tikrinami poilsio kambariai, biblioteka, rezidentų programa, dienynai, elektroninis anestezijų registravimas.

 

Akreditacijos procedūrą vykdę ekspertai stebėjo rezidentų edukacijos procesus: seminarus, darbą operacinėse, savarankiškai anestezijas atliekančius rezidentus, dalyvavo rytiniuose gydytojų pasitarimuose, kalbėjosi su rezidentais. Po to ekspertai pateikė pasiūlymų, ką galima dar patobulinti. Viena iš tokių rekomendacijų yra Anesteziologijos ir reanimatologijos rezidentų mokymo programos pailginimas vienais metais. Ši programa Lietuvoje trunka ketverius metus, o visoje Europoje – ne mažiau nei penkerius. Be to, ekspertai rekomendavo skirti dar daugiau dėmesio dėstytojų edukacijos klausimams, paragino greičiau pradėti ir plėtoti Simuliacijos centro veiklą bei integruoti į kasdieninį darbą elektroninę ligos istorijų ir anestezijų, pacientų stebėjimo registraciją, kurią Anesteziologijos klinika nuo 2014 metų sausio mėnesio pradėjo diegti pirmoji Lietuvoje. Akreditacija yra suteikiama penkeriems metams – tada ji turės būti tvirtinama iš naujo.

 

LSMU Neurochirurgijos klinika buvo pirmoji Lietuvoje, 2007 m. gavusi oficialų pripažinimą Europoje. Šiais metais Neurochirurgijos klinika akredituota pakartotinai. Dabar ekspertų vertinimo laukia LSMU Radiologijos klinika.LSMU


Šiame straipsnyje: LSMU-pr

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių