Vilkijoje atidengtas paminklas Lietuvos savanoriams

  • Teksto dydis:

Sekmadienį Vilkijoje atidengtas prasmingas paminklas – suoliukas Vyčio Kryžiaus kavalieriams, Lietuvos savanoriams, kovojusiems už Lietuvos laisvę

Sekmadienį Vilkijoje atidengtas prasmingas paminklas – suoliukas Vyčio Kryžiaus kavalieriams, Lietuvos savanoriams, kovojusiems už Lietuvos laisvę. Tai jau ketvirtasis iš 12 atminties ženklų, numatytų pastatyti visame Kauno rajone, įvairiose gyvenvietėse, iš kurių kilę tautos didvyriai.

Suolelyje iškalti šešių Vilkijos savanorių Vyčio Kryžiaus kavalierių vardai, taip įamžinant šio krašto 1919-1920 m. laisvės kovotojus. Tai Balys Gembeckas, Adolfas Kačenauskas, Povilas Kriaučiūnas, Stasys Kuzmickas, Kazys Simonaitis, Jonas Blusevičius.

„Nepriklausomybės kovų dalyviai mums – šviesos orientyrai. Iš jų gyvenimų galima mokytis, juos kelti gražiu pavyzdžiu jaunimui. Jų auka mus atvedė į šiandieną, kai esame stiprūs, orūs ir nepriklausomi“, – atidengdamas suolelį kalbėjo Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo Seimo narys Antanas Nesteckis, Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Gurskas, viena iš suolelio autorių – architektė Violeta Beigienė, pagrindinis mecenatas AB ,,Vilkijos ūkis“ direktorius, Česlovas Tallat-Kelpša. Šventėje dalyvavo Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanoriai, Lietuvos šaulių sąjungos nariai, Vilkijos skautai.

Itin jaudinanti ir prasminga ši šventė buvo joje dalyvavusiai vieno iš akmenyje įamžintų tautos didvyrių, Kazio Simonaičio anūkei Zitai Vaitkevičienei.

Paminklinį suolelį pašventino Vilkijos švento Jurgio parapijos klebonas Virgilijus Dudonis.

Vilkijos seniūnas Arūnas Bačiūnas padėkojo visiems, prisidėjusiems prie to, kad miestelyje iškiltų šis pagarbos ženklas.

Knygos formos suoleliai su įrašytais pakaunės krašto karžygių vardais jau anksčiau buvo pastatyti Garliavoje, Raudondvaryje ir Zapyškyje. Tai Viliaus Kavaliausko knygos „Pakaunės krašto karžygiai" tąsa . Tokie paminklai padeda puoselėti istorinę atmintį, pagerbia į Lietuvos kariuomenę 1919 metais išėjusius šimtus pakaunės gyventojų – Garliavos, Babtų, Čekiškės, Raudondvario, Vandžiogalos, Lapių, Vilkijos, Zapyškio vyrų ir moterų. Kauno krašto savanorių sąraše – mažiausiai 645 pavardės. Net 96 iš jų yra pelnę Vyties Kryžius.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių