Aliarmas Kaune: Aleksote aptikta daugiau nei 70 aviacinių bombų

 • Teksto dydis:

Ketvirtadienį ryte radus sprogmenis Kaune uždaryta J. Bakanausko gatvė. Portalo žiniomis, šis pavojingas radinys aptiktas vos už 30 metrų nuo šeštadienį ten pat rastų trijų Pirmojo pasaulinio karo aviacinių bombų. Iki vakaro išminuotojai šiame Aleksoto šlaite surinko 74 panašias aviacines bombas, kurių kiekviena sveria po 250 kilogramų. Vienuolika iš jų – su sprogdikliais.

Anot Kauno apskrities policijos, apie tai, kad vandeniui nuplovus šlaitą, šiandien šlaite ties J.Bakanausko gatve vėl rasta aviacinė bomba, buvo pranešta prieš septynias ryto. 

Vėl buvo įvestas planas „Skydas“. Kartu su specialiosiomis tarnybomis į įvykio vietą atvykę Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai konstatavo, kad radinys gali kelti pavojų. Be to, šalia aptikta ir daugiau sprogmenų.

Kauno policijos nuotr.

Policija uždarė eismą J.Bakanausko gatvėje nežinia kuriam laikui. Neatmetama, kad tai gali trukti ir visą dieną, nes išminuotojų darbo sąlygos – sudėtingos.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Prieš pat 14 val. sulaukta papildomos informacijos iš Kauno policijos, kad planuojama išvežti pirmuosius rastus sprogmenis.

„Darbai neatšaukiami, gatvė neatidaroma. Pasakyti, kiek ši situacija truks, šiuo metu negalime. Gyventojus raginame, jei įmanoma, nesirinkti šios kelio atkarpos“, – rekomendavo policijos atstovai.

Portalo kauno.diena.lt žiniomis, ir šiandien, ir šeštadienį apie aptiktus sprogmenis šlaite ties vienu iš Kauno tvirtovės artilerijos sandėlių pranešė Kauno tvirtovės asociacijos valdybos pirmininkas Robertas Juknevičius.

Kaip jau rašyta, šeštadienį didelis kiekis Pirmojo pasaulinio karo sprogmenų buvo aptiktas šio šlaito papėdėje esančiame upelyje – per jo tvarkymo akciją, kurioje dalyvavo ir virš 20 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narių, tarp kurių buvo ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Šiandien vėl apėjau šį šlaitą ir už 30-ies metrų nuo šeštadienio radinio vietos vėl išvydau sprogmenis“, – portalui kauno.diena.lt pasakojo R.Juknevičius.  

Kaip jau rašyta, dėl sudėtingumo iškeliant iš pakankamai stataus ir gilaus šlaito jo apačioje aptiktus sprogmenis šeštadienį išminuotojai kvietėsi net pastiprinimą.

„Šeštadienį buvo rastos trys Pirmojo pasaulinio karo aviacinės bombos. Tiksliau – tik jų kevalai be sprogmenų, todėl jas atsivežėme pas save ir po kurio laiko sunaikinsime“, – šiandien portalui kauno.diena.lt patikslino Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono budėtojas, apie 12 val. dar negalėjęs pasakyti, ką šiandien konstatavo vėl ten išskubėję jo kolegos.

R.Juknevičius, dar šeštadienį teigęs, kad tai – ne pirmas ir ne paskutinis panašus radinys minėtame šlaite, tada atskleidė ir savo versiją dėl jo kilmės. Anot Kauno tvirtovės asociacijos valdybos pirmininko, vieša paslaptis, kad ir Pirmojo pasaulinio karo pabaigoje, ir sovietiniais metais valant ten esantį artilerijos sandėlį nebereikalingų sprogmenų buvo atsikratoma, numetant juos nuo šlaito. O dabar gamta, padedama lietaus, visą šį „turtą“ grąžina.

Eitvydo Kinaičio nuotr.

Policijai pranešus, kad jau rengiamasi išvežti pirmuosius šiandien rastus sprogmenis, įvykio vietoje esantis R.Juknevičius portalui pasakojo, kad formuojamą pirmąjį sąstatą sudarys 45 betoninės aviacinės bombos, kurių kiekviena sveria po 250 kilogramų. Nors jos – mokomosios, tačiau, įtariama, kad – su sprogmenimis. Todėl bus vežamos sunaikinti į Rokų poligoną. Po to darbai šiame šlaite bus tęsiami. Anot R.Juknevičiaus, galimai jame dar likę tiek pat tokių pačių bombų. Jeigu ne dar daugiau. Pirmosios 45 surinktos keliasdešimties metrų spinduliu. 

Šiek tiek po 17 val. su portalo kauno.diena.lt žurnalistais bendravęs R. Juknevičius patikslino, kad jau rastos 68 aviacinės bombos, 45 iš jų pirmuoju reisu jau išgabentos į Rokų poligoną.

„Toliau vyksta intensyvus darbai ir kol kas apie jų pabaigą kalbėti anksti“, – teigė pašnekovas.

Penktadienį Kauno ugniagesių paros įvykių suvestinėje rašoma, kad iki ketvirtadienio vakaro iš viso rastos 74 bombos. Viena jų buvo naikinama vietoje, kitos išvežtos sunaikinti į Rokų poligoną. Šiek tiek po 22 val. planas „Skydas“ buvo atšauktas.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė

Nuomonė portretas
Tik kvailys gali klausti, kaip jie jas veža, jie jau ne pirmą veža, bet pilirtis moka spausti klavišus ir rašo, jam protauti nereikia

Afonia

Afonia portretas
Gal Antrojo pasaulinio karo, dobiliukai ?

Jo

Jo portretas
Tai kaip jie jas veza? Savivarciais? 45 bombos po 250 kg. Tai cia kruva gera?
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių