Kauno teisme – konfliktas dėl neteisėto pitonų laikymo: aplinkosaugininkai už tai skyrė baudą

Grįžti į straipsnį

Ooo

Ooo portretas
Labai įdomų ką teismas sprendžia šitoi labai paprastoi ir retoi byloi? Laikant laukinius gyvūnus kurie išplite Europos respublikose ir Lietuvoje (nes atrodo, kad Lietuva nėra Europos Sąjungoi, nes norima sukurti išgalvotus reikalavimus egzotiniams gyvūnams pagal GATO išreikštas nuomones). Europos gyvūnams reikalingas teisėto įsigijimo dokumentas laikant, jeigu jie nepavojingas žmonių gyvybei ir sveikatai laikant bute leidimų nereikia iš AAA. O dabar rašoma apie gyvūnus kurie negyvena Europoje gamtoje ir dar spalvos kokiu iš gamtos nepaims, tai aiškų, kad jie nelaukiniai (išveisti veisėjų), jeigu jie nepavojingi tai jiems laikant bute dėl savo pomegio jokių įsigijimo dokumentu nereikia, nes iš gamtos tokiu nepaimsi ir leidimai jiems negali buti reikalaujama laikant bute. O kas nori tokius gyvūnus veisti ir prekiauti tai viska nurodimus ir išaiškins VMVT, nes AAA negali jiems išduoti veisimui ir laikymui jokių leidimų, nes tai nelaukiniai ir net nesaugomi gyvūnai.

Butina teismui atkreipti dėmesi.

Butina teismui atkreipti dėmesi. portretas
"Klebonui nemalonumai dėl papūgos. Paaiškėjo, kad dvasininkas saugomos rūšies geltonkrūtę arą Bistrampolio dvare laikė neturėdamas leidimo." "Pagal Čikagos konvenciją, ši papūga nepriklauso saugotinos rūšies laukiniams gyvūnams." Pagal Cites konvencija ararauna Cites 2 B priedas, Cites konvencija šitos kategorijos nepriskire prie saugomu, o konfiskuoti karališki pitonai ir papūgos rozelos taip pat Cites 2 B priedo. "Klebonas vietoje nenustygstančią papūgą įsigijo Lenkijoje iš veisėjo. Parsivežęs į Lietuvą registravo ją veterinarijos tarnyboje." O veterinarijos tarnyba užregistruoja tiktai nesaugomas rušis. "Teismo pranešime aiškinama, kad laukinių gyvūnų naudojimo taisyklės numato, kuomet laukinis gyvūnas laikomas namuose (bute ar name) ir nekelia grėsmės žmonių gyvybei ir sveikatai, – tuomet leidimo nereikia." O pitonus, rozelas ir gekoną laikė bute ir nepavojingi ir net nesaugomi, tai kodėl AAD leidimu užsimanė nesuprantama.

Romas

Romas portretas
Teismai vadovaujasi įstatymais, tai aplinkosaugai negali būti palankus sprendimas.

Viktorija

Viktorija portretas
Geras klausimas, o tai gal advokatas? Matote, kad nuotraukoje duoda tušinuką dokumentui pasirašyti. :D

Klausimas žinesklaidai

Klausimas žinesklaidai portretas
Kas jums dave tokia informacija, kad atlydėtas į posėdį dviejų draugų? O gal čia giminės? O gal kaimynai?

Kaimynas

Kaimynas portretas
Paklause ar pasirasiciau, nes nori laikyti roplius savo bute ir pasirasiau. Nuo ju triuksmo nera ir su jo roplias nesusiduriu, esu perspetas jei pamaticiau zinociau kam pasakyti, bet pats ju neimciau ir nelaikiciau. O jei butu paprases, kad piktos veisles suni nori auginti, tikrai ne ne ne, dar ir velniu atrasiciau, nenoriecia, kad mane sukandziotu.

Nojus

Nojus portretas
Man geriau, kad mano kaimynas laikytu tokius gyvius, tai galėčiau ramiai gyventi, o dabar laiko šunį, kuris diena ir nakti loja.

Čia Lietuva

Čia Lietuva portretas
Žmonės galvoja, kad jų nuomonės yra įstatimai, aplinkos apsaugos departamentas taip pat galvoja, kad išsakys nuomone ir nebereikiės vadovautis įstatymais. Teismas nuspres ar įstatimais reikia vadovautis ar aplinkos apsaugos departamento nuomone.

Galiojantis įstatimas nepažeistas.

Galiojantis įstatimas nepažeistas. portretas
Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklės 2011 m. birželio 30 d. įsakymo Nr. D1-533/B1-310 11. Leidimas nereikalingas šiais atvejais: 11.1. laikant namuose (bute ar name) laukinius gyvūnus, nekeliančius grėsmės žmonių gyvybei ir sveikatai, išskyrus saugomų rūšių gyvūnų veisimą.

Įstatimų nepažeidė

Įstatimų nepažeidė portretas
LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTERIJA Laukinių gyvūnų laikymas nelaisvėje Leidimas laikyti nelaisvėje laukinius gyvūnus nereikalingas: 1) laikant namuose teisėtai įgytus laukinius gyvūnus, nekeliančius grėsmės žmonių gyvybei ir sveikatai, išskyrus saugomų rūšių gyvūnų veisimą. O konfiskuoti gyvūnai net pakeistos spalvos kokių gamtoje nebuna tai Domestikuotas gyvūnas – gyvūnas, kuris per vykdytą selektyvaus veisimo procesą yra įgijęs genetinių pasikeitimų, modifikavusių jo išvaizdą, fiziologiją ir elgesį. Tai Gyvūnas augintinis – gyvūnas, laikomas estetiniams ir bendravimo poreikiams tenkinti.

elena

elena portretas
nebutu menininkas o kaip is viso juos praveze

Kaimynai

Kaimynai portretas
kai rinko kaimynų parašus, tai kalba buvo tik apie leidimą auginti gekonus, o ne apie pitonus ar kitus egzotinius gyvius. Pasidomėjus, kaip atrodo gekonai, parodė dėžutėje esantį mažą driežiuką. Apgaudinėjo vaikinas?

O... kiek

O... kiek portretas
atsirado ginančių... O kas nors pagalvojo apie jo kaimynus? Ar tikrai jiems buvo ramu? Nesigirdėjo jokių garsų? Auginkite pitonus nuosavuose namuose, o ne daugiabučiuose.

Va taip,

Va taip, portretas
Laukinių gyvūnų butuose, namuose laimyti negalima. Tikie gyvūnai turi gyventi ten, kur yra jų namai:. T.y. gamtoje, pag jų klimato sąlygas.

Monika

Monika portretas
Teismas turėtų buti teisingas ir pripažinti, kad iš žmonių atiminėti augintinių negalima. O aplinkos apsaugos departamentas turi rupintis Lietuvos laukiniais gyvūnais ir gamtos priežiura.

Artūras

Artūras portretas
O nuo kad studentus ima į armiją? Prieš rašydama pagalvok!

To O

To O portretas
Ar tu moki gyvūnų kalbą?

???

??? portretas
Šitokie pitonai išsirite butuose ir namuose. Tai kokia problema jiems gyventi bute? Juk niekas iš Afrikos neatvžė laukinių pitonų. O šitie pražutų gamtoje.

O

O portretas
ar kas nors paklausė pitonų, kaip jiems patinka bute gyventi?

Antanas

Antanas portretas
Lietuvos šūkis: drausti ir bausti !!!

Anonimas

Anonimas portretas
Aplinkos apsaugos departamentas ne tuo užsiima, tegul rūpinasi gamta, kad nekirstų medžiu ir nebūtų nenaikinama draustiniai.

To keista

To keista portretas
Pažiūrėk kiek parašiai klaidu, kaip ir visuose kituose komentaruose taip pat, tai ką pats rašiai visus komentarus ir jau pamiršai?

Vėtra

Vėtra portretas
Šitą nutukusį pitoną rožiniais plaukais į privalomąją karinę tarnybą, į Ruklos pėstininkų batalioną, išvaryt mėnesiui į mišką be palapinės. Tuoj išgaruos noras užsiiminėti nesąmonėm ir gyvūnų kankinimu, gal net ir zoofiliniais veiksmais, nes įtartinai keistas potraukis dideliam kiekiui vienos rūšies gyvūnų. Garantuoju dabar apsimeta nepakaltinamu autistu, kad tik išvengtų karinės tarnybos.

keista

keista portretas
kodel neuzdraudzia rasyti tam paciam komentatoriui? nes matosi jog visos rasliavos to paties nerastingo zmogaus su klaidom ir t,t arba pats pitono laikytojas rasineja arba jo draugeliai. ir vienas komentaras ypac pasityciojantis

To chi chi

To chi chi portretas
Tai kodėl suvalgai kačiukus ir ta katina?

chi chi

chi chi portretas
kur dingo benamiai kaciukai, neatsimenu kada maciau tarp namu smirinejanti katina, galbut kazkienno pilvelyje

Ernestas

Ernestas portretas
Kas dedasi aplinkosaugos galvose, jeigų dėl jų netinkamų veiksmų yra apskudžiama ir dar nesupranta, kas čia yra teisiama, nes čia ir taip aiškų, kad aplinkosaugininkai yra teisemi už neteisingai pasielgima, net ir neteisingai vigdančius konfiskavima kviečia pasiaiškinti, nu tai ko čia nesuprasti. Prisidirbo ir dabar teisiami.

Viktorija

Viktorija portretas
Tikiuosi, teismai vadovausis, galiojančias įstatimais ir priims teisinga sprendima ir nesivadovaus aplinkosaugininkų išgalvota nuomone.

Neklaidinkite

Neklaidinkite portretas
Karališko pitono Biologija: suaugusio individo kūno ilgis siekia 1-1.5 m. retais atvejais 1.8 m. Iš tūkstančio vienetu gali vienas užaugti 1.80m. iš veisėjų žinoma, kad dažniausias didys yra 1.2m. O jis 1.2m suauges susisuka į kamuoliuka ir telpa į du delnus, tai kur čia tie milžinai vaidenasi, parodo žmonės savo bukumą.

Ha ha ha

Ha ha ha portretas
Žmones patis didžiausi gazdintojai, daro vagystes, sužalojo žmones, kelia triukšumus naktimis, vairuoja išgėrę. Nereike buti psikiškai sutikusiems ir nereikės ko čia gazdintis, kai tas gyvūnas nekelia žmogui jokio pavojaus, pamatei, nepatinka ir nuėjai savo keliais (jei bijai neik į miška). Jeigu net nežinai kiek kainuoja išlaidos ir ką valgo, tad geriau patilėk (protingesnis atrodisi), nes tokio gyvūno išlaikymas yra pigūs, nesulyginama su vaiko auginimo išlaidomis.

pakraupes

pakraupes portretas
Laikyti bute smauglius ,gyvates ir kt .šlykštynes gali tik su protu susipykęs. Kiek tų gyvūnų pabėga ir gąsdina žmones.Uždrausti ir bausti! Taškas!

idomu

idomu portretas
kodel cia niekas neisterikuoja, kad geriau vaikus augintu, ar isivaikintu, nes jkai sunis augina, tai prikisa, kad naslaiciu daug. siaip labai idomu, kiek kainuoja maistas tokiems milzinams ir ka jie eda,stipendijos dailininkams turbut dideles

Išlikite ramus

Išlikite ramus portretas
Įstimai numato, kad gyvūnai kurie yra nepavojingi juos galima laikyti bute. Pitonai kurie neužauga virš 3 metru yra nepavojingi, o tigras yra pavojingų gyvūnų sąraše jo tikrai niekas nelaikys bute. Nepanekuokite ir išlikite sąmoningi. Pagalvokite ką gali padarys lėtai šliaužiantis pitoniukas kurio ilgis toksai pat, kaip lietuviško žalčio. O žmonės butuose laiko didelius ir greitus piktus šunis, tai dėl ju verta kelti panieka, nes jie gali rimtos žalos pridaryti jei pasileis nuo pavadžio.

Tikrai

 Tikrai portretas
Negalima daugiabučiuose laikyti visokius pitonus, gal dar ir tigrus...

Mantas

Mantas portretas
Labai gerai, kad kovojama už teisibe, jei atsirastu daugiau drasių žmonių, teismams butų įprastos bylos ir aplinkosaugininkai nebegalėtų mulkinti su nebūtais dalykais.

Apolonas Rožiniais plaukais, augina rožinius gyvunus...

Apolonas Rožiniais plaukais, augina rožinius gyvunus... portretas
Rožinis gyvenimas... Tikras Rožinis )) Tik rožines panteros truksta...

Aliooo

Aliooo portretas
O kokia bauda bus už išpjautus ažuolus Ašmenos g.A.Šančiuose?

Prisiminkime

Prisiminkime portretas
Kaškur prieš 10 metu buvo tokia byla, kai aplinkos apsaugos departamentas norėjo uždrausti bute laikyti tokius pat pitonus ir kitus egzotinius gyvūnus, bet nepavyko ir teismas pripažino, kad gyvūnai nepavojingi ir leidžiama be jokiu leidimų juos auginti. Labai tikiuosi, kad ir šita byla bus taip pat teisingai priimtas sprendimas.

Prašymas žurnalistų

Prašymas žurnalistų portretas
Ar galite nuvykti į tą paslaptinga įstaiga Laukinių gyvūnų globos centrą, kuri vigdo slapta veikla ir niekam neparodo, kur ir kaip laikomi visi egzotiniai gyvūnai, kurie konfiskuoti iš žmonių kai nepadarė jokio nusižengimo juos augindami namuose. O gal jau jų išviso gyvūnų nebėra? Kuriuos aplinkos apsaugos departamento nori pervadinti į laukinius gyvūnus ir taikyti Lietuvos laukinių gyvūnų įstatymus.

Taip ir turi būti.

Taip ir turi būti. portretas
Aiškia parašyta, kad studentas paršė apskudima, tai reiškia, kad teisemi yra aplinkosaugininkai už neteisingus veiksmus. Labai teisingai, kad aplinkosaugininkų atstovui atliktas egzaminavimas, dėl ko jau dabar visiems aišku kas čia yra teisiami. Aplinkosaugininkams reikia per nauja baigti mokslus, nes nemoka vadovautis įstatymais, o nori, kad pagal jų sapaliones butų vigdomi teismo sprendimai.

Artistai

Artistai portretas
Ar tikrai padarė jau minėtus Lietuvos įstatymų pažeidimus? Šitokie gyvūnai negyvena Lietuvoje gamtoje ir Europos gamtoje nerasti, tai kokius Lietuvos įstatymus galėjo pažeisti? Lietuvos įstatimai taikomi Lietuvoje ir Europoje gamtoje gyvenantiems gyvūnams, tai jiems reikia patvirtinančių įsigijimo dokumentų ir kilme patvirtinti, kad nebūtų neteisėta pagautų ir laikomų voljieruose, aptvaruose ir kituose statiniuose kur reikalingi leidimai. O čia prisikabino prie egzotiniu gyvūnų augintinių kurių kilme patvirtina tiktai veisėjo varda ir pavardė, nes jų iš gamtos nepaimsi, o veisėjų vardus parašė aišku yra ir pavardės, tai reiškia, kad kilmė patvirtinta, tai ko dar knisasi tie aplinkosaugininkai, o bute leidimų nereikia pagal laukinių įstatimus, o čia net nelaukiniai gyvūnai. Tikiuosi teismas bus teisingas ir parodis, kad yra neteisus aplinkosaugininkai.

Netiesa

Netiesa portretas
Netiesa, kad čia pirmas atvejis. Prieš bene metus laiko buvo pagarsinta istorija, kai iš žmogaus konfiskuotos brangios papūgos. Ką nori, tą su žmonėmis ir daro tie aplinkosargiai.

Anonimas

Anonimas portretas
Tokia ta lietuviška demokratija - niekam neturi teisės. Esame vergai ir tik tiek. Anksčiau dar galima buvo suprasti - Lietuvoje gyvenančius paukščius laikkyti nelaisvėje draudžiama, nes jis gali būti sugauti, o ne padauginti jau nelaisvėje. O dabar? Nei afrikinių, nei zelandinių, na nieko nebegali mūsų žmonės turėti.

Prajuokino

Prajuokino portretas
Na ir kas gali atsitikti blogo jei pamatysi šliauženti karališka pitona? Jei eisi bailys ir bijai to kas visiškai nepavojinga, tai prikrausi į kelnes. Nesuprantu ko čia bijoti. Tam pitonui tas isterikuojanti žmogus daugiau pavojingas, nes gali iškresti kvailystę nenuspėjama ir atlikti žiauru elgesi su gyvūnų. O jei žmogus sveiko proto tai paims ta pasiklydusi nelaimeli ir suras jo šeimininkus, nes jis kojų neturi ir toli nuo namų nenuklis ir atiduoti jo šeimininkui taip kaip pasklidusi šuniuką ar kačiuką.

as irgi laikau

as irgi laikau portretas
lovoj kobra[zmona] o virtuvej bezdzione[uosve]

Anonimas

Anonimas portretas
Laukinių gyvūnų globos centras perpildyta egzotinių gyvūnų, kuriuos aplinkos apsaugos departamentas nori padaryti laukiniais ir dar saugomais. Tai teismas tūrėtu vertinti teisingai ir nepritarti tokiai nesamoniai, nes šitie atimti egzotiniu gyvūnai niekada nebebus laukiniai, nes jie nebuvo paimti iš gamtos, daugybe kartų išveisti veisėjų ir nieko bendro nebeturi su laukiniais gyvūnais.

Taip taip

Taip taip portretas
Teisingai pastebėta, kompetencijos trūksta aplinkosaugininkams eina į būtą konfiskuoti augintinių, nes neskiria nuo laukinių gyvūnų.

to joo

to joo portretas
Aligatoriai tigrai ir meskos yra pavingų gyvūnų sąraše, niekas ju negalės laikyti namuose. Graužk morkas ir ramiai miegok zuikuti.

Laura

Laura portretas
Laike visiškai negrėsmingos išvaizdos roplius, labai mieli augintiniai. O aplinkos apsaugos departamentas labai grėsmingai mulkina visuomene.

Plmn

Plmn portretas
Konfiskuotik kas nors konservatorius is seimo. Kaip juos galima laikyti valdzioj, jie pavojingi Lietuvos respublikai. O toks padaras kai arkliasnuke, isvis invazine rūšis.

Nemulkinkite

Nemulkinkite portretas
Nėra nusiklatimas auginti egzotiniua gyvūnus, tai visiškai normalus hobis visame pasaulije. Jeigu laikytų laukinius gyvūnus pasigautus iš Lietuvos gamtos tiktai tada butu nusikalstamas polinkis auginti laukinius gyvūnus.

joo

joo portretas
pats kaltinamasis turbut ir raso situos komentarus, ale ,,saunuolis.,, kas bus jei visi sugalvos aligatorius tigrus ar meskas laikyt namuose, jei jie pabegs ir atsitiks kas , ar atsakysit uz pasekmes? ir kuom tuos savo pitonus matina? ar pats ramiai miega su tokiais gyviais?

kažkas

kažkas portretas
Būsimas dailininkas šaunuolis, kad kovoja dėl savo augintinių, iš gamtos nepasigavo ir nusikaltimo nepadarė.

Tiesa

Tiesa portretas
Aplinkos apsaugos agentūros neišduoda leidimo laikimui bute šitokiems gyvūnams. Taisyklėse aiškiai nurodoma, kad bute jokiems nepavojingiems gyvūnams, net ir saugomoms rūšims nereikia leidimų. O čia laikė gyvūnams kuriu Lietuvoje ir Europoje gamtoje nepatinkami tai išviso kokių čia leidimų reikalauti drįsta, dėl to ir yra teismas aplinkos apsaugos departamentas, kad konfiskuoja neteisėtai.

aišku

aišku portretas
Nesunku suprasti, kad aplinkosaugininkai teisiami, dėl neteisėtu veiksmų ir išgalvotų kaltinimų.

Gerai

Gerai portretas
Nukentėjęs kovoja, o vagis teisiamas. Taip ir turi buti.

Super

Super portretas
Pagal CITES konvencija šitie gyvūnai nesaugomi, šaunų, kad dėl jų kovojama, nes nei vienoje Europos šali jiems nėra reikalingi laikymui bute jokių leidimai. Prisisvaigo aplinkos apsaugos departamentas.

Laba gerai

Laba gerai portretas
Išnaglėjusius biurokratus reikia auklėti . Jei kiekvienas užpultas biurokratų netingėtu eiti į teismą tai labai greitai juos į vietą būtume visus pastatę

Cha

Cha portretas
Šaunuolis.

Galerijos

Daugiau straipsnių