Sunerimo dėl pievoje išpilamų lapų: formuojamas savavališkas sąvartynas?

Į redakciją kreipėsi Kulautuvos gyventoja, nuogąstaujanti, kad šalia Nemuno esančioje pievoje gali būti formuojamas savavališkas sąvartynas.

Pasak kulautuviškės, į pievą jau keletą dienų gabenami lapai ir spygliai. Tuo nepatenkinti kai kurie aplinkiniai gyventojai. Jie nerimauja, kad ilgainiui lapų ir spyglių kalnais užverstas plotas taps aplinką bjaurojančiu sąvartynu, kuriame bus išmetamos ir buitinės atliekos.

Kauno rajono savivaldybės aplinkos skyriaus vedėjos pavaduotojas Marius Čelka „Kauno dienai“ paaiškino, kad situacija yra žinoma Kulautuvos seniūnei Daliai Šiušienei.

„Seniūnė informavo, kad lapai ir spygliai pilami privačiame žemės ūkio paskirties sklype. Sklypo savininko tikslas – bioskaidžiomis, t.y. žaliosiomis atliekomis, užpilti pievoje esančią daubą, paskui viską užlyginti žemėmis ir taip sutvarkyti sklypą, kad jį būtų galima patogiai šienauti, prižiūrėti“, – paaiškino M.Čelka.

Svarbu užtikrinti, kad nuosavame sklype kompostuojamos ar išpilamos žaliosios atliekos nesukeltų nepatogumų kaimynams.

Specialistas atkreipė dėmesį, kad yra ministro patvirtinti biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo reikalavimai.

„Dėl biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo privačiose valdose pateikiamos tik rekomendacijos, griežtų reikalavimų nėra. Svarbu užtikrinti, kad nuosavame sklype kompostuojamos ar išpilamos žaliosios atliekos nesukeltų nepatogumų kaimynams, kad jos būtu ne arčiau kaip 2 m nuo kaimyninio sklypo ribos. Verta žinoti, kad tokios rūšies atliekas nemokamai galima priduoti žaliųjų atliekų priėmimo aikštelėse“, – pabrėžė M.Čelka.

Specialistas priminė, kad žaliųjų atliekų negalima išpilti bet kur savo nuožiūra, pavyzdžiui, pakrūmėse, pakelėse ir pan.

Nerimaujama, kad lapų ir spyglių kalnais užverstas plotas taps sąvartynu, kuriame bus išmetamos ir buitinės atliekos.


Šiame straipsnyje: KulautuvaSąvartynasformuojamas sąvartynassunerimo gyventojaiskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

M

M portretas
Kai tai daro savininkas - viskas gerai, beto aplinkiniai tik ir neturi mesti statybiniu ar kitu siuksliu ten. Jei tai darytu kazkas kitas apart savininko - tada pranesti savininkui kad butu galima kviesti policija del tersimo... buna deja ir tokie atvejai kai tersia isties pasaliniai... gerai kad domimasi ir netylima. Taip ir turi buti

to kompostas

to kompostas portretas
jo ir pasileis į visas puses invazinės lervos tos rudai raudonos šlikšynės

KAUNAS

KAUNAS portretas
IŠ VIENOS PUSES REIKALAUJAMA TVARKYTI APLINKĄ O IŠ KITOS VEL NAUJI REIKALAVIMAI, Kaune Draugystes parke , lapai metai iš metų nesurenkami , vejas juos išnešioja i gatves . po lapais žoles nera .apšvietimai ant žemes išlaužiti ,,IR tai tvarka. gal jau iš vis nebegrebti lapų ,Anksčiau buvo geresne tvarka
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių